Szukasz pomysłu na udany weekend? Proponujemy Ci odwiedzenie 8 niezwykłych miejsc w Polsce, o których być może nigdy nie słyszałeś. Przygotuj aparat fotograficzny, wyznacz trasę i w drogę!

1. Warszawskie Koloseum
Tak bywają nazywane budynki opuszczonej gazowni na warszawskiej Woli. Choć olbrzymie, ceglane gmachy kuszą miłośników fotografii z całej Polski, miejsce wciąż nie jest oblegane. Spróbuj odwiedzić je już w najbliższy tydzień!

2. Polska Nicea
Wszyscy znają kultowe (i niestety zatłoczone) Molo w Sopocie, dlatego znaleźliśmy alternatywę. Molo przy plaży Orłowo jest równie zadbane i urokliwe, a przy tym mniej oblegane przez turystów. Stylowe zdjęcie w morskiej scenerii? To jest to!

3. Soho jak w Nowym Jorku
Muzeum Neonów to obowiązkowy punkt dla wszystkich miłośników ciekawych miejsc. Zlokalizowane w Soho Factory – luksusowym centrum kultury i sztuki przerobionym ze starych fabryk – nawiązuje postindustrialnym klimatem do SoHo w Nowym Jorku. W Warszawie obok Muzuem Neonów znajdują się restauracje i siedziby znanych firm. Jest to świetna przestrzeń na spacer i sesję fotograficzną.

4. Błękitna woda jak w Chorwacji
Zakrzówek to urokliwy zalew, który powstał w 1990 roku. Niestety, jest zbyt niebezpieczny by się w nim kąpać. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by uchwycić jego piękno w fotograficznym kadrze.

5. OVO – Izrael czy Sztokholm?
Coś dla fanów minimalizmu! Nie trzeba nawet wchodzić do środka budynku, żeby zrobić piękne zdjęcie elewacji. OVO znajduje się przy ulicy Podwale 82/91 we Wrocławiu. W środku znajduje się pięciogwiazdowy hotel, biura i luksusowe apartamenty. To pierwszy budynek typu blob w Polsce – bez kątków prostych, o kształcie kropli. Inne przykłady blobitektury znajdują się między innymi w Izraelu, Hiszpanii oraz Szwecji.

6. Polskie tropiki
Jak szybko i przyjemnie zrobić zdjęcie pod palmą? Wystarczy wybrać się do palmiarni! My polecamy tę w Gliwicach. W innych polskich miastach także znajdziecie okazałe rośliny z egzotycznych miejsc za ziemi. Co powiecie na trip po polskich palmiarniach? Zdjęcia możecie wrzucić na stronę www.natropiepolski.pl i dostać zniżkę na podróż FlixBusem.

7. Neony jak w Tokio
Neon „Zachód słońca w Mieście Ogrodów” znajduje się w Katowicach przy Teatrze Śląskim. Nadaje się świetnie do robienia zdjęć na Instagram, zwłaszcza nocą. Klimatem przypomina dzielnicę Shinjuku w Tokio, nazywaną stolicą neonów.

8. Francuskie winnice
Niewiele osób wie, że w Polsce mamy sporo winnic, np. w Sanoku. Na Podkarpaciu istnieje również tzw. „Karpacki szlak wina” obejmujący 20 klimatycznych miejsc uprawy winorośli. Ciekawy i urokliwy kierunek na instagramowo-fotograficzny wypad.