Prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej to nie lada wyzwanie. Jeśli szukasz mądrego prezentu i chcesz podarować dziecku coś wyjątkowego, sprawdź nasze propozycje. Wybraliśmy atrakcyjne prezenty dla dzieci na każdą kieszeń.

Najmodniejsze prezenty komunijne to rower, smartwatch czy tablet. Jeśli jednak nie chcesz kupować tak drogiego prezentu i wolisz podarować dziecku ciekawą pamiątkę tego wydarzenia, zobacz nasze propozycje. Komiks, gra planszowa czy edukacyjna gra komputerowa – to prezenty, które będą atrakcyjne dla dzieci, a jednocześnie pomogą utrwalić w pamięci znaczenie tego wyjątkowego dnia.

Dobrym pomysłem na prezent na Pierwszą Komunię Świętą jest też biżuteria, która wcale nie musi być nudna. Zazwyczaj kupujemy łańcuszki i wisiorki, które dzieci zaczynają nosić dopiero po latach. W sklepach z biżuterią znajdziesz jednak ciekawą biżuterię dedykowaną dla dzieci, którą chętnie założą.

Najlepsze oferty i zniżki na prezenty komunijne pomoże Ci znaleźć bezpłatna aplikacja goodie i strona www.goodie.pl. Dodatkowo możesz skorzystać z programu cashback. Jeśli kupisz prezent w sklepie internetowym objętym cashbackiem w goodie, to otrzymasz zwrot części wydatków. Wystarczy, że przejdziesz do wybranego sklepu przez goodie (różowy przycisk “przejdź do sklepu” na stronie sklepu lub oferty) i dokonasz zakupu tak, jak zwykle. Po około 30 dniach otrzymasz zwrot na konto w goodie. Gdy zbierzesz minimum 21 zł będziesz mógł przelać swój cashback na konto bankowe. Co więcej, cashback łączy się z promocjami dostępnymi na goodie, więc możesz zaoszczędzić podwójnie!

Biblia. Komiks

Biblia i komiks – to zestawienie wydaje się być bardzo odległe, ale jest to sprzeczność pozorna. Komiks kojarzy się z superbohaterami, którzy dokonują niezwykłych czynów. Ta nowocześnie ilustrowana książka też jest swoistą opowieścią o Superbohaterze i o tych, którzy stają się do Niego podobni, dzięki temu, że Mu zaufali. Wiara – jak przekonują twórcy komiksu – jest jedną z najbardziej fascynujących przygód, obfituje w zaskakujące zwroty akcji i nie brak w niej zagrożeń. Zarówno w sferze literackiej, jak i graficznej, komiks ten daleki jest od większości religijnych książek, w których nie brakuje idyllicznych przedstawień i pastelowych kolorów. Twórcą komiksu jest Sergio Cariello, rysownik znany ze współpracy z takimi gigantami jak Marvel Comics oraz DC Comics.

Biblia w komiksie. Opowieść o Bogu i wielkich bohaterach


Kolejne komiksowe wydanie opowieści biblijnych przenoszące czytelnika w sam środek akcji i przygody rodem z czasów Starego i Nowego Testamentu! Zapierająca dech w piersiach barwna i dynamiczna kreska oraz sprawna narracja zaciekawią młodych czytelników otwierając ich na biblijne treści. Pięknie wydane dzieło, od którego trudno się oderwać!

Czytając ten wyjątkowy komiks, poznamy prawdziwie wielkich bohaterów! Wśród nich są m.in.: Abraham – Wybraniec, Józef – Sprawiedliwy, Mojżesz – Święty Prorok, Dawid – Nieustraszony Wojownik Pana, Salomon – Wielki Mędrzec, Daniel – Boży Bojownik, Królowa Estera – Waleczna Królowa, Paweł – Męczennik i… oczywiście Jezus Chrystus – Największy Niepokonany Bohater i Syn Boga!

Biblia dla dzieci

Pięknie, elegancko wydana “Biblia dla dzieci” bez wątpienia będzie ozdobą niejednego domowego księgozbioru. Historie biblijne opowiedziane przez Ewę Czerwińską w ciekawy, frapujący i zrozumiały sposób wprowadzą dzieci w historię chrześcijaństwa, a unikalne, przykuwające uwagę ilustracje Aleksandry Krzanowskiej ułatwiają zapamiętanie opowiedzianych historii. Doskonały prezent na Pierwszą Komunię Świętą.

Kreatywna Biblia dla dzieci

Kreatywna Biblia dla dzieci wprowadzi dziecko w świat Pisma Świętego poprzez zabawę i twórczą aktywność. Podczas czytania historii ze Starego i Nowego Testamentu biblijne obrazy ożyją w jego wyobraźni. Dzięki wciągającym zadaniom ta zabawna i niezwykła książka sprawi, że spotkanie z Biblią będzie wspaniałą przygodą. Kreatywna Biblia dla dzieci to zabawna i twórcza przygoda z biblijnymi historiami. Uruchamia wyobraźnię, a dzięki wielu pomysłowym zadaniom pomaga przyswajać wiedzę. Kreatywna Biblia dla dzieci to wiele godzin wypełnionych zabawą i nauką.

Biblia

Wielkie opowieści Starego Testamentu w nowatorskiej, literacko-graficznej formie, która przemówi do każdego: młodszych i starszych, laików i znawców Biblii. W tej imponującej księdze słowa i obrazy są równie ważne: niemal każdemu zdaniu towarzyszy osobna ilustracja. Pisarz i rysownik wspólnie podjęli się ambitnego wyzwania: opowiedzieć pradawne biblijne historie w taki sposób, byśmy dziś, tu i teraz, mogli odnaleźć w nich samych siebie i świat, w którym żyjemy.

Znajdziecie tu nieśmiertelne, fundamentalne opowieści: stworzenie świata i wygnanie z raju, arkę Noego i wieżę Babel, dzieje Mojżesza i niedolę Hioba. W sugestywnym, świeżym ujęciu Fredérica Boyera i Serge’a Blocha stają się one próbą odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie stawia sobie współczesny człowiek. Mówią o wolności i odpowiedzialności, miłości i sprawiedliwości, wojnie i władzy, wygnaniu i migracjach.

Gościniec – gra planszowa

„Gościniec poprzez czas i przestrzeń” to pierwsza w Polsce chrześcijańska gra przygodowa dla wszystkich pokoleń. Stworzona przede wszystkim z myślą o budowaniu relacji między ludźmi, zwłaszcza relacji rodzinnych. To mądry prezent na Pierwszą Komunię Świętą, z której skorzysta cała rodzina!
Gra zaczyna się, gdy pewna niesamowita postać przenosi drużynę dwa tysiące lat wstecz, do czasów narodzenia Chrystusa. Tak rozpoczyna się podróż, lecz gdzie się skończy? Być może uda się Wam spotkać osobiście ze Świętą Rodziną, jednak nie będzie to proste, a samo spotkanie z pewnością Was zaskoczy. O tym, jak będzie wyglądała Wasza podróż, decydujecie Wy a dokładniej Wasze wybory oraz efekty uzyskane w trakcie gry.

Zamów na smyk.com i odbierz 2% zwrotu w ramach programu cashback.

