Październik, listopad i grudzień to najbardziej gorące miesiące sprzedażowe w roku. Właśnie wtedy kupujemy prezenty pod choinkę, niestety wtedy też jest w sklepach najdrożej. Jak więc kupić wymarzone prezenty oszczędniej?

Na prezenty pod choinkę warto zapolować jeszcze zanim na dobre rozpocznie się zakupowe szaleństwo. Zaczyna się ono po 1 listopada, choć w niektórych miejscach nawet wcześniej. I choć sklepy kuszą promocjami, to nie jest żadną tajemnicą, że przed ich rozpoczęciem ceny zazwyczaj są zawyżone.

Od tej zasady jest jednak kilka wyjątków – w okresie od 1 listopada do świąt, kuszą nas promocję typu Black Friday czy Cyber Monday, które mamy już za sobą. Dla spóźnialskich mamy mini poradnik, jak JESZCZE można zaoszczędzić! : )

1. Upoluj okazję w internecie

Warto przekonać się do zakupów przez internet, bo właśnie tutaj najłatwiej upolować rozmaite okazje – te same rzeczy w sieci potrafią kosztować nawet o połowę mniej niż w galeriach handlowych. Ogromną zaletą jest również to, że towar, który nam się nie spodoba, możemy w ciągu 14 dni bez problemu zwrócić. Prawa dotyczące zwrotu różnią się w zależności od tego, czy towar został zakupiony w sklepie internetowym, czy stacjonarnym.

Regulaminy sklepów często mówią o tym, że rzeczy albo nie możemy oddać, albo możemy je wymienić na inny produkt w tym samym sklepie, lub też uzyskać bon na zakupy. Kupując online, możemy odesłać towar i poza ewentualnymi kosztami wysyłki, otrzymać całkowity zwrot pieniędzy. To ogromna zaleta zakupów przez internet.

2. Dzień Darmowej Dostawy

Dzień Darmowej Dostawy przypada w tym roku 10 grudnia, czyli równo dwa tygodnie przed świętami i jest to nasza rodzima akcja promocyjna skierowana do sklepów internetowych prowadzących działalność w Polsce.

W tym roku do akcji zapisało się ponad sto sklepów internetowych i liczba ta jeszcze prawdopodobnie mocno wzrośnie. Wszystkie marki, które biorą udział w akcji, można sprawdzić na stronie internetowej dziendarmowejdostawy.pl Tego dnia w sklepach internetowych, które zapisały się do akcji, nie zapłacimy za wysyłkę.

3. Wyprzedaże zimowe

Szansę na kupienie prezentów pod choinkę w promocji mamy również podczas wyprzedaży zimowych. Zaczną się one w połowie grudnia i będą trwały do lutego, a w niektórych sklepach nawet do marca. Największe okazje upolujemy w takich sklepach jak: Reserved, Zara, H&M, C&A, Bershka, Sinsay, Camaieu, Greenpoint, Zalando, Orsay, Pull&Bear, Home&You, Cropp, New Yorker, House, Stradivarius, Forever 21, Massimo Dutti, Mango, CCC, Ryłko i Deichmann. Większość producentów zapowiada zniżki sięgające nawet 50-70%.

Na wyprzedażach uważajmy jednak na warunki zwrotów i reklamacji. Reklamację mamy prawo złożyć w ciągu dwóch lat od daty zakupu. Dotyczy to zarówno elektroniki, jak i ubrań. Jeśli towar jest wadliwy, sprzedawca musi go wymienić, naprawić, obniżyć cenę albo oddać nam pieniądze.

A jakich prezentów oczekują pod choinką Polacy?

Wyniki badań “Barometr Providenta” pokazują, że większość Polaków najchętniej pod choinką znalazłaby kosmetyki, ubrania lub biżuterię. Panowie częściej niż panie wskazują na elektronikę, warto więc wypytać, jaki prezent by ich interesował, a następnie zapolować na niego w jednej z marek dostępnych w goodie! Zaoszczędzić możemy otrzymując zwrot części wydanych środków, dzięki funkcjonalności cashback.

Recepta na oszczędne prezenty pod choinkę!

Po pierwsze, aby nie ulec emocjom, warto zawczasu przemyśleć, jakie prezenty kupić pod choinkę najbliższym i stworzyć listę zakupów. Następnie przejrzeć oferty sklepów internetowych czy są dostępne np.: kody rabatowe do danych sklepów, aby dodatkowo obniżyć cenę. Skorzystanie z cashback goodie sprawia, że dodatkowo część wydanych na prezenty pieniędzy wróci na nasze konto.