Noc sylwestrowa to wydarzenie, na które bardzo często czeka się z utęsknieniem i niekiedy przez cały rok. Niestety, tym razem nie będziemy mieli szansy poszaleć tak, jak w poprzednich latach. Tym razem zdecydowanie czeka nas noc do innych niepodobna. Jednak nadal może być ona okazją do spotkania, ale w małym gronie. Z zachowaniem wszystkich niezbędnych ograniczeń.

Jeśli więc nie można wyjechać w Polskę i cieszyć się ostatnim dniem 2020 roku w większym gronie. Czy też świętować na placach przed ratuszami, na hucznych imprezach i balach sylwestrowych, to co pozostaje? Nadal istnieje szansa, by spędzić tę noc ciekawie i przywitać nowy, 2021 rok, w dobrym nastroju. Jakie są więc nasze propozycje? Podpowiadamy, jak zakończyć ten rok pozytywnym akcentem.

Sylwester we dwoje

Receptą na tegorocznego sylwestra dla par może być wspólny wieczór spędzony w romantycznym klimacie. Taki wieczór daje spore możliwości i szerokie pole do popisu. Jeśli wspólny wieczór, to oczywiście kolacja, składająca się z wykwintnych przysmaków, które śmiało dostaniesz w sklepie Lidl. Postaraj się wymyślić coś specjalnego na ten szczególny czas i puścić swoje kulinarne wodze fantazji.

Kolacja przy świecach, romantyczna muzyka sącząca się leniwie z głośnika. A podczas takiego intymnego spotkania rozmawiacie o planach na przyszłość i na inne przyjemne tematy związane z nadchodzącym Nowym Rokiem. Ważne, żeby Waszej kolacji towarzyszyła przyjemna atmosfera i niebanalny wystrój. Dekoracje, które doskonale upiększą Wasze wnętrza znajdziecie w sieci sklepów Flying Tiger. A potem niech w końcu przyjdzie moment na wrażenia smakowe, bo, jak wiadomo, przez żołądek do serca.

Mini domówka

Kolejnym pomysłem na udany wieczór jest spotkanie w bezpiecznych warunkach, w ograniczonym i zaufanym gronie i stworzenie dzięki temu namiastki hucznej imprezy sylwestrowej. Po składniki na sylwestrową ucztę udasz się do sklepu Carrefour, w którym zaopatrzysz się we wszystkie potrzebne produkty i w ten prosty sposób stworzysz idealne przekąski dla gości. Takie spotkanie może być nie tylko punktem wyjścia dla dyskusji na temat mijającego roku, ale również szansą na wysłuchanie najlepszych utworów 2020, albo klasycznych numerów.

Zachęć swoich gości do stworzenia sylwestrowych playlist na serwisie Spotify – dzięki temu nikt nie będzie pokrzywdzony i każdy wniesie swój pierwiastek muzyczny do tej mini imprezy sylwestrowej. Oprócz przygotowanych wcześniej utworów na pewno znajdziecie mnóstwo koncertów i innych wydarzeń, które będzie można obejrzeć bądź posłuchać online. To może być bardzo kulturalny wieczór pełen atrakcji!

Co robić podczas wyjątkowego Sylwestra 2020?
Wyjątkowy Sylwester 2020 nie musi być wcale nudny!

Sylwestrowy wideoczat

Co zrobić w przypadku, gdy nie można się spotkać z rodziną, najbliższymi, albo gdy przyjaciele są naprawdę daleko i perspektywa spotkania w tę wyjątkową noc sylwestrową praktycznie nie istnieje? Z pomocą przychodzi opcja wideorozmowy na jednej z wielu popularnych obecnie platform do komunikacji. W tej konkretnej sytuacji bardzo dobrze sprawią się słuchawki, które znajdziesz np. w NEONET, który oferuje obecnie zniżki na asortyment dochodzące nawet do 80%. Dzięki temu usłyszysz każde słowo swojego rozmówcy.

Gdy Twój laptop również przeszedł wiele i może niespodziewanie podczas takiej rozmowy odmówić posłuszeństwa, to również tam zaopatrzysz się w zupełnie nowy egzemplarz, dzięki któremu taka wideorozmowa będzie czystą przyjemnością. Taki wideoczat będzie doskonałą okazją do wspominek i wzniesienia toastu za przyszły rok.

Wieczór z grami

W sytuacji, gdy huczne zabawy nie są wskazane i nie dane jest nam świętować sylwestra tak, jak lubimy, trzeba skupić się na domowych aktywnościach. Przyniosą one sporo radości i będą po prostu dobrą zabawą. Zorganizuj wieczór z grami w gronie przyjaciół i bliskich. Wcześniej oczywiście wybierz z zaproszonymi gośćmi gry, które znajdą się w Waszym sylwestrowym menu.

Jeśli brak pomysłu na nowe, świeże gry, skorzystaj z oferty sklepu Empik, w którym na pewno znajdziesz coś zajmującego. Każdy z biesiadników wybierze grę na wieczór i w ten sposób spędzicie sylwestrowy wieczór w urozmaiconej atmosferze, w której nie znajdzie się miejsce na choćby ułamek nudy.

Sylwester w pojedynkę

Taki wieczór ma szansę stać się ucztą kinomana lub serialomaniaka i stanowić również niepowtarzalną okazję do nadrobienia wszystkich hitowych produkcji mijającego roku. Są one dostępne na najważniejszych platformach streamingowych. Może być to nowy sezon „The Crown” czy też objawienie tego roku, czyli doskonały „Gambit Królowej”, czy też najlepsze światowe przeboje dostępne na hbogo.pl.

Przez cały rok jest wręcz niemożliwe, żeby przyswoić wszystkie nowości, więc noc sylwestrowa będzie doskonałą okazją, by nadrobić największe hity i samemu zweryfikować, czy faktycznie są warte uwagi. Możesz oczywiście zdecydować się na klasyczne pozycje, do których zawsze wracasz z wielką chęcią. Sylwestrowa noc kinomana nie zna żadnych ograniczeń!

Sylwestrowe smakowanie

Sylwester to także dobra okazja, by pożegnać się z 2020 rokiem podczas prawdziwej uczty! Zaproś znajomych do zabawy i niech każdy z Was przygotuje na ten wieczór potrawę, którą chce się pochwalić. Można urozmaicić zadanie i założyć, że dania mają reprezentować różne kuchnie świata. Wówczas skosztujecie wielu oryginalnych przysmaków. Co więcej, będziecie mogli próbować ich w kolejności, w której wita się Nowy Rok na całym świecie. Zapowiada się pyszna zabawa!

Większość produktów potrzebnych do przygotowania potraw i rozmaitych znajdziecie w sklepach Biedronka. Świeże owoce i warzywa oraz oryginalne składniki dostaniecie w sklepie w Waszej okolicy. 

Jeśli nie chcecie się zainspirować w internecie znajdziecie wiele przepisów an potrawy sylwestrowe. Zajrzyjcie także do naszego poradnika: Sylwester w domu – pomysły na pyszne dania.

Życzymy udanej zabawy!