Rozwiązania typu smart home pozwalają nie tylko na oszczędność energii, ale i kontrolę domu pod naszą nieobecność. Dzięki inteligentnej, zaawansowanej technologii możemy mieć dom pod stałą kontrolą i natychmiast wezwać pomoc w razie zagrożenia. Na czym dokładnie polegają inteligentne zabezpieczenia zapytaliśmy Jarosława Sadowskiego z firmy Piri Smart Home.

Zestaw podstawowy Piri Security Kit

Jaki to jest inteligentny dom?

Inteligentny dom jest komfortowy i bezpieczny dla jego mieszkańców. Przede wszystkim dzięki automatyzacji sterowania urządzeniami elektrycznymi, systemem alarmowym i monitoringiem, a także kontroli czujników ruchu, dymu, wilgotności i temperatury. Systemy typu smart home stają się coraz popularniejsze, ponieważ powalają właścicielowi na szybką reakcję w razie zagrożenia, a także lepsze zarzadzanie prądem czy ogrzewaniem, co pozwala obniżyć rachunki.

W jaki sposób systemy smart home zwiększa bezpieczeństwo?

Smart home to gwarancja spokoju, gdy jesteśmy w pracy czy na urlopie. Dzięki takim urządzeniom jak czujnik ruchu oraz czujnik zamykania i otwierania okien i drzwi możemy kontrolować, co się dzieje w domu pod naszą nieobecność. Dodatkowo możemy również zainstalować wideofony Wi-Fi czy bezprzewodowe kamery, pozwalające obserwować obraz na smartfonie. Dzięki kontroli zapalania światła możemy np. pozorować obecność w domu. Takie zabezpieczenia umożliwiają automatyczne wezwanie pomocy w przypadku zagrożenia pożarem czy włamaniem.

Co zawiera podstawowy zestaw alarmowy?

Zestaw podstawowy Piri Security Kit składa się z centrali oraz dwóch bazowych czujników i sensorów. Centralka podłączona jest bezpośrednio do gniazdka, natomiast czujniki łączą się z centralką bezprzewodowo. Czujnik otwarcia wykrywa np. otwarcie lub zamknięcie drzwi wejściowych i okien. Z kolei czujnik ruchu sprawdza się w pomieszczeniach z tarasem lub balkonem . Kluczowy element systemu to bramka Wi-Fi, która sczytuje dane z poszczególnych czujników i przekazuje bezpośrednio do telefonu. Posiada też wbudowaną syrenę alarmową oraz system podświetlenia LED. Centralka posiada też powiadomienia głosowe o uzbrojeniu lub rozbrojeniu alarmu. Zestaw można z łatwością rozbudować, podłączając kolejne czujniki.

Jakie wymagania musimy spełnić, aby korzystać z systemu smart home?

Potrzebujemy tylko 3 rzeczy: zwykłego gniazdka, w które wpinamy bramkę WI-Fi, telefonu z systemem Android lub iOS oraz stałego połączenia Wi-Fi.

Jak trudne jest montaż inteligentnego zestawu alarmowego?

Takie urządzenia są bardzo proste w montażu, co dodatkowo zwiększa ich bezpieczeństwo. Nikt z zewnątrz nie ma wglądu w to, w jaki sposób system jest zamontowany. System Piri Security Kit montuje się w 3 prostych krokach. W razie potrzeby klientom zapewniamy stałą pomoc techniczną.

A co jeśli np. w wyniku awarii sygnał Wi-Fi w domu zostanie przerwany?

System w dalszym ciągu będzie funkcjonował. W przypadku wykrycia zagrożenia w centralce zostanie uruchomiona syrena alarmowa, a po ponownym połączeniu z Wi-Fi, system prześle nam zaległe powiadomienie. W przypadku, kiedy system straci zasięg Wi-Fi w aplikacji będzie widoczne powiadomienie, że system jest offline.

Czy laik poradzi sobie z codzienną obsługą systemu smart home?

Z założenia takie systemy powinny wymagać jak najmniej obsługi. Kluczową rolę pełni możliwość mobilnego zarządzania, czyli poprzez intuicyjną aplikację w telefonie. Dzięki temu centrum dowodzenia mamy zawsze przy sobie i w każdej chwili możemy zmienić ustawienia.

Dziękujemy za rozmowę.

Piri Sp. z o.o. dostarcza rozwiązania, dzięki którym możesz stworzyć swój inteligentny dom lub mieszkanie. Prosta w użyciu aplikacja i niewielkie bezprzewodowe urządzenia, które w łatwy sposób można zamontować i zainstalować. Wszystko co najważniejsze w Twoim telefonie. Zarządzanie bezpieczeństwem – czujnik ruchu, otwarcia drzwi, dymu, zalania i wiele innych; monitoring – kamery zewnętrzne i wewnętrzne z poglądem i powiadomieniem online; zarządzanie zdalne włącznikami prądu; analiza temperatury i wilgotności; oczyszczanie powietrza wraz z pomiarem wewnątrz jak i na zewnątrz mieszkania; inteligentne lokalizatory to wszystko znajdziesz u nas. Wykfalifikowana kadra dba o każdy detal produktu, aplikacji i bezpieczeństwa.

Sprawdź też: