Finał EURO 2024, czyli Mistrzostw Europy w piłce nożnej mężczyzn odbędzie się już 14 lipca. Święto piłki nożnej z pewnością wzbudza wiele emocji kibiców, którzy już od samego początku rozgrywek śledzą postępy drużyn piłkarskich – swoich faworytów i ich rywali.

EURO 2024 – grupy

Drużyny poszczególnych krajów zostały podzielone na 6 grup, po 4 drużyny w każdej. Przypomnijmy sobie, jak wyglądały wyniki losowania:

Grupa A: Niemcy (gospodarz tegorocznych mistrzostw), Szkocja, Węgry, Szwajcaria;

Grupa B: Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania;

Grupa C: Słowenia, Dania, Serbia, Anglia;

Grupa D: Polska, Holandia, Austria, Francja;

Grupa E: Belgia, Słowacja, Rumunia, Ukraina;

Grupa F: Turcja, Gruzja, Portugalia, Czechy.

EURO 2024 – kto gra w półfinałach i w finale?

O miejsce w finale zawalczyły cztery drużyny. W półfinale ze sobą zagrały Hiszpania z Francją oraz Anglia z Holandią. Hiszpania, Francja i Holandia już zdobywały tytuł Mistrza Europy w piłce nożnej. Która z drużyn wygra tegoroczny mecz? Czy będzie to kraj, który już miał na swoim koncie tytuł Mistrza Europy? A może po raz pierwszy uda się to drużynie z Anglii? Na te wieści będziemy niecierpliwie czekać kibicując drużynom – Hiszpanii i Anglii – w finale.

Kibicujmy razem!

Fani piłki nożnej będą kibicować na dwa sposoby. Niektórzy wybiorą się do Berlina. To tam, na Stadionie Olimpijskim odbędzie się finałowy mecz! Największy stadion EURO 2024 będzie mógł przyjąć aż 71 000 gości!

Drugą opcją jest oglądanie meczu „na własnym podwórku”. Mowa tu oczywiście o domowym zaciszu, ale też wypadzie na miasto do miejsc, gdzie „na żywo” będzie pokazana finałowa rozgrywka.

A jak się przygotować na finał EURO 2024? W grupie siła, więc fajnie będzie się zebrać z ekipą znajomych i kibicować razem. Wówczas można na bieżąco dzielić się wrażeniami i emocjami. Warto zaopatrzyć w ekwipunek kibica – szaliki, koszulki, gwizdki lub inne akcesoria piłkarskie. Jeżeli mecz będzie oglądany w domu, można zaopatrzyć się w różnego rodzaju napoje i przekąski, bo do kibicowania potrzeba jest również odrobina energii. 😉

Zapraszamy do wspólnego kibicowania drużynom, życzymy miłych wrażeń i podpowiadamy, że najlepsze okazje ustrzelisz z cashbackiem w goodie.Źródło:

www.uefa.com