Nie lubisz przepłacać? Dzięki zakupom w chińskich sklepach internetowych możesz zapłacić nawet połowę mniej niż w polskich. A co powiesz na to, aby nie tylko oszczędzać, ale też zarabiać na zakupach? To możliwe – z programem cashback w goodie. Zobacz, jak skorzystać podwójnie w sklepach z Chin.

Jak wynika z raportu Gemius, prawie co czwarty polski internauta robi zakupy na zagranicznych portalach, takich jak AliExpress czy Ebay. Korzysta z nich szczególnie młodsza część internautów – w wieku od 15 do 24 lat, oraz osoby z wyższym wykształceniem i mieszkające w największych miastach. W zagranicznych e-sklepach Polacy najczęściej kupują ubrania i buty (60%), zabawki i sprzęt hobbystyczny (50%) oraz biżuterię i zegarki (50%) – wynika z danych Paypal. W innych krajach wysoko jest także elektronika (53%). Te kategorie pokrywają się zresztą z najczęściej wybieranymi produktami w sieci. Dlaczego klienci zaczynają poszukiwać produktów i usług poza geograficznymi granicami swoich krajów? Ponieważ jest tam znacznie taniej. Zakupy online postrzegane są również jako nieskomplikowane i wygodne, a także zajmujące mniej czasu niż kupowanie w sklepach tradycyjnych. Dodatkowo można łączyć zakupy online z cashbackiem i zyskać jeszcze więcej.

Dlaczego warto kupować w sklepach z Chin?

Na pewno słyszałeś o AliExpress, który podbił serca Polaków. Możesz tam kupić niemal wszystko: od ubrań, przez zabawki, kosmetyki, po elektronikę. To właśnie dzięki tej ostatniej kategorii chińskie sklepy są tak popularne. Znajdziesz w nich znane marki, ale również o połowę tańsze odpowiedniki, produkty chińskich firm (w tym Xiaomi czy iLife). Sprzęt AGD, RTV, smartfony, smartwatche, drukarki 3D, drony czy inne gadżety technologiczne to najchętniej kupowane produkty. Chętnie zamawiane są również zabawki, obuwie, torebki czy ubrania. Wiele osób obawia się niskiej jakości produktów, ta jednak z roku na rok poprawia się. Z łatwością znajdziesz opinie innych klientów o produktach, aby upewnić się o ich oryginalności czy solidności, a także rankingi najpopularniejszych produktów z chińskich sklepów.

Takich wielobranżowych sklepów z Chin jest jednak o wiele więcej, w większości przypadków oferują bezpłatną przesyłkę bez względu na wartość zamówienia. Kupując w chińskich sklepach rozważnie, to znaczy czytając dokładnie opisy produktów i opinie klientów, możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Jedyną niedogodnością jest długi termin oczekiwania na przesyłkę, więc warto robić zakupy z większym, kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Jednak możesz też korzystać z ofert (Fast Shipping Deals) czy promocji z szybką dostawą (np. European Warehouse Promotion), sprzedawcy gwarantują wówczas dostawę nawet w 5 dni. Aby ułatwić zakupy w chińskich sklepach, serwisy mają polskie wersje językowe, bez problemu więc zapoznasz się z opisami produktów, a także warunkami zakupu, płatności czy reklamacji.

Dodatkowo chińskie sklepy jak AliExpress, BangGood czy GearBest organizują okazjonalne (np. Dzień Singla, Dzień Ojca) czy sezonowe wyprzedaże podczas których możesz kupić produkty nawet 80% taniej. Aktualnie trwa Mid Year Mega Sale, czyli wielka wyprzedaż na zakończenie pierwszej połowy roku, na której możesz upolować fantastyczne okazje.

Oto lista bestsellerów GearBest, które możesz kupić w promocji Mid Year Mega Sale:

Chcesz zapłacić jeszcze mniej? Skorzystaj z programu goodie cashback i zyskaj dodatkowo zwrot w wysokości 6% wartości zakupów (podwyższony obowiązuje tylko do 14.06.2019r, po zakończeniu promocji cashback wynosi 5,5%).

Co to jest cashback?

Z programów cashbackowych korzysta już co czwarty Polak. Na czym one polegają? Za pośrednictwem platformy smartshoppingowej np. bezpłatnej aplikacji goodie i strony www.goodie.pl użytkownicy mogą skorzystać z funkcji cashback. Wystarczy przejść z goodie do wybranego sklepu i dokonać zakupów tak, jak zwykle, aby odzyskać część wydatków. Nie musisz nic więcej robić, ponieważ cashback naliczany jest automatycznie. Średnio po ok. 30 dniach, gdy sklep potwierdzi prawidłowość transakcji (np. to, że produkt nie został zwrócony), część pieniędzy wydanych przez Ciebie w sklepie internetowym wróci na konto w goodie. Cashback zazwyczaj wynosi nawet 15% wartości zakupu netto. Gdy uzbierasz minimum 20 zł, możesz wypłacić zwrot na swoje konto bankowe. Użytkownicy goodie mogą w ten sposób dokonywać zakupów w tysiącu sklepach internetowych, w tym również w najpopularniejszych chińskich marketplace’ach.

W których chińskich sklepach otrzymasz dodatkowo cashback?

Zakupy w chińskich sklepach z cashbackiem w goodie możesz zrobić na:

  • GearBest – otrzymasz 6% cashback do 14.06.2019r. i 5,5% po zakończeniu promocji
  • AliExpress – otrzymasz nawet 9% wartości zakupów
  • BangGood – możesz zyskać 6% zwrotu
  • Zaful – za zakupy otrzymasz do 15% zwrotu
  • Yoins – otrzymasz 10% zwrotu
  • Berrylook – dostaniesz 16% zwrotu za zakupy

Sprawdź też: