Kamery samochodowe to sprzęt, który coraz częściej pojawia się w autach. Nowoczesne urządzenia mają możliwość nagrywania otoczenia pojazdu zarówno w trasie, jak i podczas postoju pojazdu na parkingu. Z roku na rok coraz większa liczba kierowców wyposaża swoje pojazdy w wideorejestratory, chcąc zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo podczas jazdy. Które z dostępnych na rynku sprzętów to najlepsze kamery samochodowe? Podpowiadamy!

Kamery samochodowe – dlaczego warto?

Wideorejestrator samochodowy jest sprzętem kupowanym w konkretnym celu. Pozwala on na nagrywanie tego, co dzieje się wokół nas na trasie jak i w trakcie postojów. To właśnie podstawowy i najbardziej oczywisty argument na tak, dla zakupu kamery samochodowej. Co się z tym wiąże? W razie jakiejkolwiek stłuczki czy wypadku, posiadając nagranie z miejsca zdarzenia będziemy w stanie udowodnić brak swojej winy lub, rozstrzygając tym samym drogowy spór na swoją korzyść. Zarejestrowany moment zdarzenia może być także przydatnym dowodem, który pomoże nam uzyskać ewentualne odszkodowanie.

Nowoczesne kamery samochodowe dają nam tę możliwość w jakości Full HD, w dodatku za niewygórowaną cenę. Średnia kwota, jaką należy przeznaczyć na wideorejestrator samochodowy, to zaledwie 300–400 złotych. Cena ta gwarantuje satysfakcjonującą jakość obrazu, dużą czułość kamery, a także możliwość nagrywania po zmroku.

Warto pamiętać, że oprócz funkcji typowo praktycznych wideorejestrator samochodowy może pełnić także funkcje rekreacyjne. Z możliwości kamery możemy skorzystać podczas wakacji, kiedy przemierzamy wyjątkowo malownicze okolice. Niektóre z dostępnych na rynku modeli kamer mają także możliwość wykonania zdjęcia, dzięki czemu możemy uwiecznić wybrane krajobrazy z wyjazdu.

Jakie jeszcze walory posiada kamera do samochodu?

Jest to także przydatny sprzęt dla młodych, początkujących kierowców. Wideorejestrator samochodowy może zdecydowanie usprawnić naukę poruszania się po mieście, jak i w terenie – dzięki możliwości nagrania każdej trasy, możemy szczegółowo przeanalizować wszystkie swoje ewentualne błędy popełnione na drodze.

Nowoczesne kamery samochodowe posiadają także dodatkowe funkcjonalności w postaci pomocnika parkowania, alarmów bezpieczeństwa czy GPS. Urządzenie poinformuje nas także o najbliższych fotoradarach oraz ewentualnych wypadkach i utrudnieniach na drodze. Dzięki temu, kamera do samochodu zdecydowanie ułatwi i upłynni każdą trasę, pozwalając nam uniknąć korków, uciążliwych objazdów, czy stłuczek na parkingu.

Najlepsze kamery samochodowe roku 2020

Przełom lata i jesieni to bardzo często czas, w którym pojawiają się rankingi najróżniejszych sprzętów, także samochodowych rejestratorów. Dzięki temu potencjalni klienci mogą dowiedzieć się na jaki model warto zwrócić uwagę, a jakiego unikać. Które urządzenia zostały w tym roku numerem jeden jeśli chodzi o kamery samochodowe? Ranking jasno odpowiada na to pytanie.

Ranking kamer samochodowych z 2020 roku to zestawienie urządzeń uporządkowanych w określonej kolejności głównie ze względu na trzy podstawowe aspekty. Są nimi rozdzielczość obrazu, sensor optyczny oraz prostota obsługi i dodatkowe funkcje, takie jak możliwość sterowania telefonem, sterowanie głosem czy ekran dotykowy. Ranking kamer samochodowych został także podzielony na poszczególne kategorie cenowe. W przypadku kamer do 300 złotych na pierwszym miejscu uplasowała się już po raz trzeci kamera samochodowa 70mai PRO. Znaleźć ją można w sklepie Allegro.

Kamera samochodowa 70mai PRO
Źródło: allegro.pl

Kamera ta jest sprzętem marki będącej częścią chińskiego giganta Xiaomi i charakteryzuje się przede wszystkim doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Wyposażona jest w wysokiej jakości optykę Sony oraz możliwość nagrywania video w jakości 2,5K. Co więcej, urządzenie może być sterowane za pomocą mobilnej aplikacji.

Inne kamery samochodowe, które warto rozważyć

Jeśli chodzi o najlepsze kamery samochodowe w cenie do 500 złotych, pierwsze miejsce na podium zajmuje VIOFO A119 V3. Optyka Sony, nagrywanie video w rozdzielczości 2,5K oraz jasny obiektyw F/1.6 to tylko niektóre z jej najważniejszych walorów. Urządzenie z powodzeniem odczytuje także tablice rejestracyjne samochodów w ruchu – również po zmroku. Płynne funkcjonowanie kamery, jak i intuicyjną obsługę gwarantuje jego nowoczesne oprogramowanie. Urządzenie dostępne jest w sklepie z elektroniką X–kom, ale także w salonie Empik.

Wideorejestrator VIOFO A119 V3
Źródło: empik.com

Kolejna półka cenowa w zestawieniu to warte od 500 do 1000 złotych kamery samochodowe. Ranking w tej kategorii otwiera kamera VIOFO A129 Plus / A129 Plus DUO. Doskonała jakość nagrywania i wysokiej jakości optyka, które zapewniają wierne odwzorowanie obrazu z najmniejszymi detalami, a także możliwość uzyskania obrazu z przedniej i tylnej kamery w jednym czasie. Tym przede wszystkim wyróżnia się urządzenie będące numerem jeden wśród kamer samochodowych do 1000 złotych. Ponadto kamera wyposażona jest w nowoczesny moduł Wi-Fi, moduł GPS oraz wyjątkowo praktyczne i pomocne tryby parkingowe. Nowoczesną kamerę samochodową znajdziemy między innymi na X-Kom.pl.

Kamera Viofo A129 PLUS-G
Źródło: x-kom.pl

Wideorejestratory w cenie powyżej 1000 zł

Ostatnia kategoria rankingu to kamery samochodowe w cenie powyżej 1000 złotych. Tutaj numerem jeden została kamera samochodowa BlackVue DR750X. Model ten charakteryzuje się doskonałą jakością wykonania, która przekłada się na jego niezawodność i ponadprzeciętną funkcjonalność. Kamera wyposażona w optykę Sony rejestruje otoczenie w jakości Full HD, także w trybie nocnym. Co więcej, urządzenie obsługiwać można nie tylko ręcznie, ale także za pomocą smartfona. Z kolei kamera jest w stanie kontaktować się z użytkownikiem za pomocą chmury danych, w której umieszcza także kopie zapasowe nagrań. Model ten znajdziemy w serwisie Morele. net.

Wideorejestrator BlackVue DR750X
Źródło: morele.net

Dzięki szerokiej rozpiętości cen kamer samochodowych niemal każdy jest w stanie wybrać urządzenie na swoją kieszeń, które jednocześnie będzie charakteryzować się dużą funkcjonalnością, łatwością w obsłudze oraz stosunkiem jakości do ceny.

W programie cashback biorą udział takie marki jak: