Lato rozpieszcza nas długimi, jasnymi dniami, świeżymi owocami i warzywami, możliwością dłuższych urlopów i odpoczynku. Niemniej jednak lato to pora upałów. Jak chronić się przed słońcem i dbać o własne dobre samopoczucie? Odpowiedzi szukaj w naszym artykule.

Ochrona przed słońcem – chroń skórę

Wielu z nas lubi się opalać, żeby później przez cały rok mieć ładny brązowy odcień skóry. Warto jednak pamiętać o tym, żeby odpowiednio ją chronić. Nie ma różnicy, czy wychodzisz w upały na spacer czy się opalasz na plaży – korzystaj z kremów w filtrem SPF. Im faktor ochrony będzie wyższy, tym dłużej krem będzie chronił Twoją skórę przed poparzeniem i promieniowaniem słonecznym. Warto pamiętać, że krem z filtrem należy „odświeżać”. Oznacza to, że trzeba go nakładać każdorazowo po wyjściu z wody (nawet, jeżeli krem jest wodoodporny) oraz co kilka godzin w ciągu dnia. Nie należy zapominać o pielęgnacji skóry specjalnymi kosmetykami po opaleniu. Dlaczego to jest potrzebne? Żeby nawilżyć skórę, złagodzić poparzenia czy wspomóc jej regenerację.

Ochrona przed słońcem – chroń włosy

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale żeby włosy nie stały się suche i łamliwe, należy je chronić przed słońcem. Dobrym na to sposobem są różnego rodzaju mgiełki, odżywki termoochronne, czy olejki. Paleta produktów jest szeroka, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Pamiętaj o akcesoriach

Oprócz ochronnych środków drogeryjnych, warto pamiętać o różnych akcesoriach, które są niezbędne przy wysokich temperaturach. Po pierwsze – czapka z daszkiem lub kapelusz z dużym rondem – przykrywają całą twarz oraz chronią głowę od przegrzania się. Ważne są też okulary, ale te z filtrem UV, które będą chronić oczy przed promieniowaniem, a przy okazji spełniać rolę modową.


Mniej popularne są parasolki przeciwsłoneczne, które chronią przed nadmiernym słońcem. Takie parasolki posiadają dodatkową warstwę, która odpowiada za ochronę przed UV. Oprócz tego, takie akcesorium jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za noszeniem kapeluszy. Co więcej, parasolki przeciwsłoneczne dają więcej dodatkowego cienia, co zapewnia nieco więcej ochłody.


Pamiętaj, że w upalne dni nie można zapomnieć o nawodnieniu! Organizm potrzebuje wody, żeby odpowiednio funkcjonować podczas wysokich temperatur.

W artykule omówiliśmy najważniejsze aspekty ochrony przed słońcem. Pamiętajmy jednak, że dobór kosmetyków i akcesoriów to sprawa indywidualna. Poszukiwania można zacząć od goodie – zebraliśmy ciekawą ofertę kosmetyków na każdą okazję. Sprawdź, wybierz coś dla siebie, korzystaj z rabatów i zgarniaj cashback za zakupy online!