Cashback - najczęściej zadawane pytania

Jak odebrać bonus 15 zł od goodie?

Wystarczy, że dokonasz zakupów o wartości powyżej 20 zł w dowolnych sklepach oferujących cashback w goodie, a dodatkowy bonus 15 zł otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych na swoje konto w goodie. Promocja dotyczy Użytkowników goodie, którzy do tej pory nie korzystali z goodie cashback.

Czy cashback jest bezpieczny?

Tak, nie musisz się obawiać. Naliczanie cashbacku jest procesem niezależnym od transakcji zakupu w sklepie internetowym, a Twoje dane są w pełni chronione. Goodie jest wiarygodną platformą, za pomocą której w pierwszej połowie 2020 roku Użytkownicy wykonali ponad milion transakcji o wartości 110 mln zł.

Czy cashback się opłaca?

Z cashbackiem możesz tylko zyskać! Robisz zakupy w Internecie tak jak zwykle, ale dzięki goodie z każdego zamówienia otrzymujesz zwrot w wysokości 2-15% wartości zakupionych produktów. Wysokość cashbacku zależy od oferty danego sklepu internetowego.

Czy cashback jest opodatkowany?

Nie, cashback do 2000 zł przy jednorazowej wypłacie nie podlega opodatkowaniu.

Cashback - czy warto korzystać?

Oczywiście! Im częściej robisz zakupy w Internecie, tym więcej pieniędzy oszczędzasz. Pamiętaj o goodie przy każdej transakcji, a na Twoim koncie regularnie będą się pojawiać kolejne zwroty cashbacku. Po uzbieraniu kwoty min 21 zł możesz przelać pieniądze na swoje konto bankowe.

Czy mogę połączyć cashback z kodami rabatowymi?

Tak, z zastrzeżeniem że cashback w naszej aplikacji i na stronie www łączy się z kodami rabatowymi i zniżkami znalezionymi wyłącznie na goodie.

Jak długo będę czekał na rozliczenie transakcji z serwisów podróżniczych?

W przypadku serwisów travelowych (rezerwacji hoteli, wycieczek, biletów lotniczych itp.) czas oczekiwania na zatwierdzenie zwrotu środków wynosi 90 dni, licząc od dnia zrealizowania rezerwacji / pobytu.

Jak dokonać zakupu, aby zwrot naliczył się poprawnie?

To proste. Wystarczy, że do sklepu internetowego, którego ofertą jesteś zainteresowany, przejdziesz przez goodie, klikając w „Przejdź do sklepu” przy ofercie danej marki. Sklepy biorące udział w programie cashback są oznaczone w goodie specjalnym symbolem. Pamiętaj też, że musisz być zalogowany. Gdy już znajdziesz się na stronie sklepu, zrób zakupy, a my po ich zakończeniu będziemy wiedzieli, że należy naliczyć Ci cashback. Staraj się jednak nie odwlekać zakupu po przejściu z goodie do sklepu i nie wchodź w międzyczasie na inne strony, tak byśmy nie zgubili Twoich śladów. Dla poprawnego działania konieczne jest też wyłączenie dodatków blokujących reklamy, takich jak AdBlock Plus czy uBlock Origin.

Kiedy cashback pojawi się na moim koncie i co to są statusy transakcji?

Twój cashback ze statusem „Oczekujący” oznacza, że zwrot pojawi się na Twoim koncie średnio w ciągu dwóch dni roboczych od dokonania zakupu (a zwykle wystarczy nam kilka minut). Cashback musi osiągnąć status "Zatwierdzony", aby można go było wypłacić. Dokładamy wszelkich starań, żeby status ten osiągany był jak najszybciej. W związku z koniecznością zaangażowania w proces partnerów, średnio trwa to jednak 30 dni, a maksymalnie 90 dni. Prócz tych dwóch statusów, możesz spotkać się jeszcze ze statusem „Wypłacony”. Ten komunikat będzie dotyczył transakcji, z których cashback już przelałeś na swoje konto bankowe. Może pojawić się także status „Odrzucony” dla transakcji, które z jakiegoś powodu nie zostały zatwierdzone. W ostatnim przypadku zachęcamy Cię do skorzystania z formularza reklamacyjnego, tak byśmy razem mogli ponownie przeanalizować daną transakcję.

Jakie warunki muszę spełnić, żeby transakcja została zatwierdzona?

Aby transakcja została zatwierdzona, powinna spełnić wszystkie warunki: w chwili dokonania zakupu powinieneś być zalogowany w goodie i wejść na stronę partnera bezpośrednio przez przycisk „Przejdź do sklepu”. Towar nie może zostać zwrócony do sklepu ani zareklamowany. Jeśli podczas zakupów korzystasz z kodów rabatowych lub zniżek, muszą one pochodzić wyłącznie z platformy goodie (a nie z innych stron kuponowych). W czasie zakupów nie korzystaj z aplikacji sklepów, nie otwieraj innych stron internetowych ani nie klikaj w reklamy, ponieważ może to spowodować przerwanie ścieżki zakupowej.

Dlaczego moja transakcja jest wciąż oczekująca?

Transakcja nadal ma taki status, ponieważ sklep nie zweryfikował jeszcze Twojej transakcji pod względem poprawności. Czas oczekiwania na zatwierdzenie zwrotu środków jest różny i zależy głównie od czasu, jaki sklep daje na zwrot zakupionego towaru. Waha się on w przedziale od 7 do 90 dni, średnio jest to 30 dni.

Dlaczego moja transakcja została odrzucona?

Twoja transakcja została odrzucona, ponieważ mogły nie zostać spełnione wszystkie warunki otrzymania zwrotu lub zakup został dokonany w sposób nieprawidłowy. Najczęstsze przyczyny to niezalogowanie się do goodie lub brak przejścia bezpośrednio z goodie do sklepu tuż przed samym zakupem.

Dlaczego nie widzę mojej transakcji w goodie?

Wszystkie transakcje pojawiają się w naszym portalu średnio w ciągu dnia roboczego od ich dokonania. Jeżeli transakcja nie pojawiła się w tym czasie, należy skorzystać z formularza reklamacyjnego.

Dlaczego kwota zwrotu jest inna, niż się spodziewałem?

Wartości cashback zwykle są naliczane od wartości netto zamówienia bez kosztów przesyłki. Dodatkowo w momencie użycia kart podarunkowych lub kodów rabatowych wyświetlana wartość zakupu jest pomniejszona zgodnie z użytym rabatem.

Jak długo muszę czekać na rozpatrzenie mojej reklamacji?

Proces reklamacji w goodie przebiega dwuetapowo. 1. Najpierw sprawdzamy, czy Twoja transakcja przebiegła poprawnie. a. Jeśli transakcja spełniła warunki goodie, pojawi się w zakładce „Oczekujące”. b. Jeśli transakcja nie przebiegła zgodnie z warunkami goodie, odrzucimy Twoją reklamację, o czym poinformujemy Cię w ciągu 48 godzin. 2. Następnie transakcja jest sprawdzana przez partnera, czyli sklep, w którym dokonałeś zakupu. Czas oczekiwania na potwierdzenie transakcji i zatwierdzenie zwrotu środków zależy od terminu, jaki partner daje na zwrot zakupionego towaru. Średnio wynosi 30 dni, w sklepach odzieżowych nawet 90 dni. Dopiero gdy partner potwierdzi prawidłowość transakcji, transakcja zmieni status na „Zatwierdzony”.

Jak mogę wypłacić pieniądze dzięki programowi cashback?

Jeśli zebrany przez Ciebie cashback, mający status „Zatwierdzony”, osiągnie poziom 21 zł, możesz przelać go na dowolne, wskazane przez Ciebie polskie konto bankowe. Przelew zajmuje zwykle nie więcej niż 3 dni robocze.

Dlaczego jeszcze nie otrzymałem mojej wypłaty na konto?

Zwykle wypłaty są realizowane w ciągu 3 dni roboczych. Jeśli wypłata nie dotarła do Ciebie, a środków nie ma na Twoim koncie cashback, skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy.

Dlaczego muszę potwierdzić zmianę numeru konta?

W celu zwiększenia bezpieczeństwa wypłat i aby zapobiec przelaniu Twoich środków na konto innej osoby wymagamy potwierdzenia, że zmiana danych została zlecona przez właściwą osobę.

Dlaczego nie mogę ponownie zareklamować mojej transakcji?

Każda transakcja może zostać zareklamowana 2 razy.

Gdzie znaleźć numer zamówienia Allegro?

Numerem zamówienia jest identyfikator płatności. Możesz go znaleźć w emailu potwierdzającym otrzymanie płatności przez sprzedającego lub w szczegółach zamówienia na stronie Allegro.

Jak mogę odebrać bonus za pierwsze zakupy?

Wystarczy, że dokonasz pierwszych zakupów za pośrednictwem goodie cashback, a bonus zostanie naliczony i pojawi się na Twoim koncie cashback w goodie.'

Czy oferty sklepów w goodie cashback są takie same jak przy zakupach bez cashbacku?

Tak, z goodie przechodzisz do dokładnie takiego samego sklepu jak zawsze. Dzięki temu, że przejdziesz do sklepu z goodie wiemy, że należy Ci się cashback. Pamiętaj tylko, żeby być zalogowanym w goodie!

Czy pieniądze z cashbacku mogę wykorzystać jak chcę?

Tak, zgromadzoną gotówkę w cashbacku możesz przelać na swoje konto bankowe po uzbieraniu co najmniej 21 zł w goodie cashback.

Dlaczego mam dostać pieniądze za zakupy?

Sklepy w goodie cashback płacą nam prowizję za generowanie ruchu i sprzedaży. Większość pieniędzy przekazujemy Tobie, a reszta z tej prowizji pozwala nam na prowadzenie usługi cashbacku.

Czy goodie cashback jest darmowe?

Tak, korzystając z goodie cashback nie ponosisz żadnych kosztów.