Własny kawałek zieleni to prawdziwy azyl. Miejsce, w którym odpoczywa się od codziennych trosk, może stać się prawdziwą pasją. Każdy ogrodnik z namaszczeniem zbiera coraz to nowe sadzonki i ozdabia swój teren ciekawymi dekoracjami. Jeśli więc zbliżają się urodziny Twojego znajomego ogrodnika lub po prostu chcesz sprawić mu miły prezent, warto wybrać coś z asortymentu ogrodniczego. Co będzie najlepszym upominkiem? Mamy dla Was kilka ciekawych propozycji!

Książka o ogrodnictwie

Książka dla ogrodnika
Źródło: swiatksiazki.pl

Każdy, nawet najlepszy i najbardziej zaprawiony ogrodnik, z pewnością chętnie dowie się czegoś nowego na temat uprawy różnych gatunków roślin. Dlatego też dobrym i praktycznym pomysłem na prezent dla miłośnika ogrodu jest ciekawa książka, z której będzie mógł czerpać nową wiedzę na temat swojej pasji.

W księgarni Świat Książki znaleźć można wiele ciekawych pozycji ogrodniczych, między innymi Co gdzie rośnie. 1900 gatunków ozdobnych na każde stanowisko. Książka ta stanowi prawdziwe kompendium wiedzy ogrodniczej!

Znajdują się w niej ciekawe zestawienia gatunków i różnorodnych odmian kwiatów, krzewów i drzew. Zestawienia te ułożone zostały na kilka sposobów, według rozmaitych kluczy takich jak:

  • czas kwitnienia,
  • kolor kwiatów,
  • wielkość liści.

To wyjątkowo interesująca alternatywa dla tradycyjnych alfabetycznych katalogów roślinnych, która może zadziwić i zainteresować. Poradnik zawiera także inspirujące propozycje kompozycji roślinnych, zestawionych harmonijnie na przykład ze względu na warunki potrzebne do wzrostu.

Kubek ogrodnika

Kubek dla ogrodnika
Źródło: allegro.pl

Wypity w ogrodzie kubek gorącej kawy lub mocnej herbaty to doskonałe zwieńczenie dnia dla ogrodnika. Humorystycznym zwieńczeniem tej czynności może być ciekawy kubek tematyczny nawiązujący do prac w ogrodzie.

Na Allegro znaleźć można wiele ciekawych kubków dla ogrodnika. Na szczególną uwagę zasługuje minimalistyczny emaliowany garnuszek w starym stylu, wykonany z metalu, z praktycznym uchem. Garnuszek ozdobiony został wyjątkowymi szkicami roślin oraz napisem “garnuszek ogrodnika”.

Taki kubek to ciekawy pomysł na drobny, lecz wyjątkowy prezent dla ogrodnika. Doskonale sprawdzi się zarówno po pracy w ogrodzie, jak i do śniadania czy obiadu oraz na wyjeździe, a nawet w trasie.

Zamawiając na Allegro.pl za pośrednictwem goodie otrzymasz do 3% zwrotu za zakupy.

Nasiona i sadzonki

Dla prawdziwego wielbiciela ogrodnictwa roślin nigdy za wiele. Dlatego też wszelkiego rodzaju nasiona i sadzonki to – być może mało oryginalny – ale zawsze trafiony pomysł.

Sklep ogrodniczy Daglezja posiada szeroki wybór najróżniejszego rodzaju sadzonek, cebulek i nasion roślin – od najbardziej tradycyjnych, po wyjątkowe i nietypowe. Zamawiając tu możesz otrzymać 4% zwrotu środków za zakupy przez goodie.

W sklepie znaleźć można zarówno ogrodowe kwiaty i rośliny ozdobne, jak i nasiona warzyw, ziół, nasiona na kiełki oraz nasiona roślin egzotycznych takich jak dracena, bambus, kiwano czy kaktus.

Warto stworzyć bogaty, różnorodny zestaw nasion i cebulek, z którego obdarowany ogrodnik będzie mógł dowolnie wybierać to, co akurat zapragnie posiać.

Zestaw podstawowych narzędzi

Zestaw małych narzędzi ogrodniczych
Żródło: leroymerlin.pl

Praktycznym pomysłem na prezent dla ogrodnika jest również zestaw narzędzi ogrodowych. Możesz wybrać podstawowy komplet, dostępny na przykład w sklepie Leroy Merlin. Zestaw składa się z trzech różnych narzędzi:

  • sekatora,
  • łopatki,
  • widełek.

