Jak tanio zrobić remont?
Remont to jeden z największych wydatków, dlatego wiele osób decyduje się przeprowadzić choć część prac samemu. Aby zaoszczędzić warto dobrze zaplanować prace i nie przepłacać za materiały. Zobacz, jak tanio zrobić remont.
Zaplanuj remont z wyprzedzeniem
Aby remont przebiegł sprawnie, trzeba pomyśleć o nim na kilka tygodni przed rozpoczęciem prac. Warto nawet z kilku miesięcznym wyprzedzeniem zacząć regularnie odkładać pieniądze na ten cel, a także śledzić trendy i promocje.
Remonty najczęściej robimy wiosną i latem. To doskonała pora pod względem warunków pogodowych – przy wyższej temperaturze łatwiej wywietrzyć remontowane mieszkanie. Ale dobrym czasem na drobny remont lub zakup materiałów, jeśli tylko masz je gdzie przechowywać, jest zima. Kiedy wszyscy skupiają się na zakupie prezentów świątecznych, w sklepach z materiałami budowalnymi można trafić bardzo dobre promocje. Panują tu też wtedy przyjemne pustki i bez problemu możemy liczyć na uwagę obsługi, która pomoże wybrać materiały. Łatwiej też o ekipy remontowe, które w sezonie wiosenno-letnim są dość obłożone pracą i często droższe.
Zrób to sam
Wiele prac możesz wykonać sam, nawet jeśli nie jesteś złotą rączką. Zatrudnij fachowców tylko do najtrudniejszych zadań, wymagających specjalistycznego sprzętu, jak wymiana instalacji, gipsowanie ścian, cyklinowanie podłóg czy kładzenie płytek. Na przykład pomalowanie ścian dzięki doskonale kryjącym farbom jest dziś dość łatwą czynnością. Podobnie ułożenie listew przypodłogowych, kładzenie tapet, zmontowanie mebli, wieszanie półek i obrazków nie będzie większym problemem.
Nie oszczędzaj na jakości
Wybierając materiały porównuj nie tylko cenę. Weź pod uwagę jakość i trwałość materiałów. Tańsze produkty mogą się okazać mniej wytrzymałe i wymagać wymiany nawet po roku. Ponieważ remont zazwyczaj robimy raz na kilka lat, warto zainwestować w materiały wysokiej jakości, by nie musieć serwisować ich ani wymieniać przedwcześnie.
Andrzej Sienkiewicz z sieci sklepów NOVA Technologie Obiektowe przestrzega – naszą czujność powinny wzbudzić już zbyt duże różnice w cenach. Jeśli pozornie tej samej klasy panele lub deski podłogowe nieznanego producenta kosztują 20-30% taniej niż renomowanej marki, już to powinno dać nam do myślenia. W praktyce jest mało prawdopodobne, by producent był w stanie zapewnić taką samą jakość przy tak znacząco niższych kosztach.
Oszczędzaj na rzeczach zbędnych
To, że warto kupować produkty dobrej jakości nie oznacza, że należy wybierać te najdroższe. Niekoniecznie też warto kusić się na drogie elementy dekoracyjne. Jeśli zależy Ci na niedrogim remoncie, postaw na najprostsze, klasyczne rozwiązania. Na przykład jeśli chcesz zaoszczędzić kupując płytki, nie wybieraj drogich dekorów. Możesz kupić standardowe płytki w dwóch czy trzech kolorach i ciekawie ułożyć je na ścianie i podłodze kuchni czy łazienki. Charakteru wnętrzu możesz dodać stosunkowo tanimi i efektownymi dodatkami, jak np. tkaniny czy rośliny doniczkowe.
Nie kupuj też drogich przedmiotów, które nie są niezbędne, tylko dlatego, że są przecenione. W trakcie remontu łatwo popłynąć i przekroczyć budżet. Kupuj to, co niezbędne, dodatki i dekoracje zostaw na koniec. Możesz ich spokojnie poszukać w okazyjnej cenie na aukcjach internetowych, wyprzedażach i targach, gdy zakończysz remont.
Promocje i gazetki
Na remont przeznaczamy zwykle kilka tysięcy złotych, dlatego warto dobrze zaplanować zakup materiałów budowlanych, sprzętów czy mebli, nie ulegać pierwszej napotkanej promocji. W planowaniu zakupów pomoże Ci bezpłatna aplikacja zakupowa goodie i strona www.goodie.pl. Znajdziesz tu aktualne promocje, zniżki i specjalne kupony rabatowe najpopularniejszych sklepów budowalnych i z wyposażeniem wnętrz w całej Polsce. Na goodie możesz też wygodnie przejrzeć gazetki najpopularniejszych sieci handlowych. Dodaj wybrane marki do ulubionych, a otrzymasz powiadomienia PUSH o aktualnych promocjach i nie przegapisz żadnej okazji!
Kupuj online i odbierz cashback
Najlepsze oferty znajdziesz w sieci. Sklepy internetowe oferują często atrakcyjne promocje, ceny niższe niż stacjonarne sklepy i darmową dostawę. Jeśli sklep nie oferuje darmowej dostawy, dokładnie sprawdź koszty transportu, przy dużych paczkach może być on wysoki.
Oferty sklepów internetowych również możesz przejrzeć w goodie, a co więcej w wybranych możesz otrzymać cashback. Cashback to zwrot części wydatków za zakupy online. Wystarczy, że zarejestrujesz się w programie cashback w aplikacji lub na stronie www.goodie.pl , przejdziesz przez goodie do wybranego sklepu i zrobisz zakupy tak, jak zwykle. Średnio po 30 dniach na Twoje konto wróci część wydatków (zazwyczaj 2-15% wydatków netto). Co więcej cashback łączy się z promocjami dostępnymi na goodie. Możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!
Sklepy z wyposażeniem wnętrz dostępne w programie cashback w goodie:
- Castorama – cashback do 4%
- Abra Meble – cashback 5%
- Agata Meble – cashback 4,5%
- BB home – cashback 5,5%
- Black Red White – cashback 4,6%
- Dekoria – cashback 3,07%
- fotako.pl – cashback 10%
- Jula – cashback 5%
- SuperWnetrze.pl – cashback 10%
- kupmeble.pl – cashback 5%
- Iluve – cashback 7%
- lampy.pl – cashback do 8%
- lampyiswiatlo.pl – cashback 6,13%
- Meble Pumo – cashback 5%
- Meble Bogart – cashback 5,6%
- mlamp.pl – cashback 4,5%
- Dekoracja domu – cashback 7%
- Ubierz Swoje Ściany – cashback 6%
- VOX – cashback 5%