Królestwo – gra planszowa

„Królestwo” to gra łącząca w sobie cechy gry strategicznej i przygodowej. Jej unikalną cechą jest zaakcentowanie zagadnień etycznych. Gra może mieć przez to znaczenie wychowawcze i formacyjne. „Królestwo” pozwala przećwiczyć uczestnikom w tzw. rzeczywistości wtórnej (czyli na płaszczyźnie zabawy) szereg wyborów moralnych. W toku rozgrywki poszczególne zdarzenia i wybory prowadzą do określonych konsekwencji, co pozwala dzieciom zauważyć związek między konkretnymi sytuacjami a wartościami, które się w nich ujawniają. Treści wychowawcze są ukryte pod warstwą fabuły, która rozwija się w zależności od postępów graczy (grę uzupełnia bajka, której dwie części należy odczytać przed i po rozgrywce). Inaczej niż w większości gier o charakterze religijnym, we wspólnej rozgrywce mogą się spotkać osoby wierzące i niewierzące. Na żadnym etapie gry nie jest sprawdzana wiedza religijna, więc jest to nie tylko atrakcyjny ale i uniwersalny prezent na Komunię Świętą.

Pierwsi świadkowie Jezusa – gra karciana


Gra karciana „Pierwsi świadkowie Jezusa” przenosi cię do początków chrześcijaństwa, kiedy to wierzący w Jezusa narażeni byli na prześladowania ze strony władców, faryzeuszy, rzymskich żołnierzy oraz samych ortodoksyjnych wyznawców judaizmu, którzy nie przyjęli orędzia zbawczego Jezusa z Nazaretu.
Jesteś odpowiedzialny za to, by chrześcijaństwo mogło się rozwinąć, dlatego pomagać ci będą ludzie dysponujący mocą słowa, a także ludzie gotowi do poświęceń. to jednak nie koniec niespodzianek… W grze możesz liczyć również na osoby żyjące wiarą i świadectwem. Krótko mówiąc masz do dyspozycji apostołów, męczenników, wyznawców i neofitów.

Dzieci Kontra Rodzice – Biblia

Gdzie mieszkali Adam i Ewa? Kto zbudował arkę? Dynamiczna gra, w której dzieci rywalizują z rodzicami. Ciekawe pytania przeniosą Was w niezwykły świat Biblii. W grze znajdziecie pytania przygotowane specjalnie dla dzieci i dla rodziców. Taki prezent na Pierwszą Komunię Świętą to gratka dla całej rodziny, która może wspaniale spędzić razem czas i poznać lepiej biblijne historie.

Inspire

Poznaj problemy innych ludzi. Bądź gotowy do udzielenia im właściwej pomocy. Pamiętaj! Nie jesteś w tym sam. Możesz inspirować się osobami znajdującymi się na kartach pomocy, które w swoim życiu okazywały dobroć i miłosierdzie innym.

Gra Inspire daje konkretne wskazówki jak pomagać innym i praktykować uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała. Jest skierowana do rodzin, środowisk i wspólnot, którym zależy na kształtowaniu właściwych postaw życiowych.

Kraina Biblijna – gra PC

Gra przygodowa “Kraina Biblijna” to wyprawa przez opowieści z Biblii, która będzie atrakcyjnym prezentem na Pierwszą Komunię Świętą. Gracza czeka wspaniała przygoda podczas zwiedzania krainy biblijnej i rozwiązywania kilkudziesięciu zadań (krzyżówek klasycznych, rebusowych, obrazkowych, wersetów biblijnych itp.). Stopień trudności gier jest zróżnicowany, przeznaczony dla dzieci w wieku 7-13 lat. Gracz zbierając przedmioty do swojej skrzyni i posługując się nimi we właściwy sposób, a także zapełniając swoje trzy garnce podarunkami, przejdzie kolejne etapy drogi. Wszystkim gwarantujemy owocnie spędzony czas i doskonałą zabawę.

Komputerowy quiz biblijny

Gracz odpowiada na pytania i rozwiązuje gry biblijne, a za każde prawidłowo wykonane zadanie otrzymuje kawałek biblijnej mapy. Użytkownik programu może wybrać poziom trudności pytań i tematykę zadań, a także zagrać z drugą osobą. Komputerowy Quiz Biblijny umożliwia zdobycie rzetelnej wiedzy na temat Starego i Nowego Testamentu. W nowy i ciekawy sposób pozwala przyswoić wiadomości i zapewnia dobrą zabawę. Quiz Biblijny zawiera 600 pytań, które są tematycznie podzielone na dziesięć grup. Oprócz pytań quizowych w programie znajduje się dziesięć gier związanych z Biblią, pięć nawiązujących do Starego i pięć do Nowego Testamentu (wersety biblijne, wyszukiwanie haseł biblijnych, gry pamięciowe).

