Wybór interesującego prezentu dla 10-latka może przyprawić o ból głowy. Zwłaszcza jeśli chcesz, by Twoja pociecha miała z podarku radość i żeby zabawka nie została szybko zapomniana. Takie ryzyko istnieje, gdy kupujesz coś bez zastanowienia i na ostatnią chwilę, a potem okazuje się, że zupełnie nie trafiłeś w gusta dziecka. Wybór prezentu dla chłopca w wieku 10 lat nie jest taki prosty. Jednak wystarczy trochę dobrej woli, zapoznania się z potrzebami dziecka, jego hobby i finalnie na pewno wpadniesz na jakiś ciekawy pomysł.

Prezenty dla 10-latka potrafią być zmorą dla rodziców oraz innych dorosłych, którzy mierzą się z wyborem niespodzianki. Bądź wcieleniem Świętego Mikołaja i poproś dziecko o przygotowanie specjalnej listy, na której znajdą się propozycje upominkowe. W ten sprytny i dość prosty sposób prawdopodobieństwo ufundowania dziecku artykułu zgodnego z jego zainteresowaniami znacząco wzrasta. A przy okazji poznajesz hobby chłopca i może odkryjesz, którą z jego pasji mógłbyś nieco pogłębić przez zakup odpowiedniego prezentu dla dziesięciolatka. Jednak najlepszy podarunek to zdecydowanie taki, który zapadnie na długo w pamięci dziecka. Poznaj więc ciekawe pomysły na prezent dla 10-latka.

Urządzenia elektroniczne

Jak dobrze wiesz, współcześnie gadżety odgrywają niepomierną rolę. To zabawki, które są uwielbiane na identycznym wręcz poziomie zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Dlatego tak świetnie sprawdzają się jako podarunki dla dzieci, ale oczywiście muszą pasować do ich wieku, bo tylko wtedy spełnią swoją rolę. Jakie więc elektroniczne prezenty pod choinkę dla 10-latki i jaki prezent dla 10-latka będą dobrymi pomysłami? Smartwatche to absolutny przebój i na pewno spodobają się dzieciom. Szczególnie jeśli te są już w posiadaniu takich urządzeń jak smartfon czy też tablet. Taki smartwatch kupisz w aktualnej promocyjnej ofercie sklepów Netto, i to w okazyjnej cenie.

Następnym gadżetem, o które proszą często dzieci są okulary 3D, które są obsługiwane właśnie za pomocą smartfona. Wystarczy włączyć właściwą aplikację i dziecko przenosi się automatycznie do innego świata. Doskonałym prezentem dla 10-letniego chłopca może być miniaturowy dron lub zdalnie sterowane auto. Oba prezenty mają wiele walorów. To przede wszystkim zabawa dla dziecka, ale również edukacja, a konkretnie rozwój umiejętności manualnych i pobudzanie wyobraźni przestrzennej.

Niestandardowe prezenty

Nie zawsze prezentem musi być coś materialnego. Czasem może być to prezent nieco innej natury, który również może przypaść do gustu dziecku. Prezentem dla 10-latki pod choinkę może być wyjazd, wycieczka czy też jakieś inne interesujące wydarzenie. W przypadku takiego niesztampowego prezentu na święta dla 10-latki wspomnienia pozostaną na długo. Poza tym satysfakcja z otrzymania czegoś nietypowego jest nie do przecenienia. Dodatkiem do takiego prezentu może być drobiazg z oferty Reserved, gdzie obecnie trwa wyprzedaż do -70%.

Taki prezent pod choinkę dla 10-latki nie musi wcale drenować Twojego portfela. Wachlarz możliwości jest naprawdę spory: wyjście do kina, wycieczka do zoo, basen, czy też aquapark. Możesz oczywiście łączyć te prezenty, ważne, by nawiązywały w konkretny sposób do realnych zainteresowań dziecka. Pociechy w tym wieku mają już przeważnie jakieś hobby, i tak wielbicielka koni pokocha lekcje jazdy konnej. Natomiast fan koncernu z duńskiego Billundu z wypiekami na twarzy obejrzy wystawę budowli z klocków Lego.

Gry i zabawki

Nie ma to jak niezawodne, uniwersalne planszówki, które sprawdzą się jako prezent dla 10-latki na święta, ale także jako gwiazdkowy podarunek dla 10-letniego chłopca. To klasyczne upominki, które po krótkim okresie mniejszej popularności, znów stały się modne, zarówno wśród dorosłych, jak i wśród dzieci. Dodatkowo, jeśli mamy zamiar wybrać gadżet dla 10-latka i wybór pada na gry, to de facto robimy prezent całej rodzinie, bo każdy na tym skorzysta.

Taka zabawa doskonale integruje i wzmacnia więzy rodzinne. Poza tym, co bardzo istotne, to kolejny naturalny powód do spędzenia czasu razem i dyskusji z dzieckiem. Gier na rynku jest bez liku i co chwila pojawiają się kolejne interesujące produkty, które bardzo często z miejsca stają się hitami. Na prezent dla 10-letniego chłopca możesz wybrać więc kultowe pozycje, takie jak Monopoly, Scrabble, Catan, albo Dobble, Minecraft czy Star Wars.

Prezent dla chłopca w wieku 10 lat potrafi być nie lada dylematem
Popularne gry sprawdzą się jako prezent gwiazdkowy dla 10-latka.

Słuchawki gracza

Słuchawki to prezent niemal idealny i uniwersalny, bo pasuje na prezent dla 10-latki na święta. Sprawdzi się kapitalnie również jako prezent dla chłopców w wieku 10 lat. Takie nowoczesne słuchawki mają wbudowany mikrofon i są świetnym rozwiązaniem, gdy dziecko jest graczem. A na dodatek uwielbia jeszcze słuchać muzyki. Słuchawki są oczywiście bezprzewodowe, posiadają baterię o długiej żywotności i często są składane, tak więc dzieciaczek może schować je z łatwością do plecaka. Taki artykuł znajdziesz w sklepach RTV EURO AGD. Przechodząc do sklepu przez link dostępny na goodie, możesz liczyć na zwrot części wydanych środków w wysokości 2,5%.

A więc jeśli wahasz się, co kupić 10-latce na święta, to słuchawki mogą być bardzo dobrym prezentem, które dziecko może używać w domu oraz na zewnątrz i podpinać do telefonu, lub innego urządzenia. Co istotne, słuchawki można bardzo często obsługiwać za pomocą komend głosowych, a więc Twoja pociecha nie będzie musiała sięgać do kieszeni po smartfon, by poszukać ulubionego kawałka, tylko zrobi to swoim głosem.