Komplet doskonale sprawdzi się podczas podstawowych prac ogrodowych takich jak przycinanie drobnych gałęzi i pędów oraz cięcie kwiatów, sadzenie i przesadzanie, a także spulchnianie ziemi.

Zdecydowanym walorem zestawu jest jego funkcjonalność oraz ciekawa, niebanalna estetyka. Istnieje jednak szansa, że wytrawny ogrodnik posiada już tego typu narzędzia, przez co prezent nie będzie trafiony. Z drugiej jednak strony intensywne prace w ogrodzie wiążą się z koniecznością częstej wymiany narzędzi, więc być może uda się wstrzelić w tę chwilę, kiedy akurat tego typu zestaw będzie potrzebny.

Wyrywacz do chwastów

Wyrywacz do chwastów
Źródło: sklepdlaogrodu.pl

Jeśli chcesz pozostać w kręgu narzędzi ogrodowych, ale obawiasz się, że podstawowy zestaw może być zbyt prostym upominkiem, możesz zdecydować się na nieco bardziej oryginalne akcesorium.

W Sklepie dla Ogrodu znajdziesz na przykład wyjątkowo praktyczny, mechaniczny wyrywacz do chwastów, stanowiący doskonałą pomoc dla każdego ogrodnika. Wyrywacz pozwala na szybkie i proste usuwanie niepożądanych chwastów, bez konieczności ciągłego schylania się i używania siły.

Specjalnie wyprofilowany wyrywacz umożliwia usuwanie nawet głęboko zakorzenionych chwastów.

Za zakupy w Sklepie dla Ogrodu możesz otrzymać 4% cashback.

Donice ozdobne

Donica tarasowa, piaskowa
Źródło: sklep.markowedonice.pl

Obok nasion i sadzonek donice to jeden z najbardziej popularnych prezentów dla ogrodnika. Szeroki wybór doniczek, ich wielkości, kolorów i przeznaczenia sprawia, że z łatwością można znaleźć wyjątkową, oryginalną i dopasowaną do gustów donicę, która nada ogrodowi wyjątkowego charakteru i pięknego wyglądu.

W sklepie Markowe donice znajdziesz wyjątkowo szeroki wybór najróżniejszego rodzaju doniczek. W asortymencie znajdują się między innymi donice betonowe, ceramiczne, doniczki okrągłe, trójkątne oraz kwadratowe.

Wyjątkowo ciekawym modelem, który sprawdzi się w roli prezentu dla ogrodnika, jest donica podświetlana, która każdego wieczoru doda magii i niepowtarzalnego charakteru ukochanemu ogrodowi obdarowanego.

Nowoczesna, podświetlana donica doskonale sprawdzi się zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie czy werandzie. Wyposażona w nowoczesny akumulator, rozświetli roślinę przez 10 godzin bez konieczności ładowania. Dodatkowo do donicy dołączony jest również specjalny pilot, dzięki któremu można z łatwością zmieniać jej kolor.  Nowoczesny, geometryczny kształt donicy świetnie współgra z umieszczoną w niej rośliną, tworząc razem kontrastowe, lecz estetyczne połączenie.

Ozdobne lampiony ogrodowe

Dekoracyjne lampiony ogrodowe
Źródło: bbhome.pl

Najpiękniejszą ozdobą każdego ogrodu są rosnące w nim kwiaty i krzewy, jednak aby dodatkowo podkreślić ich piękno oraz cały charakter ogrodu, warto dodać do niego gustowne elementy dekoracyjne.

Klimatyczne lampiony ogrodowe, dostępne w sklepie BBHome, to ciekawy pomysł na prezent dla ogrodnika, doceniającego oryginalne ozdoby w swoim ogrodzie.

Wykonany z estetycznego mosiądzu lampion posiada cztery przezroczyste, duże szyby oraz praktyczny uchwyt do przenoszenia lub zawieszenia. Wewnątrz znajduje się miejsce na dużą świecę, która ciepłym światłem oświetli najbliższe otoczenie.

Ozdobny lampion doskonale sprawdzi się w głębi ogrodu, ale także na werandzie, na tarasie lub po prostu przed domem, harmonijnie współgrając ze zdobiącymi ogród roślinami.

W programie cashback biorą udział takie marki jak: