Lody od lat stanowią popularny i chętnie kupowany rodzaj deseru. O ile gałkowe lody kupowane podczas sobotniego spaceru to raczej smak wakacji, o tyle tymi dostępnymi w sklepach i supermarketach możemy cieszyć się przez cały rok. Obecnie niemal w każdym markecie znaleźć możemy pojemne lodówki z najróżniejszymi rodzajami i markami. Od tych najbardziej znanych, po mniej popularne, tak zwane rzemieślnicze. Do tych ostatnich należą między innymi lody Marletto, będące produktem marki Biedronka. Jakie smaki lodów Marletto przygotował dla swoich klientów sklep i czy warto je wypróbować?

Własne marki Biedronki

Biedronka to jeden z najpopularniejszych marketów spożywczych w Polsce. Będąca częścią spółki Jeronimo Martins marka stale się rozwija i poszerza swoją działalność, wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom swoich klientów. Jednym z charakterystycznych dla Biedronki działań jest stała praca nad produkcją coraz to nowych artykułów własnych marek. Wyjątkową popularnością cieszą się gotowe Zupy z Naszej Kuchni, produkowane w specjalnie stworzonym przez markę zakładzie produkcyjnym. Ale także produkty mleczne własnej marki Biedronki – Mleczna Dolina. Produkty Biedronki to również artykuły wegańskie i ekologiczne z linii Go Bio oraz środki kosmetyczne, takie jak kremy do rąk i ciała.

Dzięki mnogości własnych produktów oraz linii artykułów marka Biedronka zyskuje dodatkowo na popularności. Własne marki sklepu, na równi z produktami marketu Lidl, należą do najpopularniejszych w Polsce.

Biedronka nie zatrzymuje się jednak w swoich działaniach. Stosunkowo nową linią stworzoną przez markę są lody Marletto dostępne w marketach. Marletto lody z Biedronki dostępne są w różnych smakach oraz formach, a ich popularność stale rośnie.

Lody Marletto – co warto wiedzieć?

Lody Marletto to przede wszystkim bogaty smak oparty na prostych, naturalnych składnikach. Każdy lód to tylko kilka produktów – śmietanka, odtłuszczone mleko, żółtka jaj, cukier oraz dwa dodatkowe składniki decydujące o jego głównym smaku.

Biedronka opiera się na sprawdzonych gustach klientów, którzy od czasu do czasu próbują nowości, jednak najchętniej wracają do tradycyjnych, znanych smaków. Te właśnie marka oferuje miłośnikom lodów w wersji klasycznej lub nieco urozmaiconej.

Wszystkie lody przechowywane i sprzedawane są w bezpiecznych i szczelnych opakowaniach. Na każdym z nich umieszczane są widoczne i czytelne etykiety, które jasno informują klienta o wszystkich składnikach użytych do produkcji artykułu, jak i o jego właściwościach odżywczych czy posiadanych kaloriach. Lody produkowane są z najwyższą starannością i dbałością o każdy szczegół, z zachowaniem wszystkich niezbędnych norm jakości i bezpieczeństwa.

Smaki lodów Merletto
Źródło: media.biedronka.pl

Rodzaje i smaki lodów Marletto

Lody Marletto w Biedronce to klasyczne lody na patyku, lody rożki oraz lody w większych pojemnikach, doskonałe dla całej rodziny. Każdy rodzaj lodów Marletto to od kilku do kilkunastu różnych smaków, wśród których bez trudu znaleźć można ten najbardziej odpowiedni dla siebie.

Klasyczne lody Marletto na patyku to między innymi tradycyjne lody waniliowe – z dodatkiem naturalnych aromatów, laski wanilii oraz ekstraktem z madagaskarskiej wanilii Bourbon. Albo lody dla miłośników czekolady – Marletto chocolate lava, w których znajdziemy śmietankowo-mleczną masę, gęsty sos czekoladowy oraz prażone orzeszki arachidowe. Do klasycznych smaków lodów na patyku możemy zaliczyć także Marletto strawberry lava czyli lody z gęstym sorbetem truskawkowym oblane białą czekoladą.

Z kolei miłośnikom nieco bardziej oryginalnych smaków może przypaść do gustu Marletto salted caramel lava ze słonym karmelem. W lodzie znajdziemy pyszną śmietankową masę lodową z dodatkiem sosu o smaku słonego karmelu, a także solone, karmelizowane orzeszki arachidowe. Całość oblana jest mleczną czekoladą. Dostępne w linii Marletto lody na patyku to także takie smaki jak:

  • Marletto white almond, z migdałami i białą czekoladą,
  • Marletto almond, z migdałami i mleczną czekoladą.

Najpopularniejsze lody Marletto

Lody Marletto w Biedronce można dostać również w formie rożków. Wśród nich znaleźć można lody Marletto migdał czyli zamknięte w chrupiącym rożku i polewie czekoladowej migdały w śmietankowej masie. A także Marletto migdał kokos, wzbogacone o kawałki kokosa.

Amatorzy słonego karmelu znajdą coś dla siebie także wśród rożków biedronkowych lodów. Marletto słony karmel to śmietankowo-karmelowa masa z dodatkiem kawałków słonego karmelu, zamknięta w chrupiącym wafelku. Rożki Marletto to także klasyczne smaki takie jak czekolada, truskawka czy orzech włoski.

Marletto lody z Biedronki to również wybór dla całej rodziny, doskonały na weekendowe popołudnia. Wśród lodów familijnych możemy znaleźć zarówno klasyczne lody waniliowe, śmietankowe z kawałkami czekolady czy czekoladowe. Ale też bardziej oryginalne smaki, takie jak tiramisu, słony karmel, mascarpone, karmelowe latte czy sernik z jagodami. Dla miłośników owocowych smaków Biedronka przygotowała natomiast soczyste sorbety malinowe, truskawkowe oraz o smaku mango.

Co jeszcze możemy znaleźć w lodowej ofercie marki Biedronka? Wśród lodów Marletto znajdują się także desery wegańskie, bez dodatków pochodzenia zwierzęcego. W linii Marletto vegan znajdziemy 500 mililitrowe opakowania lodów o smaku słonego karmelu oraz lody coconut brownie.

Wielopaki lodów Marletto

Dla swoich klientów marka Biedronka przygotowała także rozwiązanie pośrednie między pojedynczymi lodami w rożku czy na patyku a lodami familijnymi w dużych opakowaniach. Złotym środkiem są oferowane przez Biedronkę wielopaki lodowe Marletto. W ofercie znaleźć możemy zestawy owocowych sorbetów, jak i lodów na patyku oraz rożków – wszystkie pakowane po cztery sztuki. Oprócz tego wśród wielopaków znajdują się również Marletto mini rożki oraz mini lody na patyku. W zestawach tych znajduje się osiem lub dziesięć małych lodów o wybranych smakach.

Marletto lody z Biedronki to doskonały wybór dla wszystkich miłośników lodów, którzy wyjątkowymi smakami pragną cieszyć się nie tylko podczas sezonu letniego, ale przez cały rok.