Opieka nad dzieckiem to wyczerpujące zajecie, na szczęście możemy coraz częściej sięgnąć po technologiczne rozwiązania. Sprawdź, jakie gadżety i urządzenia warto mieć, aby zmniejszyć ciężar codziennych obowiązków.

Elektroniczna niania

Niania elektroniczna jest narzędziem, które pomaga sprawować opiekę nad dzieckiem „z dystansu”. Bez względu na to, gdzie będziemy przebywać, w każdej chwili możemy „zajrzeć” do pokoju maleństwa. Na rynku coraz większą popularność zyskują miniaturowe kamery domowe, działające niezależnie od komputera. Dzięki dedykowanym im aplikacjom mobilnym obraz z kamery dostępny jest online na ekranie smartfonu w czasie rzeczywistym. Jeśli nie znajdziemy czasu na uruchomienie aplikacji śledzącej, zawsze mamy możliwość przejrzenia wszystkich nagrania później, pobierając je z chmury lub karty pamięci.

Elektroniczne nianie mogą spełniać też funkcje uspokajacza i usypiacza. Absolutna cisza, wbrew pozorom, często przeszkadza małym dzieciom i nie pozwala im spokojnie usnąć. Właśnie dlatego wielu rodziców docenia zabawki emitujące dźwięki, przy których maluszki zasypiają. Włączenie takiej właśnie funkcji do niani elektronicznej, stanowi nie tylko oszczędność miejsca (np. podczas podróży z małym dzieckiem, kiedy większą część bagażnika samochodu i tak zajmują gadżety służce małemu pasażerowi), ale także spore ułatwienie. Niania elektroniczne marki VTech pozwalają na odtwarzanie pięciu kołysanek bezpośrednio z nadajnika, a ponad to czterech delikatnych, uspokajających dźwięków otoczenia.

Smart home

Funkcję niani mogą pełnić systemy smart home, np. zestawy z serii MioSMART. Urządzenie posiada szereg zastosowań – jednym z nich jest opieka nad dziećmi. Zestaw składa się z 5 współpracujących ze sobą elementów: domowej kamery z kartą SD, dwóch czujek (ruchu oraz otwarcia drzwi/okna), serwera osobistej chmury i centralnego koncentratora, który łączy system z komputerem lub urządzeniami przenośnymi. Kamera w połączeniu z dedykowaną aplikacją umożliwia monitorowanie pociechy i wyświetlanie obrazu na dowolnym urządzeniu mobilnym z systemem Android lub iOS, mającym dostęp do Internetu. Co ważne, kamera została wyposażona w możliwość komunikacji głosowej. Posiada wbudowany mikrofon, który przekazuje dźwięki z monitorowanego pomieszczenia i jednocześnie pozwala mówić do pociechy.

Rozwiązania typu smart home to przydatny gadżet z wyjątkową elastycznością zastosowań. Tradycyjne nianie elektroniczne służą przeważnie przez okres dwóch, trzech lat. Później stają się zbędnym sprzętem. Systemy smart możemy wykorzystywać przez dłuższy czas, gdyż ze względu na swoją wszechstronność doskonale sprawdzą się jako zwykły monitoring domu.

Monitor oddechu

O bezpieczny sen dziecka można zadbać, nabywając elektroniczny monitor oddechu. Umieszcza się go między materacem a stelażem łóżeczka, dlatego dziecko nie ma do niego dostępu. Urządzenie natychmiast wysyła powiadomienie, kiedy maluch zacznie zbyt płytko oddychać lub nastąpi bezdech. Zapewnia to szybką reakcję oraz bezpieczeństwo pociechy podczas snu.

Czujniki

Każdej matce może się zdarzyć chwila nieuwagi. Czasami może to skutkować niebezpieczną sytuacją, np. zostawieniem włączonego piekarnika przed wyjściem na spacer. Aby móc szybko zareagować na zagrożenie, warto nabyć inteligentne czujniki dymu i czadu, które natychmiastowo wyślą powiadomienie na telefon, w razie wykrycia zagrożenia. Zapewnia to pełne bezpieczeństwo podczas tych dni, kiedy wszystko dzieje się za szybko.