Bransoletka ze szkła murano ze srebrnym aniołkiem

Każdy z nas ma swojego „własnego”, indywidualnego Anioła Stróża. Bransoletka dziecięca z okrągłych szkiełek Murano wraz ze srebrnym aniołkiem w formie zawieszki zachęca do zmawiania modlitwy „Aniele Boży”. Na aniołku wygrawerowana jest modlitwa po łacinie. To bardzo elegancki i mądry prezent na Pierwszą Komunię Świętą.

Bransoletka z modlitwą „Aniele Boży” i srebrnym aniołkiem

Potrójna bransoletka dziecięca z wysokogatunkowej skóry naturalnej z wygrawerowanym tekstem modlitwy „Święty Michale Archaniele” po polsku wraz ze srebrnym aniołkiem w formie zawieszki. Na aniołku wygrawerowana jest modlitwa „Aniele Boży” po łacinie. Bransoletka od wewnątrz wykończona jest skórą w jednakowym odcieniu. Zapięcie magnetyczne ze stali nierdzewnej. Produkt zapakowany jest w ozdobne pudełko.

Bransoletka ze znakiem Ryby

Bransoletka z kolorowych fasetowanych agatów i jadeitu, ze srebrną Rybą, na gumce. Ryba jest znakiem pierwszych chrześcijan i symbolem Jezusa Chrystusa. Na bokach Ryby umieszczone są napisy ICHTYS oraz ΙΧΘΥΣ. Produkt polski, wykonany ręcznie.

Mini Złota zawieszka YES

Złota zawieszka w kształcie aniołka. Prezentowany wzór wykonany został ze złota próby 0,585. Taka zawieszka będzie szykownym i wartościowym prezentem, który każda dziewczynka chętnie będzie nosiła nawet gdy podrośnie. To propozycja prezenty na Komunię dla osób które cenią subtelną elegancję.

Bransoletka z Aniołkiem Ania Kruk

Delikatna bransoletka ze srebra próby 925, na środku zawieszony element – aniołek, o wymiarach 1,3 cm x 1,3 cm. Bransoletka posiada regulowane zapięcie. Bransoletka pochodzi z kolekcji stworzonej przez markę Ania Kruk dla marki Coccodrillo.

Złota bransoletka ze skrzydłem APART

Nietuzinkowa, urokliwa bransoletka, ozdobiona niezwykle popularnym motywem skrzydła, wykonanym z żółtego złota. Ażurowemu detalowi towarzyszy czerń lekkiego sznureczka z możliwością regulacji i złote, kuliste detale. Bransoletkę wykonano z żółtego złota próby 333.

Wisiorek srebrny aniołek W.KRUK

Zawieszka w postaci aniołka ze srebra próby 925 i z cyrkonią. Idealny, elegancki i niedrogi prezent na pierwszą Komunie Świętą.  Wisiorek sprzedawany bez łańcuszka.

Zamów na wkruk.pl i odbierz do 4% zwrotu w ramach programu cashback!

Komplet: naszyjnik i kolczyki z Aniołkiem

Prześliczny zestaw naszyjnik oraz kolczyki z Aniołkiem z próby złota 333. Komplet biżuterii to świetny pomysł na prezent z okazji. Komunii Świętej. Dodatkowo zestaw zostanie zapakowany w eleganckie pudełko z różową tasiemką z indywidualną dedykacją w środku!

Zamów na alechrzest.pl i odbierz 4% zwrotu w ramach programu cashback!

Sprawdź też: