Wraz z nastaniem lata coraz częściej chcemy spędzać czas poza domem oraz zwiedzać ciekawe miejsca. Przed nami wypady weekendowe i dłuższe wyjazdy urlopowe. Niestety utrzymująca się wysoka inflacja dyktuje swoje warunki, a my często musimy „zacisnąć pasa”. Obecne ceny zmuszają nas do szukania różnych sposobów na oszczędzanie. Czy w związku z inflacją mamy zapomnieć o małych i dużych podróżach? Podpowiadamy kilka mądrych sposobów, dzięki którym podróże będą możliwe.


1. Zaplanuj swoją podróż z wyprzedzeniem

Im wcześniej zaczniesz planować, tym wyjazd powinien być tańszy. Linie lotnicze, pociągi, autobusy, rezerwacja noclegu – kupując bilety z wyprzedzeniem, zazwyczaj wydasz mniej.


2. Albo skorzystaj z okazji „last minute”

Można też zastosować diametralnie inną strategię – polować na okazje „last minute”. Biura podróży często wyprzedają ostatnie wolne miejsca w atrakcyjnych cenach. W ten sposób niejednokrotnie zdarza się znaleźć bardzo ciekawą ofertę.


3. Porównaj konkurencyjne oferty

Jeżeli masz wystarczająco dużo czasu – poświęć go na przeglądanie różnych ofert. Porównuj ceny i wybierz najlepszą.


4. Nie przepłacaj za lokalizację noclegu

Wybierz tańsze noclegi – te w samym centrum kosztują znacznie drożej niż opcje z dala od serca miasta. Miejsca te mają swój urok: są to zazwyczaj ciche i mniej zatłoczone okolice niejednokrotnie dobrze skomunikowane z centrum miasta.


5. Oszczędzaj systematycznie

Zaplanuj swój budżet – odkładaj regularnie część swoich przychodów. W ten sposób wakacyjny wyjazd będzie znacznie łatwiejszy do udźwignięcia dla domowego budżetu.


6. Zyskaj dodatkowe pieniądze dzięki cashback

Oszczędzaj i zyskuj razem z goodie. Jak? Możesz otrzymać zwrot części wydatków za zakupy online w sklepach internetowych współpracujących z goodie! Nie tylko za rezerwację noclegów wakacyjnych, np. w serwisie Booking.com, ale też na codziennych zakupach. Dobrym pomysłem jest przyjąć zasadę, że uzbierany cashback zasili Twoje oszczędności, które przeznaczysz na wymarzone wakacje. Przypominamy, że dzięki SUPEROFERTOM masz możliwość uzyskać wyższy zwrot. Możesz również systematycznie oszczędzać, robiąc codzienne zakupy z gazetkami – wszystkie najpopularniejsze znajdziesz w goodie. Dzięki gazetkom wiesz, które produkty są w promocji. Wybierając je, wydasz mniej, a różnice możesz odkładać do „wakacyjnej skarbonki”. Sprawdź szczegóły w „Regulaminie korzystania z Platformy goodie.pl przez użytkowników” dostępnym na www.goodie.pl

7. Możesz skorzystać z pożyczki

Być może ten sposób na sfinansowanie podróży będzie dla Ciebie najlepszy. Jeśli zastanawiasz się nad pożyczką, dokładnie zapoznaj się ze szczegółami konkretnej oferty. W ten sposób wybierzesz dla siebie najkorzystniejszą propozycję. Szczególnie wygodna jest pożyczka, o którą możesz wnioskować przez internet. Zdalny proces udzielania pożyczki jest dostępny w ofercie wielu banków. Sprawdź na przykład pożyczkę gotówkową online Banku Millennium (RRSO 12,63%).

W artykule przedstawiliśmy 7 sposobów na oszczędzanie i sfinansowanie wyjazdów! Oczywiście, każdy z nas wybiera własną strategię, a nasze punkty są wyłącznie podpowiedziami. Trzymamy kciuki za Wasze udane wyjazdy i mądre oszczędzanie! 😊

Artykuł powstał we współpracy z Bankiem Millennium S.A.