Chcesz cieszyć się czystym powietrzem w domu, a przy tym nie wydać majątku? W sklepach znajdziesz oczyszczacze za kilkaset złotych, które doskonale radzą sobie nie tylko ze smogiem, ale też alergenami, bakteriami i wirusami. Zobacz, które urządzenie warto kupić!

Jeśli zależy Ci na tym, aby zapewnić sobie i swoim najbliższym powietrze wolne od najgroźniejszej substancji, czyli pyłów zawieszonych (tzw. smogu), to warto rozważyć zakup oczyszczacza powietrza. Nawet jeśli nie dysponujesz dużym budżetem, możesz wybrać dobry sprzęt. W sklepach znajdziesz wiele modeli w granicach 1000 zł. Sprawdziliśmy, które z nich są warte uwagi i wybraliśmy 7 najlepszych.

Co warto wiedzieć zanim kupisz oczyszczacz powietrza?

Mi Air Purifier 2 (Xiaomi) potrzebuje zaledwie 10 minut, aby oczyścić powietrze na powierzchni 21 m2 i kosztuje tylko 599 zł (fot. mi-home.pl).

Zanim kupisz oczyszczacz powietrza, sprawdź:
jakie filtry posiada – najlepiej gdy oczyszczacz jest wyposażony zarówno w filtr wstępny, który zatrzymuje kurz, sierść, włosy, filtr węglowy, który eliminuje gazy i przykre zapachy oraz filtr HEPA, który pochłania pyły PM2.5 i PM10, alergeny, wirusy i bakterie; sprawdź też jak często producent zaleca ich wymianę i jaki jest ich koszt, ponieważ może wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
ile wynosi współczynnik CADR (ang. Clean Air Delivery Rate) – współczynnik określający skuteczność oczyszczacza wyrażoną w objętości powietrza filtrowanego na godzinę, nie musi być jak największy, powinien za to być optymalny, aby zapewnić czyste powietrze na danej powierzchni w stosunkowo krótkim czasie. Dla pokoju o powierzchni 20m2 wystarczający CADR to ok 170m3/h.
czy jest energooszczędny – korzystanie z oczyszczacza, który pobiera dużo prądu mija się z celem, bo tym samym wpływamy na poziom zamieszczenia powietrza, nie mówiąc o wysokości rachunków. Dlatego sprawdź, ile mocy pobiera dany model i czy jest wyposażony w tryb automatyczny, który dostosowuje się do panujących warunków.
czy jest głośny – każdy producent podaje ilość decybeli w różnych trybach pracy, poziom 20-30 dB jest to hałas, przy którym można spać. Przy wolniejszych trybach hałas jest mniejszy, ale też niższy jest CADR.
czy jest wydajny – producenci podają metraż pomieszczenia, które urządzenie jest w stanie efektywnie oczyścić; warto wiedzieć, że powietrze między pokojami nie miesza się na tyle, by centralnie ustawione urządzenie wyczyściło całe mieszkanie. Dlatego, jeśli chcemy czyścić powietrze w kilku pomieszczeniach jednocześnie musimy kupić kilka urządzeń.

