Święta Bożego Narodzenia nadchodzą zwykle dużo szybciej niż się spodziewamy. Ledwo przyzwyczailiśmy się do jesiennych chłodów,  a już okazuje się, że jesteśmy spóźnieni z kupowaniem prezentów świątecznych. Prezent na święta to dla wielu osób najbardziej okazały upominek w całym roku, dlatego warto postarać się, aby był po prostu wyjątkowy i idealnie dopasowany. A może tak w tym roku nie dać zaskoczyć się zimie i prezenty pod choinkę kupić bez stresu na czas? Pewnie planujesz to co rok, tym razem jednak musi się udać! Oto kilka porad, jak znaleźć pomysły na prezenty na święta.

Dlaczego tak trudno znaleźć pomysł na prezent świąteczny?

Powszechnie uznaje się, że prezenty pod choinkę powinny być wyjątkowe i dopasowane do charakteru osoby, która ma je otrzymać. Właśnie to, że nie chcemy zawieść oczekiwań najbliższych, sprawia, że prezenty na gwiazdkę przysparzają nam każdego roku tak wiele trudności. Wywołanie uśmiechu na twarzy bliskiej osoby, poczucie, że spełniłeś marzenie kogoś, kogo kochasz – poprzeczka ustawiona jest bardzo wysoko.

Aby uszczęśliwić kogoś bliskiego, nie trzeba jednak wspinać się na wyżyny swoich możliwości finansowych. Drobne prezenty na święta sprawdzają się równie dobrze, jak bardzo drogie prezenty i przynoszą tyle samo radości. Jeśli pomysł na prezent na święta Bożego Narodzenia wydaje Ci się chwilowo bardzo trudny do zaplanowania, spróbuj dyskretnie zbadać potrzeby osoby, którą chcesz obdarować. Niepozorna rozmowa może bardzo mocno ułatwić Ci sprawę. Może okaże się, że ktoś bliski sam przez przypadek nakieruje Cię na to, jaki prezent pod choinkę chciałby otrzymać w tym roku?

Jaki powinien być idealny prezent na święta?

Pomysłów na prezenty świąteczne są tysiące. Nawet jeśli nie udało Ci się uzyskać podpowiedzi od osoby, którą chcesz obdarować, zawsze możesz zaczerpnąć inspiracji w Internecie. Dużym powodzeniem cieszą się własnoręcznie wykonane upominki na święta. Wręczenie takiego podarunku to niezwykle miły gest, który na pewno zostanie doceniony.

Potrafisz robić na drutach? A może masz talent artystyczny? Samodzielnie zrobiony na drutach szal czy piękny obraz to pomysły, które sprawią, że obdarowanemu łezka się w oku zakręci. Jeśli jednak nie czujesz, że Twoje zdolności są wystarczające, aby przygotować coś własnoręcznie, możesz drobny upominek na święta maksymalnie spersonalizować. Dodanie grawerunku do pióra lub ciekawego nadruku na koszulce – to drobne gesty, które sprawią, że prezent świąteczny będzie jeszcze milej widziany. Dużą popularnością cieszą się też pomysły na praktyczne prezenty świąteczne.

Jak wybrać idealny prezent na święta?
Pomysłów na prezenty śiąteczne jest mnóstwo!

Prezenty świąteczne dla hobbystów

Jeśli dobrze znasz osobę, której robisz prezent na Święta Bożego Narodzenia, jesteś w połowie drogi. Wszyscy uwielbiamy dostawać drobne upominki na święta, których potem będziemy używać, realizując swoją pasję. Jeśli szukasz pomysłu na podarek dla kogoś, jest pochłonięty swoim hobby, lista pomysłów na prezent świąteczny niemal sama się stwarza. Jeśli przyjaźnisz się z członkiem kółka modelarskiego, na pewno ucieszy go kolejny model do samodzielnego złożenia. Chcesz obdarować osobę uzależnioną od sportu? Koszulek, bidonów i różnego rodzaju sportowych gadżetów i akcesoriów jest mnóstwo.

Prezent świąteczny związany z zainteresowaniami to zawsze sprawdzony pomysł, który na pewno przysporzy obdarowanej osobie mnóstwo radości. Prezenty pod choinkę związane z hobby niosą za sobą tylko jedno drobne niebezpieczeństwo – jest możliwość, że pasjonat otrzyma kilka takich samych albo podobnych prezentów.  Jednak i z tej sytuacji jest wyjście – postaraj się, aby Twój prezent na święta był w miarę możliwości spersonalizowany. Tym sposobem będziesz miał pewność, że obdarowana osoba na pewno nie dostanie drugiego takiego samego podarunku.

Dla każdego coś wyjątkowego! Prezenty świąteczne dla mamy, cioci czy kuzyna

To, jaki upominek świąteczny wybierzesz, jest bardzo mocno uzależnione od relacji między Tobą a obdarowanym. Zdecydowanie najłatwiej jest wybierać prezenty dla najmłodszych – u nas znajdziesz idealny prezent dla dziecka! Chętnie podsuniemy Ci pomysł na prezent pod choinkę zarówno dla brzdąca, jak i bardzo wymagającego nastolatka.

Choć sporo prezentów na święta można nazwać uniwersalnymi, bo kto nie ucieszy się z nowej pary ciepłych, kolorowych skarpet albo wysokiej jakości słodyczy, my stawiamy raczej na pełne dostosowanie prezentu na gwiazdkę do danej osoby. Inny podarek wręczysz kobiecie (sprawdź nasze inspiracje), inny natomiast ucieszy brata czy tatę. Co innego kupisz koledze ze studiów, a co innego ukochanej, z którą spędzasz pierwsze wspólne święta. Pamiętaj – nawet drobny upominek na święta nie powinien być przypadkowy.

Jak wybrać prezent na święta?
Personalizowane prezenty na święta cieszą się coraz większą popularnością.

Czy prezent na święta musi być drogi?

Utarło się, że Boże Narodzenie to czas, który rujnuje nasze portfele. Gotowanie, świąteczne przygotowania – wszystko to zabiera nie tylko czas, ale i nasze oszczędności. Do tego prezenty pod choinkę, których zakup wiąże się z dużymi kosztami. Jesteśmy jednak zdania, że idealny prezent na święta to nie taki, który powoduje bankructwo darczyńcy. To przede wszystkim wyjątkowy i dobrze przemyślany upominek, który sprawi, że obdarowanemu zrobi się ciepło na sercu.

Zamiast drogiego świątecznego klasyka, postaw na samodzielnie wykonany drobny upominek lub po prostu nadaj wybranemu prezentowi osobistego charakteru. Ważna jest przede wszystkim oryginalność! Jeśli dodatkowo szukasz pomysłu, jak w tym roku zaoszczędzić na świątecznych prezentach, koniecznie przeczytaj artykuł o tym, jak kupować taniej. Nie zapominaj również o opakowaniu. Nawet najlepszy pod słońcem prezent nie zrobi dobrego wrażenia, jeśli będzie wyglądał z zewnątrz niestarannie lub niedbale. I w drugą stronę – drobne upominki na święta zapakowane w kreatywny i estetyczny sposób na długo pozostaną w pamięci obdarowanej osoby.