Deszczowe lato w mieście, jesienna słota czy pierwsze przymrozki to nie powód by siedzieć w domu i rezygnować z życia towarzyskiego. Zobacz nasze propozycje, jak spędzić niezapomniany weekend ze znajomymi! A dzięki cashbackowi w goodie nie przepłacić za miejskie rozrywki!

Spędzanie czasu z przyjaciółmi to okazja nie tylko do ciekawych rozmów i wspominek, ale i przeżywania nowych przygód. Wspólne gotowanie czy uprawianie sportów wzmacnia więzi, pomaga złapać oddech i doskonale relaksuje po ciężkim tygodniu. Mądra rozrywka pomoże Wam pokonać apatię, wyzwolić pozytywną energię i zadbać o kondycję w pozbawionych słońca miesiącach, a także zagospodarować czas podczas deszczowego lata w mieście. Zobaczcie nasze propozycje, jak można ciekawie spędzać weekendy w gronie znajomych. Jeśli nie chcecie przepłacać, warto przejrzeć serwisy oferujące zniżki i vouchery, jak Prezenty.pl, Prezent Życia, Prezentokracja, Prezent Marzeń czy Groupon. Możesz też skorzystać z programu cashback w goodie, w ramach którego otrzymasz zwrot części wydatków w serwisach i sklepach online. Na przykład zamawiając jedzenie na pizzaportal.pl otrzymasz 2% zwrotu, a na pyszne.pl aż 4%. Z kolei kupując vouchery na Groupon aż do 14% zwrotu, a na eprezenty.pl 8% zwrotu.

1. Degustacje i warsztaty kulinarne

Co powiecie na popołudnie w przytulnej knajpie i degustację wykwintnych potraw czy trunków? To świetna propozycja dla amatorów gotowania, ale i wszystkich smakoszy. Wiele restauracji organizuje również ciekawe warsztaty, np. robienia sushi, parzenia kawy, degustacji piwa czy wina. To okazja nie tylko do spróbowania niecodziennych potraw, ale i poszerzenia wiedzy na temat sztuki warzelniczej, barmańskiej czy egzotycznych zwyczajów kulinarnych. Nic tak nie zbliża, jak wspólne gotowanie!

2. Escape room

Zamiast oglądać filmy przygodowe czy kryminalne, w których główny bohater stara się uciec z pułapki lub rozwiązać tajemnicę morderstwa, sami stańcie się bohaterami historii jak z filmu! Taką możliwość stwarzają pokoje zagadek, tzw. escape roomy. Znajdziecie gry o różnym poziomie trudności dla dużych grup, ale też dla dwojga. Gra polega na tym, że zostajesz zamknięty w pokoju i aby się z niego wydostać musisz rozwiązać szereg zagadek logicznych, a czasem też sprawnościowych (np. przejść przez laserowy labirynt). Pokoje są często stylizowane, np. na królewska komnatę, laboratorium, cyrk, więzienie czy piramidę Faraona. To okazja do świetnej zabawy, wykazania się pomysłowością i być może odkrycia nowych umiejętności!

3. Strzelnica

To propozycja dla tych, którzy lubią podwyższony poziom adrenaliny! Nie tylko dla twardzieli i pasjonatów militariów. Strzelanie na strzelnicy to unikalna okazja, aby potrzymać w ręku Kałasznikowa, Glocka, karabin maszynowy czy kolekcjonerski rewolwer, opanować technikę ładowania broni i celnego strzelania do tarczy. A wszystko pod okiem instruktora, który poinstruuje i zadba o bezpieczeństwo. Strzelnica to strzał w 10-tkę!

4. Wspinaczka

Wspinaczka ściankowa to świetny pomysł dla aktywnych! Rozwija wytrzymałość fizyczną, koordynację ruchową i można ją uprawiać cały rok, zarówno w terenie, jak i w hali. Wspinaczka rozwija także osobowość, pomaga pokonać własne słabości, zachęca do przełamywania barier. To co, przełamiecie się?

 5. Trampoliny

Jeśli nie wspinaczka, to może trampoliny? Coraz więcej miast może pochwalić się parkami trampolin, gdzie duzi i mali pożytkują swoją energię. To nie tylko dobra zabawa, ale i świetny trening! Na trampolinach można grać w koszykówkę, trenować akrobatykę czy grać w zbijaka. Jeśli rozpiera Was energia to kupujcie skarpetki antypoślizgowe i śmigajcie na trampoliny

6. Kurs tańca

Nic tak nie rozgrzewa jak taniec! Co powiecie na zmysłowe, latynoskie rytmy w deszczowe soboty albo gorrrące afro dance w mroźne niedziele? Pełne ekspresji i radości tańce, jak salsa, rumba czy improwizacje w rytmie afrykańskich bębnów to idealne lekarstwo na jesienną chandrę! I sposób na poprawę kondycji! Towarzystwo znajomych sprawi, że poczujecie się pewniej i nie będziecie chcieli opuścić żadnej lekcji!

7. Planszówki

Dobra, wiemy, czasem naprawdę nie chce się wyściubiać nosa z domu. Ale to nie powód, by się nudzić! Warto wtedy zaprosić znajomych, zadbać o jakąś interaktywną zabawę i zrobić domową pizzę. W czterech ścianach wspaniale sprawdzą się gry planszowe. Planszówki przeżywają prawdziwy rozkwit, stając się ulubioną rozrywką rodzinną i towarzyską. W sklepach znajdziesz zarówno gry strategiczne, przygodowe, logiczne, jak i ekonomiczne. “Gry bez prądu” to świetny sposób na odstresowanie, okazja do zdrowej rywalizacji, rozwinięcia kreatywności i pogłówkowania. A jeśli zamówisz gry w sklepach objętych programem cashback, zaoszczędzisz podwójnie! Cashback łączy się z promocjami dostępnymi w goodie. Sprawdź promocje na gry planszowe w merlin.pl (odbierz 3,85% cashback), cdp.pl (cashback 2,5%), smyk.com (cashback 3%) i ravelo.pl (8% cashback).

Sprawdź też: