Głośnik bezprzewodowy to nowoczesny i praktyczny gadżet, który sprawdza się przy wielu okazjach. Warto mieć go ze sobą podczas wakacyjnego wyjazdu w teren, na plaży, na kempingu, ale także przy okazji plenerowego spotkania towarzyskiego oraz w trakcie odpoczynku w ogrodzie. Głośnik bluetooth to wygodne rozwiązanie, bowiem nie wymaga skomplikowanego podłączania sprzętu czy bliskości źródła prądu. Jaki głośnik przenośny wybrać i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem? Oto nasze rady i propozycje!

Najważniejsze parametry głośników bezprzewodowych

Wybierając głośnik bezprzewodowy, warto zwrócić uwagę na jego najważniejsze parametry techniczne, a także wszystkie zalety i ewentualne mankamenty. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam wybrać dobrej jakości sprzęt, który dokładnie będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom i wymaganiom.

Jednym z najważniejszych parametrów głośnika bezprzewodowego jest jego moc. To od niej zależy, jakie możliwości brzmienia będzie miał nasz głośnik przenośny. Moc urządzenia warto uzależnić nie tylko od własnych oczekiwań, ale także od miejsca lub pomieszczenia, w którym najczęściej będziemy korzystać z głośnika. Jeżeli jest to niewielka przestrzeń, możemy wybrać sprzęt o mniejszej mocy, z kolei jeżeli głośniki bluetooth planujemy zabierać ze sobą na wakacyjne wyjazdy i plenerowe imprezy, lepszym rozwiązaniem będzie urządzenie charakteryzujące się dużą mocą.

Kolejnym istotnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest rodzaj oraz jakość obudowy głośnika. Jeżeli sprzęt będzie używany głównie w terenie, zdecydowanie warto wybrać model o wzmocnionej konstrukcji, który lepiej znosić będzie trudne warunki.

Jako że głośniki bluetooth to z założenia urządzenia mobilne, dające użytkownikowi dużą swobodę, powinniśmy także zwrócić uwagę na jakość i wytrzymałość ich baterii, która determinuje możliwy czas użytkowania sprzętu bez konieczności podłączenia go do prądu.

Głośnik bezprzewodowy Sony
Źródło: euro.com.pl

Głośniki przenośne – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oprócz parametrów technicznych warto zwrócić także uwagę na dodatkowe funkcje i udogodnienia, w jakie wyposażony jest dany głośnik. Mogą to być na przykład dodatkowe złącza oraz możliwość połączenia się z drugim urządzeniem, innym sposobem niż poprzez bluetooth. Ciekawym udogodnieniem jest również możliwość używania głośnika jako zestawu głośnomówiącego do telefonu oraz opcja odbierania połączeń przychodzących.

Praktycznym dodatkiem do głośnika, zwłaszcza w przypadku używania go głównie na zewnątrz, jest przydatny pasek na ramię, ułatwiający przenoszenie sprzętu. Wybierając głośnik przenośny, zwróćmy także uwagę na jego gabaryty, cenę oraz styl i kolor.

Głośniki bezprzewodowe – najlepsze modele

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele najróżniejszych modeli głośników bezprzewodowych w różnych cenach. Nie zawsze są to jednak urządzenia godne uwagi. Przed wyborem konkretnego modelu warto dokładnie sprawdzić wszystkie jego możliwości i najważniejsze walory, aby dokonać w pełni świadomego i satysfakcjonującego zakupu.

JBL

Głośnik Bluetooth JBL
Źródło: mediamarkt.pl

Marką znaną z produkcji wysokiej jakości głośników, także bezprzewodowych, jest marka JBL. Każdy głośnik ich produkcji to produkt doskonałej jakości, charakteryzujący się dużą trwałością oraz funkcjonalnością. Marka oferuje swoim klientom wysokiej klasy modele o różnych gabarytach i mocy, dopasowane do ich gustów, oczekiwań oraz możliwości finansowych. Jednym z najchętniej kupowanych modeli jest głośnik JBL z najwyższej półki – JBL Xtreme 3. Model ten znaleźć można między innymi w sklepie Media Markt. Charakteryzuje się on wysoką mocą i doskonałą jakością brzmienia, które możliwe są dzięki czterem przetwornikom i dwóm radiatorom basowym. Sprzęt może być podłączony do dwóch smartfonów jednocześnie, a jego bateria wytrzymuje do 15 godzin na jednym naładowaniu. Dodatkowo głośnik wyposażony jest w praktyczną rączkę oraz wbudowany otwieracz do butelek.

Innym modelem głośnika JBL, równie godnym polecenia, jest kompaktowy głośnik JBL GO 2. Niewielkie urządzenie o imponującej mocy można zabrać ze sobą wszędzie. Dostępny między innymi w sklepie RTV Euro AGD czy Electro.pl, posiada mocną, trwałą i wodoodporną obudowę. Sprzęt wytrzymuje około 5 godzin na jednym naładowaniu, gwarantując tym samym długi czas trwania doskonałej jakości uczty muzycznej.

Marshall

Głośnik mobilny MARSHALL
Źródło: mediaexpert.pl

Inną równie znaną firmą produkującą doskonałej klasy głośniki jest firma Marshall. Głośnik Marshall to synonim najwyższej jakości dźwięku, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających melomanów. W asortymencie marki znaleźć można co najmniej kilka wyjątkowych modeli. Na uwagę zasługuje z pewnością Marshall Stanmore BT II. Dostępny w sklepie Media expert sprzęt to najwyższa półka w branży. Wyróżnia się nie tylko niekwestionowaną jakością, ale także ponadprzeciętnym designem. Połączenie czerni i złota nadaje urządzeniu niezwykłego charakteru, a trzy dedykowane wzmacniacze oraz ręczne pokrętła sterujące gwarantują dźwięki na najwyższym poziomie. Głośnik Marshall na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Denon

Głośnik Denon
Źródło: denon.com

Osoby poszukujące kompaktowych, lecz wyróżniających się jakością głośników bluetooth powinny również zwrócić uwagę na głośnik Denon Envaya Pocket DSB-50BT. Sprzęt marki Denon to doskonały wybór na każde plenerowe spotkanie towarzyskie oraz wakacyjny wyjazd czy wieczór na plaży. Głośnik o mocy 13 W jest wodoszczelny i wyjątkowo lekki. Bez problemu można zmieścić go nawet w kieszeni. Ponadto ma on także wbudowaną funkcję, która umożliwia odbieranie połączeń przychodzących oraz komunikację z osobistym asystentem Siri, w przypadku posiadaczy telefonów iPhone. Głośnik wyposażony jest także w praktyczny sznurek do zawieszenia, dzięki czemu można umieścić go na większej wysokości, dla uzyskania lepszego efektu rozchodzenia się dźwięków muzyki.

Głośnik bezprzewodowy dopasowany do potrzeb

Wybierając głośnik bezprzewodowy, warto przede wszystkim pamiętać o własnych potrzebach i oczekiwaniach. Nie ma bowiem sensu kupowanie najdroższego modelu z oferty, o najwyższej mocy, jeżeli planujemy używać go wyłącznie na małym balkonie lub pod namiotem. Dopiero dopasowując wybrany egzemplarz do indywidualnych wymagań, możemy mieć pewność, że nasz zakup będzie w pełni satysfakcjonujący!

W programie cashback biorą udział takie marki jak: