Biedronka to najpopularniejszy supermarket w Polsce. Sklep oferuje swoim klientom zarówno wysokiej jakości produkty spożywcze, jak i artykuły gospodarstwa domowego, kosmetyki, a nawet sprzęt sportowy i książki. W supermarkecie znaleźć można szeroki wybór asortymentu stałego i sezonowego w atrakcyjnych cenach. Biedronka regularnie organizuje także specjalne akcje promocyjno-lojalnościowe, których motywem przewodnim nierzadko jest ważny temat społeczny. Tak też jest i tym razem – pod koniec sierpnia tego roku Biedronka oficjalnie ogłosiła kolejną edycję swoich maskotek, tym razem występującą pod nazwą Gang Swojaków. Jakie postacie wchodzą w skład gangu i jak można je zdobyć? Sprawdziliśmy to i mamy dla Was kilka potrzebnych informacji!

Gang Swojaków – główne założenia akcji

Już sama nazwa nakierowuje nas na tematykę tegorocznej akcji. Biedronka, nawiązując do bogactwa polskiej przyrody, zachęcać będzie do wspierania polskiej gospodarki. Za pomocą akcji, w której główną rolę odgrywa Gang Swojaków, Biedronka zachęca swoich klientów do kupowania produktów wspierających rodzimą, lokalną gospodarkę. Obejmuje to artykuły produkowane, przetwarzane oraz konfekcjonowane w Polsce lub w przedsiębiorstwach płacących podatki w naszym kraju.

Marka zwraca szczególną uwagę na docenienie i ochronę gatunków żyjących na terenie naszego kraju. Szeroko zakrojona akcja przewiduje wsparcie polskiej gospodarki, zbieranie specjalnych naklejek oraz maskotek, przedstawiających wybrane gatunki zwierząt żyjacych w Polsce. Na własnej, zarejestrowanej stronie, marka opisuje szczegóły akcji i naświetla problem zagrożonych wyginięciem gatunków.

Jak zdobyć maskotki z Gangu Swojaków?

Gang Swojaków to dwanaście maskotek, które dzielą się na dwie podstawowe grupy. Są to Magiczne Swojaki oraz Zagrożone Swojaki. Maskotki można odebrać po zebraniu określonej liczby naklejek. Naklejki z kolei zbierane są podczas dokonywania zakupów w sklepie Biedronka. Otrzymuje się je za zakupy powyżej 50 złotych. Ponadto w każdym tygodniu otrzymać można dodatkowe naklejki za zakup określonych przez markę polskich produktów. Warto pamiętać, że do kwoty 50 złotych, do której dodawane są naklejki, nie zalicza się kilku grup produktów. Są to doładowania do telefonów komórkowych oraz karty podarunkowe, napoje alkoholowe oraz różnego rodzaju wyroby tytoniowe, a także preparaty do początkowego żywienia niemowląt.

Maskotkę z gangu należącą do magicznych Swojaków możemy kupić bez konieczności zbierania naklejek za kwotę 49,99 zł lub po uzbieraniu 50 naklejek za kwotę 24,99 zł. Natomiast bez konieczności uiszczania dodatkowej opłaty, po uzbieraniu 80 naklejek. W przypadku zagrożonych Swojaków cena bez naklejek wynosi 39,99 zł, natomiast dodatkowa opłata do zebranych 40 naklejek to 19,99 zł. W przypadku uzbierania 60 naklejek możemy otrzymać zagrożonego Swojaka za darmo, bez dodatkowych opłat.

Albumy przeznaczone do zbierania naklejek możemy odebrać w dowolnym supermarkecie Biedronka. Zebrane naklejki możemy wymieniać na maskotki do dnia zakończenia akcji, czyli 1.12.2021 roku lub do wyczerpania zapasów.

Gang Swojaków – co jeszcze przygotowała marka?

Biedronka oprócz maskotek przedstawiających wybrane gatunki zwierząt występujących w Polsce przygotowała także specjalną stronę internetową, na której znaleźć można wszystkie niezbędne informacje na temat akcji, jej zasad i głównych założeń. Na witrynie dostępne są także specjalnie przygotowane bajki i piosenki dla najmłodszych, opowiadające o bogactwie polskiej natury. Oprócz albumu z naklejkami oraz maskotek Swojaków marka oferuje swoim klientom także specjalną książeczkę, umożliwiającą dodatkowe spotkanie ze wszystkimi członkami gangu. W książce znajdują się opisy zwierząt oraz miejsca ich występowania. Lektura obejmuje przygody Swojaków oraz zaprzyjaźnionych z nimi innych zwierząt. Dzięki książce oraz występującym w niej Swojakom najmłodsi klienci sklepu zyskują możliwość poznania ciekawych gatunków oraz wszystkich zakątków naszego kraju.

Książkę możemy kupić w dowolnym sklepie Biedronka lub odebrać za darmo po zebraniu 20 naklejek.

Wszystkie maskotki z Gangu Swojaków
Poznaj wszystkie maskotki z Gangu Swojaków!

Gang Swojaków – maskotki

Gang Swojaków przygotowany przez markę Biedronka, będącej częścią spółki Jeronimo Martins, to dwanaście różnych maskotek. Maskotki te, wykonane z przyjaznych środowisku, bezpiecznych i przyjemnych w dotyku materiałów, przedstawiają poszczególne gatunki zwierząt, które występują w różnych regionach naszego kraju. Wśród maskotek znajdują się różnorodne gatunki od ssaków, poprzez ptaki, po gady.

Część gangu obejmująca Magiczne Swojaki to sześć wyjątkowych maskotek przedstawiających niezwykłe gatunki zwierząt. Jest to Żółw Zenek, przedstawiający jedyny żyjący naturalnie w Polsce gatunek żółwia błotnego. Żółw ten dożywa nawet kilkudziesięciu lat, a większość swojego życia spędza w wodzie, gdzie również poluje. Kiedy przychodzi zima, żółw błotny potrafi zagłębić się w wodnym mule nawet na kilka miesięcy. Drugim członkiem gangu Magicznych Słodziaków jest Sikorka Sonia, urzekająca swoimi niezwykłymi kolorami. W Polsce występuje aż sześć różnych rodzajów sikorek!

Trzeci z Magicznych Swojaków to jeden z symboli naszego kraju – Bocian Bolek. Biały tułów, mocny dziób i długie, czerwone nogi znane są chyba wszystkim. Bociany najczęściej spotkać możemy na polach oraz terenach podmokłych, gdzie chętnie polują na mieszczące się tam gryzonie oraz niewielkich rozmiarów płazy. Czwartym z członków gangu jest Meduza Milena, żyjąca w Morzu Bałtyckim. Jej przezroczyste i niezwykle galaretowate ciało składa się aż w 98% z wody! Numer pięć to Raczek Romek, który symbolizuje pięć gatunków raków, występujących w naszym kraju. Są to rak szlachetny, błotny, pręgowany, sygnałowy oraz luizjański. Listę zamyka powszechnie występująca i często spotykana w lasach oraz parkach ruda Wiewiórka Wiola.

Druga szóstka maskotek to Swojaki Zagrożone. Należy do nich szlachetny wilk, piękny ryś, będący największy dziko żyjącym kotem w Polsce, sóweczka zwyczajna, czyli najmniejsza w Polsce i w Europie Sowa, a także występujący w całym kraju jeż oraz majestatyczny symbol naszego kraju – żubr.