Oczyszczacze powietrza do 1000 zł

 • Sharp FU-Y30EU-W
  Co potrafi najtańszy oczyszczacz powietrza uznanej marki Sharp? W tej cenie (ok. 600 zł) trudno o produkt o równie dobrych parametrach. Sprawdzi się idealnie na niewielkich powierzchniach (do 21m2), jak sypialnia czy pokój dziecka, ponieważ maksymalny CADR wynosi 180m3/h. Model posiada filtr wstępny i filtr hybrydowy (HEPA i węglowy) oraz technologię Plasmacluster Ion. Jest to system opatentowany przez firmę Sharp, który pomaga usuwać przykre zapachy, alergeny, bakterie, 99% wirusów a nawet roztocza unoszące się w powietrzu w całym pomieszczeniu. Skutecznie oczyszcza i jonizuje powietrze, ale nie posiada funkcji nawilżania. Posiada 3 tryby pracy (w tym nocny), w najwolniejszym trybie jest bardzo cichy (24dB). Kupując ten oczyszczacz, należy zaopatrzyć się w miernik jakości powietrza, ponieważ model go nie posiada.
 • Sharp KC-930EUW
  Nieco droższa propozycja (ok. 900 zł) od Sharpa, to oczyszczacz, który dodatkowo posiada funkcję nawilżania. Wyposażony w 3 filtry (wstępny, HEPA i węglowy) oraz system jonizujący Plasmacluster Ion jest doskonałą propozycją w tej grupie cenowej do niewielkich powierzchni (do 22,5 m2). Model posiada wskaźniki jakości powietrza, a także możliwość wykorzystania jako klimatyzatora. Ciekawostką jest funkcja oczyszczania garderoby z brzydkich zapachów, np. dymu tytoniowego. Do jego zalet należy też energooszczędność i cicha praca (minimalnie 22dB).
 • Philips AC1215/10
  Ten model możemy kupić do większych pomieszczeń, nawet do 63 m2 w cenie ok. 900 zł. Posiada 3 filtry: wstępny, węglowy i NanoProtect HEPA, który zapewnia lepszą wydajność oczyszczania powietrza z cząsteczek i długi okres eksploatacji. Wyposażony został w czujnik poziomu zużycia filtra oraz czujnik cząsteczek PM 2.5. Pracuje w 4 trybach, w tym trybie antyalergenowym. Jest w stanie skutecznie oczyszczać powietrze nawet do 270 m3 w przeciągu godziny. Minimalny hałas wynosi 33dB, więc nadaje się do sypialni, a także pokoju dziecięcego – również z uwagi na blokadę rodzicielską.
 • Xiaomi Air Purifier 2S
  Ulepszona wersja popularnego, ale już praktycznie nieodstępnego na rynku modelu Xiaomi Air Purifier 2. Za cenę 599 zł (w oficjalnym sklepie Xiaomi) otrzymujemy bardzo prosty, ale solidny oczyszczacz powietrza wyposażony w trójwarstwowy filtr cylindryczny zapewniający bardzo dobry CADR na poziomie 310m3/h. Ten model nie posiada dodatkowych funkcji, jak jonizacja czy nawilżanie powietrza. Wyróżnia go za to precyzyjny pomiar cząsteczek 2.5PM dzięki laserowemu czujnikowi. Na bieżąco możemy monitorować stan powietrza, jak i wilgotność oraz temperaturę. Do plusów zaliczyć trzeba też wyjątkowo niski pobór prądu i bardzo cichą pracę zarówno w trybie automatycznym, jak i nocnym (który jednak ma dość niską efektywność). Model najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach do 40 m2. Podobnie jak innymi sprzętami Xiaomi, można nim sterować za pomocą aplikacji Mi Home.
 • Xiaomi Air Purifier PRO
  To nieco droższa alternatywa dla modelu 2S (899 zł w sklepie Xiaomi). W obu modelach oczyszczaczy powietrza Xiaomi zastosowało ten sam filtr, przy czym wersja PRO dostosowana jest do dużych powierzchni – do 63 m2 (CADR 500 m³/h). To najważniejsza różnica między nimi. Tak samo jak 2S, PRO posiada czujnik laserowy, pokazuje stężenie cząstek 2,5PM, temperaturę oraz wilgotność. Minusem PRO jest dość niska wydajność w trybie nocnym, a więc aby osiągnąć dobry efekt, należy stosować głośniejszy tryb ręczny.
 • Klarta Forste 2
  Klarta to pierwszy polska marka produkująca oczyszczacze. Model Forste 2 dostępny jest w 5 kolorach (fot. klarta.pl)

  Ciekawą propozycją jest jedyna w tym zestawieniu polska marka i model Klarta Forste 2. To niedrogie urządzenie (749 zł w sklepie firmowym) zostało wyposażone w równie niedrogie filtry (wstępny, HEPA i węglowy) oraz jonizator. Może poszczycić się dobra wydajnością (do 277 m3/h), również w trybie uśpionym (ok. 120 m3/h). Zalecany jest do pomieszczeń do 38 m2. Forste 2 posiada również czujnik laserowy PM2.5 i timer, który pozwala zaprogramować, kiedy ma się wyłączyć. Minusem jest wyższy niż u konkurencji pobór prądu. Klarta zadbała o stronę estetyczną, oczyszczacz powietrza jest dostępny aż w 5 kolorach.

 • Klarta Stor
  To najnowszy model marki Klarta. Oczyszczacz jest w sprzedaży od listopada i aktualnie dostępny w promocyjnej cenie 1099 zł w sklepie firmowym. To model do większych powierzchni, nawet do 80 m2. Pracuje w 4 trybach (cichy, wolny, szybki, automatyczny). Również posiada znakomitą wydajność (580 m3/h). Oprócz systemu filtracji (filtry: wstępny, HEPA i węglowy), posiada jonizator oraz trójkolorowy wskaźnik jakości powietrza. Stor został wyposażony w czujnik podczerwony mierzący dym, kurz, PM2.5. Tak jak wcześniejszy model można go ustawić, aby wyłączył się po maks. 8 godzinach pracy.

Jak tanio kupić oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to nawet wydatek nawet kilkuset czy kilku tysięcy złotych. W znalezieniu najlepszych ofert w sklepach z elektroniką pomoże Ci w tym bezpłatna aplikacja zakupowa goodie i strona www.goodie.pl. Znajdziesz tutaj aktualne promocje i specjalne kupony rabatowe najpopularniejszych sieci. Możesz też przejrzeć gazetki i wygodnie porównać promocje w różnych sklepach. Dodaj wybrane sklepy do ulubionych, a otrzymasz powiadomienie PUSH, gdy pojawią się nowe, atrakcyjne oferty.

Najlepsze ceny znajdziesz w sklepach internetowych. A jeśli chcesz dodatkowo zaoszczędzić skorzystaj z programu cashback w goodie. Na czym polega cashback? To zwrot części wydatków w sklepach za zakupy online. Wystarczy, że podczas zakupów przejdziesz do wybranego sklepu przez goodie i dokonasz zakupu tak, jak zwykle. Część środków wróci na Twoje konto średnio w 30 dni. Dodatkowo cashback łączy się z promocjami , zniżkami i kuponami rabatowymi dostępnymi na goodie, wiec zaoszczędzisz podwójnie! Zatem poszukaj oczyszczacza w sklepach objętych programem cashback i zyskaj zwrot.

Wybrane sklepy z elektroniką, które biorą udział w programie cashback w goodie:

Wszystkie marki w programie cashback w goodie znajdziesz tutaj.

Źródło: ranking-oczyszczaczy.pl

Sprawdź też: