W naszych poprzednich artykułach pisaliśmy o tym, czym jest goodie cashback i jakie korzyści płyną z korzystania z usługi. Mówiliśmy o tym, jak poprawnie robić zakupy poprzez aplikację goodie jak i za pomocą wtyczki goodie cashback, żeby zwrot części wydanych na zakupy online pieniędzy wrócił do Ciebie. W tym artykule opowiemy o tym, na czym polega różnica w sposobie przedstawienia cashbacku.

Stawka zwrotu cashback – o czym należy wiedzieć?

Przypominamy, że cashback, to wartość zwrotu, jaką otrzymasz za zakupy online. Każdy sklep ma określoną wysokość cashbacku, która jest widoczna w specjalnej różowej ramce. Można się spotkać z kwotą pokazaną w złotówkach, niemniej jednak, najczęściej są to stawki wyrażone w procentach.


W goodie spotkasz się z 2 sposobami podawania wartości procentowej.


Pierwszy z nich, to stała stawka, np. 5% zwrotu cashback. Oznacza to, że niezależnie od tego, jaki produkt w danym sklepie kupisz, procentowa wartość zwrotu cashback zawsze będzie taka sama, czyli 5%. Niemniej jednak, ze względu na określone warunki niektórych sklepów, przed zakupem online zawsze warto sprawdzić szczegóły oferty (pod znakiem „?”).


Drugi sposób, to stawka zmienna, np. do 5% zwrotu cashback. Oznacza to, że wartość zwrotu dla poszczególnych produktów będzie się różnić. Prosty przykład. Załóżmy, że marka X oferuje do 5% zwrotu cashback, przy czym w kategorii „Moda” będzie to 5%, w kategorii „Zabawki” – 4%, a w kategorii „Akcesoria” – 2,5% zwrotu cashback. Informacje dot. wysokości zwrotu w danej kategorii produktowej znajdziesz w szczegółach oferty, pod znakiem „?”.

Co wpływa na wartość cashbacku?

Trzeba pamiętać, że cashback jest naliczany od ceny netto towarów lub usług, które kupujesz. Oznacza to, że zwrot obejmuje kwotę już po uwzględnieniu dodatkowych kodów rabatowych, zniżek i promocji obniżających cenę.


Pamiętaj, że do kwoty, od której obliczany jest cashback nie wlicza się:


1) kosztów dostawy;
2) różnic z przewalutowania (wiele sklepów nalicza cashback w obcej walucie);
3) kwoty, opłaconej kartą podarunkową (chyba, że jest to uwzględnione w warunkach danej okazji).


Mamy nadzieję, że zakupy z cashbackiem już nie będą miały przed Tobą tajemnic. 😉


Przypominamy, że o cashbacku pisaliśmy w poniższych artykułach:

  1. Czym jest cashback i jak działa w praktyce;
  2. Jak robić zakupy z cashbackiem w aplikacji goodie;
  3. Jak robić zakupy za pomocą wtyczki goodie cashback;
  4. Poradnik Użytkownika goodie cashback.