Mało kto robi prezenty świąteczne z dużym wyprzedzeniem i przeważnie jest to czynność, którą wykonujemy na ostatnią chwilę, często wybierając prezent dla 3-latki, które sporo odbiegają od ideału. Podarek dla najmłodszych sprawia zazwyczaj najwięcej problemów, a wymyślanie zabawki, która spełni wymagania dziecka to już nie lada wyzwanie. Jaki więc prezent dla 3-latki ucieszy małą dziewczynkę?

To zdecydowanie musi być podarek, który w pewnym stopniu będzie spełnieniem marzeń dziecka. Pamiętaj, że w wieku 3 lat nasze pociechy mają rozwiniętych już część umiejętności manualnych, jak również intelektualnych, a także mają już pewne preferencje i zamiłowania. Kieruj się więc zainteresowaniami swojego kilkulatka i w ten sposób wybierzesz właśnie idealną niespodziankę dla 3-letniej dziewczynki. Wszystkie maluchy mają jedną zasadniczą wspólną cechę, kochają zabawki! Przeczytaj teraz nasz poradnik i zobacz jak wybrać interesujący i nietuzinkowy prezent dla 3-letniej dziewczynki.

Klocki na prezent dla 3-letniej dziewczynki

Kto z nas nie bawił się klockami Lego. Mają one wielki walor edukacyjny i wychowały już ładnych parę pokoleń. Nadal są modne i nadal mają wielką wartość, zarówno jako zabawki dla dziewczynki (tak, nie tylko chłopcy bawią się klockami!), która ma 3 lata, jak i rzeczy stymulujące rozwój intelektualny. Są przede wszystkim kolorowe, bardzo bezpieczne i wciągające. Wśród elementów składowych zestawu znajdziesz ludziki, zwierzątka, drzewka, domki i inne akcesoria. Do wyboru, do koloru. Dosłownie. Na pewno więc dopasujesz klocki do zainteresowań swojego malca. Dzięki wielości elementów oraz możliwości będzie miało szansę rozwinąć swoją wyobraźnię i poćwiczyć zdolności manualne. Dużą zaletą tych klocków jest to, że są one często uniwersalne, a więc spodobają się chłopczykowi, ale również będą świetnym pomysłem na prezent dla 3-latki.

Lalki, czyli prezent, który nigdy się nie znudzi

To jest na pewno prezent dla 3-letniej dziewczynki, który trzeba wybierać bardzo ostrożnie, bo liczba lalek na rynku jest naprawdę szeroka i potrafi przyprawić o zawrót głowy. Zastanów się, porównaj modele i postaraj się wybrać taką lalę, która zachwyci Twoją pociechę. Do takiego prezentu możesz dodać coś praktycznego, czyli kupić buciki na eobuwie.pl a do tego otrzymać 8% zwrotu za wydane zakupy.

Dziewczynki bawiąc się lalkami, nieważne jakimi, uczą się odpowiedzialności, stają się bardziej empatyczne i opiekuńcze. Obecnie laki można kupić w zestawach z pieluchami, buteleczką do karmienia, kołyską oraz wózkiem. Możliwości jest naprawdę wiele i tylko od Ciebie zależy czy prezentem dla 3-letniej dziewczynki będzie duża czy mała lalka oraz z jakiego materiału będzie wykonana. Możesz zdecydować się poza tym na dokupienie lalki do bieżącej kolekcji lub na zakup czegoś zupełnie nowego.

Tablica magnetyczna i kuchnia

Niemal wszystkie dziewczynki lubią naśladować swoje mamy. Bardzo interesują się tym,  co robią, jak się zachowują, no i też obserwują przy okazji, co się dzieje w kuchni i skąd się biorą te wszystkie wyśmienite zapachy. Strzałem w dziesiątkę będzie więc zabawka dla 3-letniej dziewczynki w postaci mini kuchni wraz z niezbędnymi dodatkami takimi jak mikrofalówka, piekarnik, szafka na akcesoria kuchenne. Taka zabawa na pewno spodoba się małej dziewczynce.

Tablice magnetyczne to obecnie jeden z bardziej popularnych prezentów. Można na niej pisać kredą lub używać mazaków. Każde dziecko ucieszy się z takiego podarunku, szczególnie, że  pozwala rozwijać zdolności manualne, a także plastyczne. Być może okazać się również, że zastanawiając się, co kupić na prezent dla 3-latki i ostatecznie wybierając właśnie tablicę, przypadkowo wesprzesz kwitnący plastyczny talent. Poza innymi walorami taka tablica to też piękny element wystroju dziewczęcego pokoiku.

Mądre zabawki dla trzylatki

Kreatywna zabawka, która do tego niesie ze sobą pewną wartość natury stricte edukacyjnej powinna być zajmująca dla dziecka, a także w pasować do jego aktualnych możliwości i jego stadium rozwoju. Kreatywnym pomysłem na to, co kupić 3-latce w prezencie pod choinkę są sznurowanki oraz przeplatanki. Dlaczego? Ponieważ dzieci dzięki nim mogą nauczyć się cierpliwości oraz sprawności. Istnieją również zestawy, które pomagają w nauce cyferek oraz specjalne mozaiki posiadające różne kolory, motywujące do tworzenia oryginalnych obrazków.

Jaki prezent dla 3-letniej dziewczynki będzie najlepszym rozwiązaniem?
Warto wybrać prezent dla 3-latki, który pozwoli rozwijać umiejętności.

Te maluchy, które przepadają za aktywnościami plastycznymi mogą dostać w prezencie kolorowanki. Zadaniem kolorowanek jest nie tylko rozwój wyobraźni dziecka, ale również ćwiczenie dokładności w procesie nanoszenia koloru na poszczególne detale. Rzut kostką czy planszówki to kolejne gry, znajdujące się na liście najlepszych pomysłów na prezent  dla 3-latki na Święta. To ćwiczenie wyobraźni, matematyka, nauka literek, koncentracji a także znakomita okazja, by spędzić czas w rodzinnym gronie. Podczas takiej zabawy warto zamówić coś pożywnego do zjedzenia. Jeśli zamówienie zrealizujesz przez UberEATS, skorzystasz przy okazji ze zniżek w wybranych restauracjach.

Plasteliny i ciastoliny

Masy plastyczne to doskonały prezent dla 3-letniej dziewczynki. Jakie jest ich zadanie? Chodzi przede wszystkim o to, żeby wyćwiczyć pociechę manualnie, żeby trzylatek jak najwięcej używał swoich rąk i tworzył różnego rodzaju dzieła, na które sam będzie wymyślał nazwy. Tutaj celem jest spontaniczna zabawa sama w sobie.

W tych zabawach chodzi także o zapoznanie dziecka z różnymi rodzajami mas plastycznych i ćwiczenie dłoni, zanim kiedyś będzie ono pracowało z instrumentami lub narzędziami. Takie ciastoliny, plasteliny oraz podobne artykuły znajdziesz bardzo często w okazyjnych cenach w sklepach Kaufland.