Święta wielkanocne kojarzą nam się z rodzinnymi spotkaniami, malowaniem pisanek, koszyczkami ze święconką, barankiem i prezentami od zajączka. W naszym artykule przedstawimy jednak nieco inną perspektywę spędzenia świąt. 

Na Wielkanoc wyrusz w podróż!

Wybierz destynację i spędź święta poza domem. Taki wyjazd ma sporo zalet, jak na przykład: zmiana codziennego otoczenia, spróbowanie nowego sposobu na świętowanie, odkrywanie nowych miejsc. Rozwiązanie to może być ciekawe zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i tych, którzy wolą spędzić święta solo. Możliwości jest dużo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdzie świętować w Polsce?

Można się zastanowić nad szeregiem rozwiązań. Jeżeli lubisz wyjazdy na łono natury, rozważ rezerwację miejsca na malowniczych Mazurach. Jeżeli wolisz nieco aktywniejszy czas, zastanów się nad wyjazdem w góry. Jeśli obawiasz się dużych tłumów – zrezygnuj z popularniejszych miejsc turystycznych na rzecz tych równie urokliwych, aczkolwiek mniej znanych.

Jak najbardziej można się też zastanowić nad wypadem do jakiegoś innego miasta. Trochę pozwiedzać, trochę odpocząć, a przy okazji spróbować lokalnych przysmaków, np. bigosu wrocławskiego, karpia po toruńsku, poznańskich rogali świętomarcińskich, czy białostockiej  babki ziemniaczanej.

Gdzie świętować za granicą?

Święta wielkanocne można również spędzić za granicą. Warto z wyprzedzeniem zorganizować transport (własnym autem, autobusem, promem, czy samolotem) wraz z noclegiem oraz zrobić dobry plan takiej wycieczki. Jeżeli lubisz zwiedzać muzea, pamiętaj o tym, że w czasie świąt godziny otwarcia poszczególnych miejsc mogą być inne niż zazwyczaj. Oprócz dobrych wrażeń, sporym plusem będzie poznanie tego, jak mieszkańcy innego kraju świętują  Wielkanoc – jakie mają tradycje oraz zwyczaje.

Wyjazd na święta może być również niezapomnianym prezentem.😉 Można dyskretnie dowiedzieć się o planach i marzeniach bliskiej osoby aby zaskoczyć ją niespodzianką.

Podróże, choć piękne, są też kosztowne. Zwłaszcza, że po świętach wielkanocnych zbliża się majówka, kiedy wiele osób planuje wyjazdy krajowe i zagraniczne. Jak wówczas nie rezygnować z jednego wyjazdu kosztem kolejnego? Mamy rozwiązanie. Można się zastanowić nad lokatą w banku, która polega na zdeponowaniu konkretnej kwoty, a po określonym czasie – wypłacie tej kwoty powiększonej o odsetki. Jest to dobra opcja, żeby zaoszczędzić trochę pieniędzy na kolejny wyjazd. Możesz na przykład zapoznać się z ofertą lokat bankowych Banku Millennium aby wybrać tę odpowiadającą Twoim potrzebom i wymaganiom. Dokładnie przejrzyj informacje dotyczące każdej z lokat, a następnie je porównaj i wybierz najlepszą dla siebie.


Życzymy Wesołych Świąt, udanych podróży i mądrego oszczędzania!Artykuł zawiera treści reklamowe