Cukiernia Sowatylko aktualne kupony, zniżki, promocje

Cukiernia Sowa

Przepraszamy. Cukiernia Sowa nie ma aktualnych promocji. Zachęcamy do zarejestrowania się w naszej aplikacji. Z goodie żadna okazja Cię nie ominie.Cukiernia Sowa to uznany polski producent tortów, ciast deserowych, ciast pieczonych, ciastek, czekolad, deserów, konfitur i pieczywa. Posiada ponad 150 cukierni w Polsce (między innymi Cukiernia Sowa Warszawa, ale też Cukiernia Sowa Poznań czy Cukiernia Sowa Szczecin), a także w Anglii i Niemczech.


Cukiernia Sowa – torty do zadań specjalnych

Przygotowywane przez markę Cukiernia Sowa torty są znane z wielu powodów. Podstawowym jest ich wspaniały smak i idealnie równoważona słodycz. Jednak sława Sowy niesie się też z wielu nietuzinkowych osiągnięć, jak na przykład rekordowy, największy według Księgi Rekordów Guinnessa tort weselny liczący 7,5 metra. Cukiernia Sowa dostarczyła również tort na 657-lecie Bydgoszczy, którym częstowało się 2000 mieszkańców.


Cukiernia Sowa – tradycja

Cukiernia Sowa posiada długą tradycję. Pierwszy zakład piekarniczy otworzył Feliks Sowa w Bydgoszczy, przy ulicy Pomorskiej w 1946 roku. Co ciekawe, miejsce to, które z czasem przerodziło się w cukiernię, funkcjonuje do dziś.

Prowadzenie piekarni i cukierni w powojennej Polsce nie było łatwe. Na szczęście pracownicy Feliksa Sowy, z pomocą życzliwych osób, zdobywali mąkę i cukier, by dać bydgoszczanom chleb i coś, co osładzało im życie w trudnych czasach. Wtedy też ustalił się profil firmy. Oparła się ona na sprawdzonych recepturach i rodzinnych tradycjach.

Choć dziś Cukiernia Sowa zatrudnia przeszło pół tysiąca doświadczonych specjalistów, to nadal mocno oparta jest na tradycyjnych recepturach i rodzinnej atmosferze.


Cukiernia Sowa – torty czekoladowe i kawa

Flagowym produktem Cukierni Sowa jest tort czekoladowy. Recepturę opracował Feliks Sowa w latach 60. Oparł się na rodzinnej recepturze i stworzył swój pierwszy tort, który z miejsca osiągnął wielki sukces. Cukiernia Sowa oferowała torty, które pozostawały słodkie, ale dużo lżejsze i bardziej stonowane niż inne.

Inną innowacją, jaka dziś stała się standardem, było wprowadzenie do oferty… kawy. To właśnie Cukiernia Sowa przerodziła się częściowo w kawiarnię, proponując swoim klientom kawałek ciasta przy świeżej kawie. Dziś możliwe jest również zamówienie kawy na wynos.


Szeroka oferta

Cukiernia Sowa to nie tylko tradycyjne pieczywo, pyszne ciasta i Cukiernia Sowa torty. Od 2008 roku Cukiernia Sowa produkuje czekoladę, mając dla niej własną, zastrzeżoną markę. Kolejną innowacją była własna marka kawy – Sowa Caffe, 100 proc. mieszanki Arabik z Ameryki Południowej i Środkowej. Delikatna w smaku, z posmakiem czekolady, idealnie komponuje się z oferowanymi wypiekami.

Rodzinny biznes, który dziś obejmuje siecią swoich cukierni niemal całą Polskę (w tym Cukiernia Sowa Warszawa albo Cukiernia Sowa Poznań czy Cukiernia Sowa Szczecin), kusi bogactwem oryginalnej oferty. By rozeznać się w położeniu najbliższych cukierni i kawiarni Sowa, warto zaopatrzyć się w aplikację goodie, która przy okazji podpowie nam, jakiej możemy spodziewać się promocji.