Domofon

Słyszysz dzwonek do drzwi, jednak nie możesz do nich podejść (np. kąpiesz lub karmisz dziecko). Warto w tej sytuacji posiadać domofon z kamerą. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możesz szybko sprawdzić, kim jest twój gość i otworzyć mu za pomocą telefonu. Nowoczesne dzwonki umożliwiają także rozmowę z osobą po drugiej stronie, bez konieczności otwierania drzwi jak np. DP1 od EZVIZ. W ten sposób możesz np. poprosić kuriera o zostawienie paczki przed wejściem.

Odkurzacz automatyczny

Sierść zwierząt, kurz, okruszki jedzenia… przy małym dziecku utrzymanie czystości jest bardzo ważne i bardzo trudne. Sporadyczne gruntowne porządki nie wystarczają, dom przy małym dziecku brudzi się dużo bardziej i wymaga częstszego sprzątania. Zmęczeni rodzice niekoniecznie jednak mają ochotę wyciągać co drugi dzień odkurzacza. Już nie muszą! Podczas gdy Ty spacerujesz z dzieckiem na zewnątrz, Twój dom posprząta się sam. Tak, to możliwe dzięki sprzątającym robotom. Niewielkie automatyczne odkurzacze sterowane są za pomocą aplikacji. W zależności od poziomu zaawansowania pozwalają ustalić regularne pory i obszary sprzątania. Takie urządzenia doskonale radzą sobie z dużymi powierzchniami, jak i strefami przy ścianach czy pod meblami. Mogą sprzątać każdy rodzaj powierzchni, od gresu, przez parkiet po dywany i wykładziny. Po założeniu odpowiedniej nakładki umyją podłogę na mokro. Liderem na rynku są modele iRobot Roomba, które zostały wyposażone w szereg technologii i rozwiązań, które sprzyjają także w porządkowaniu pokoju dziecięcego. Na przykład przechwytują do 99% alergenów, pyłków i cząstek wielkości do 10 mikronów co pozwali poprawić jakość powietrza w pokoju małych alergików i dzieci, które mają często infekcje wziewne.

Smart lodówka

Jesteś na zakupach, zapomniałeś listy zakupów i nie pamiętasz, czy w lodówce są jajka czy nie? Kolejny powrót do sklepu z dzieckiem jest problematyczny, trzecie opakowanie jajek też raczej nie jest Ci potrzebne… z pomocą w takich sytuacjach przychodzą inteligentne rozwiązania w sprzęcie AGD, w tym w lodówkach. Na przykład lodówki Family Hub™ marki Samsung stwarzają możliwość zdalnego zaglądania do lodówki, pomagają też w zarządzaniu domowymi zapasami. Trzy wbudowane kamery robią zdjęcia przy każdym zamknięciu drzwi, a Ty widzisz wszystko na swoim smartfonie lub na ekranie lodówki. Dzięki funkcji View Inside możesz zdalnie zajrzeć do lodówki i dokupić to, czego brakuje.

Jak tanio kupić gadżety elektroniczne?

W znalezieniu najlepszych ofert pomoże Ci w tym bezpłatna aplikacja zakupowa goodie i strona www.goodie.pl. Znajdziesz tutaj aktualne promocje, gazetki i specjalne kupony rabatowe najpopularniejszych sklepów z elektroniką. Najlepsze ceny znajdziesz w sklepach internetowych. A jeśli chcesz dodatkowo zaoszczędzić skorzystaj z programu cashback w goodie. Na czym polega cashback? To zwrot części wydatków w sklepach za zakupy online. Wystarczy, że podczas zakupów przejdziesz do wybranego sklepu przez goodie i dokonasz zakupu tak, jak zwykle. Część środków wróci na Twoje konto średnio w 30 dni. Dodatkowo cashback łączy się z promocjami , zniżkami i kuponami rabatowymi dostępnymi na goodie, wiec zaoszczędzisz podwójnie!

Wykorzystano materiały prasowe: EZVIZ, VTech, Mio, iRobot, Samsung

Zdjęcie główne: robot odkurzający iRobot Roomba

Sprawdź też: