Sezon grzewczy już wystartował, a w związku z inflacją coraz częściej powstają pytania „jak zaoszczędzić?”. Jak podejść do kwestii oszczędzania z zimną głową i nie przegrzać się od rachunków? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym poznasz kilka skutecznych technik na oszczędzanie i ocieplenie domowego budżetu.

Okres zimowo-jesienny to szczególna pora, kiedy potrzebujemy więcej ciepła. Jest to naturalne. Aczkolwiek w obecnych czasach, w dobie wysokiej inflacji, staramy się oszczędzać również na ogrzewaniu. Nie ma różnicy, czy chodzi o dom, czy mieszkanie – podpowiadamy co zrobić, aby rachunki były mniejsze i pod kontrolą.

Jak nie przegrzać domowego budżetu?

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, zaimplementuj je w swoim życiu i zacznij oszczędzać już dziś!

Szczelne drzwi i okna

Nic prostszego! Zabezpiecz swój dom/mieszkanie przed wpływem zimnego powietrza do środka za pomocą specjalnych środków uszczelniających. Dzięki temu ciepło pozostanie wewnątrz, a potrzeba dogrzewania znacznie się zmniejszy. Szeroki wybór środków służących do uszczelniania znajdziesz na Allegro.

Uwaga na grzejniki 

Należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Najzdrowszą temperaturą utrzymującą wilgotność na właściwym poziomie jest temperatura 20 stopni. Staraj się jej nie przekraczać ustawiając odpowiednio siłę grzania kaloryferów. Jeśli natomiast możesz znieść temperaturę nieco niższą, z pewnością wpłynie to korzystnie na Twój portfel.  Co istotne, to podczas nieobecności w mieszkaniu domowników, kaloryfery warto przykręcać. Jest to szczególnie ważne podczas dłuższych wyjazdów, o czym wiele osób nie pamięta.

Przykręcaj kaloryfery na noc – optymalna temperatura podczas snu to 17-18 stopni. Taka temperatura bardzo dobrze sprawdzi się również w kuchni, która jest naturalnie ogrzewana podczas gotowania.

Ponadto jeżeli chcesz, żeby ciepło równomiernie się rozprowadzało – nie zakrywaj grzejników! Dotyczy to zarówno zasłonięcia jak i zastawiania grzejnika meblami.

Pamiętaj również, że początek sezonu grzewczego nie oznacza, że należy włączyć ogrzewanie! Jeżeli za oknem jest ciepło, grzejniki mogą być wyłączone. Zwracaj uwagę na tzw.  „odpowietrzanie” kaloryferów na początku sezonu, ponieważ tylko wtedy będą działały prawidłowo.  Zachęcamy do zapoznania się z ofertami specjalnymi, które przygotowaliśmy dla Ciebie! Podpowiedzą, jak nie przegrzać domowego budżetu.

Więcej światła

Za oknem jest ciepło i świeci słońce? Wykorzystaj to do ogrzewania mieszkania. Odsłoń zasłony i wpuść promienie słoneczne do środka! Nieco ogrzeją Twój dom, bądź Twoje mieszkanie. Wieczorem zaś zasłoń okna z powrotem, żeby utrzymać ciepło. Zajrzyj na Polskie Firanki i znajdź coś dla siebie!

Zainwestuj w dywany i koce

Rozejrzyj się i wybierz ładny dywan do swojego domu. Zachowa ciepło, a Ty unikniesz chodzenia po zimnej podłodze. Kocami się ogrzejesz, a przy okazji są po prostu ładne. Zainspiruj się ofertą home&you.

Pamiętaj, żeby ciepło się ubierać

Może banalne, może nie, ale ubierając się ciepło i wygodnie – unikniesz podkręcania grzejników. Oczywiście nie chodzi o to, żeby chodzić po mieszkaniu w czapce i szaliku, ale ciepły wygodny strój zamiast cienkiej sukienki lub T-shirtu z pewnością wystarczy 😉  Fajne, ciepłe i wygodne ubrania znajdziesz w ofercie House.

Powyższe przykłady może nie są nowatorskie, aczkolwiek czasami nawet te najprostsze rozwiązania są najbardziej skuteczne.

Źródła:

morizon.pl

bogatyzwyboru.pl

businessinsider.com.pl