Dlaczego warto korzystać z diety pudełkowej? Jak wybrać idealną dietę? Jakich błędów należy się wystrzegać? Na te pytania odpowiada zespół dietetyków klinicznych z firmy Be Diet Catering. Catering dietetyczny to najnowszy projekt znanej trenerki fitness, Ewy Chodakowskiej.

Jakie są zalety diety pudełkowej?

Zalet korzystania z cateringu dietetycznego jest wiele, ale 4 z nich są szczególnie istotne dla naszych klientów:
Wygoda – bez gotowania, zmywania otrzymujemy 5 zdrowych optymalnie zbilansowanych posiłków. Wystarczy rano otworzyć drzwi i czeka na nas zestaw na cały dzień.
Zdrowie – korzystanie z diety pudełkowej uczy nas zdrowych nawyków – jemy 5 razy dziennie. Dzięki temu rozkręca się nasz metabolizm, mamy więcej energii na cały dzień do działania. Dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów.
Zrzucenie zbędnych kilogramów – nie musimy liczyć kalorii. Otrzymujemy optymalnie zbilansowane posiłki, dzięki którym możemy zrealizować swój cel.
Oszczędność czasu – dzięki gotowym posiłkom mamy więcej czasu na swoje pasje, dla rodziny i przyjaciół.

Komu polecana jest taka forma odżywiania? Czy tylko tym, którzy chcą schudnąć?

Catering dietetyczny to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które chcą się pozbyć zbędnych kilogramów, jak i dla tych którym zależy na racjonalnej, dobrze zbilansowanej diecie dopasowanej do intensywnego stylu życia.

Jak dobrać dietę i jej kaloryczność?

Aby zrealizować swój cel – dobór kaloryczności jest kluczowy. Należy skorzystać z kalkulatora do obliczenia zapotrzebowania kalorycznego. Trzeba wprowadzić swoje dane: waga, wiek, wzrost oraz aktywność fizyczna. Na podstawie tych danych kalkulator oblicz zapotrzebowanie kaloryczne zgodne z tym czy:

  • chcesz schudnąć,
  • utrzymać wagę,
  • przybrać na wadze.

Nie każdy catering ma takie narzędzie. Na stronie Be Diet Catering jest dostępny taki kalkulator. Wprowadzając swoje dane, otrzymasz optymalny dobór kaloryczny w zależności od Twojego celu.
Możesz też skorzystać z bezpłatnej konsultacji przy doborze diety z naszymi dietetykami klinicznymi. Są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 17 pod tel: 508 508 544.

Jaka jest skuteczność takich diet?

Jeżeli dieta oraz kaloryczność jest dobrana zgodnie z potrzebami – realizacja celu jest gwarantowana.

Jakie błędy popełniają osoby na diecie pudełkowej? Spożywają posiłki w krótszych odstępach czasu, podjadają itd.?

Najczęstszy błędem osób korzystających z cateringu dietetycznego jest błędny dobór kaloryczności. Gdy kaloryczność jest zbyt mała spowalnia ona nasz metabolizm. Jest to reakcja obronna naszego organizmu z uwagi na niedobór wartości odżywczych.

Drugim błędem przy zbyt niskim doborze kaloryczności jest „podjadanie” z uwagi na występujące uczucie głodu, które pojawia się ze względu na za małą kaloryczność – nie dopasowaną do organizmu.

Zdarzają się też błędy w postaci wyboru zbyt dużej kaloryczności – niestety, aby schudnąć musimy mieć dobraną optymalnie kaloryczność posiłków.

Co jeśli lubimy zróżnicowaną kuchnie, np. meksykańską, indyjską, taka dieta pozwala odkrywać nowe smaki?

Wszystko zależy od cateringu, który się wybierze. Są cateringi, które trzymają się „klasycznej kuchni”, natomiast są też cateringi, w których można spróbować dań z różnych kuchni świata.

W naszym Be Diet Catering szef kuchni ma korzenie greckie i ormiańskie stąd wiele inspiracji z różnych kuchni świata w naszym menu.

Uważamy, że dieta wcale nie musimy być nudna. Uwielbiamy różnorodność oraz pokazywanie nowych smaków.

A czy można wyeliminować produkty, których nie lubimy, np. brukselkę?

Zależy to od firmy cateringowej. Niektóre firmy umożliwiają wykluczenie składników, których się nie lubi lub ma się na nie uczulenie.

Jak długo można / należy stosować dietę? Czy nie grozi nam efekt jojo po odstawieniu?

Jeżeli naszym celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów optymalny okres to od 1 do 3 miesięcy. Ten czas pozwoli nam zrealizować swój cel. Jeżeli dieta jest odpowiednio dobrana nie ma mowy o efekcie jojo.

Są też osoby, które traktują catering dietetyczny jako sposób na zdrowe odżywanie i stosują go bardzo długo. Dieta pudełkowa oszczędza czas oraz zapewnia wygodę.

Jest też wiele osób, które żyją bardzo aktywnie i nie mają czasu gotować natomiast ich zdrowie i samopoczucie jest dla nich bardzo ważne. Wtedy wybierają catering dietetyczny po to, aby mieć więcej czasu dla siebie, a przy tym cieszyć się pysznymi, zdrowymi posiłkami i zdrowiem.

Czy każdą dietę należy łączyć z aktywnością fizyczną?

Dieta to 70% sukcesu. Oczywiście możemy stosować dietę bez aktywności fizycznej, natomiast jeżeli dodamy do diety trening zoptymalizuje to nasz proces utraty wagi.

Dziękujemy za rozmowę.

Be Diet Catering – z dietą Ewy Chodakowskiej Be Diet online, zrzuciło zbędne kilogramy i zmieniło swoje życie już ponad milion Polek. Przyszedł czas na kolejny krok i tak powstał Be Diet Catering z dostawą do domu. Dieta Be Diet Catering została opracowana przy współpracy Ewy Chodakowskiej, dietetyków klinicznych oraz uznanego szefa kuchni. Be Diet Catering to dieta dla osób, które chcą stracić wagę, być fit, zadbać o swoje zdrowie oraz mieć dużo energii każdego dnia. Nasz catering możesz zamówić online: www.bedietcatering.pl – zajmie Ci to dosłownie kilka minut. Szybko, wygodnie, bez gotowania – zdrowe, pełnowartościowe posiłki każdego dnia prosto pod Twoje drzwi.

Sprawdź też: