Walentynki to synonim najbardziej romantycznego dnia w roku. W dzień zakochanych każdy pragnie spędzić czas z tą jedyną, ukochaną osobą. Święto jak zawsze obchodzimy 14 lutego, a w tym roku dzień ten wypada w niedzielę.

Tegoroczne walentynki będą z pewnością nieco inne niż w poprzednich latach. Nie oznacza to jednak, że nie można spędzić tego dnia w sposób wyjątkowy. Ograniczenia uniemożliwiają realizację niektórych walentynkowych planów, ale jeśli tylko wykorzystasz nieco swojej kreatywności, z pewnością znajdziesz inne, równie ciekawe pomysły na to celebrowanie tego święta.

My także przygotowaliśmy kilka propozycji na świętowanie dnia zakochanych!

Najlepsze prezenty na walentynki

Historia święta miłości – od czego się zaczęło?

Szeroko pojęte święto zakochanych czy też miłości swoje korzenie ma już w starożytnym Rzymie! W wiecznym mieście dzisiejsze walentynki obchodzone były jako Dzień Płodności i Macierzyństwa. Organizowano wtedy między innymi zabawę, która polegała na losowaniu imienia wybranki ze specjalnego dzbana.

Jak jednak ze święta płodności powstały walentynki? Otóż nazwa tego święta pochodzi od imienia biskupa świętego Walentego, będącego obecnie patronem między innymi osób zakochanych.

Biskup Walenty jako jedyny sprzeciwiał się zarządzeniu cesarza Klaudiusza, które zabraniało mężczyznom od 18 do 37 roku życia zawierania związków małżeńskich. Wbrew zakazom władcy, udzielał on ślubów młodym rzymskim legionistom, za co wtrącono go do więzienia. W niewoli Walenty zakochał się w córce więziennego strażnika, której przed swoją egzekucją pozostawił na pożegnanie miłosny liścik. Biskup został stracony 14 lutego 269 roku.

Przez wieki święto ewoluowało, a jego głównymi, najważniejszymi aspektami jest patronat świętego Walentego oraz tradycja wręczania sobie miłosnych liścików lub innych upominków.

Walentynki 2021 – oferty i możliwości uczczenia święta

Obecnie istnieje całe mnóstwo sposobów i pomysłów na wyjątkowe spędzenie Walentynek, czy też ciekawy prezent dla niej lub dla niego. Można z powodzeniem dostosować je zarówno do swoich możliwości, jak i gustów najbliższych osób, które mają zostać obdarowane.

Ciekawym pomysłem na połączenie tradycyjnego upominku z nowoczesnością i indywidualnym dopasowaniem do konkretnego adresata prezentu są spersonalizowane zestawy czekoladek marki Chocolissimo. Do wyboru są czekoladki dla niej lub dla niego, zróżnicowane nie tylko pod względem smaku, ale także, a może przede wszystkim, kształtu i formy.

Dla miłośnika majsterkowania zestaw czekoladek w kształcie narzędzi, dla entuzjastki ogrodnictwa – czekoladowe kwiaty lub narzędzia ogrodnicze! Na stronie internetowej firmy można także stworzyć tabliczkę czekolady własnej kompozycji, z dodatkami dobranymi specjalnie dla najbliższej osoby!

Najlepszy prezent na walentynki
Czekoladki to sprawdzony prezent na walentynki.

Jeżeli jednak zamiast czekolady Twoja druga połówka woli bardziej dietetyczne przekąski lub jeżeli obydwoje prowadzicie zdrowy tryb życia, możecie uczcić walentynki produktami fit. Wybierzcie coś dla siebie z szerokiego asortymentu Bionaturalfit. To przykładowo niskokaloryczne przekąski czy uwielbiane przez wszystkich, ale zdrowsze masło orzechowe – i wiele innych.

Taki fit zestaw może być także wspólnym prezentem dla Was obojga, jeśli na początku roku postanowiliście sobie w końcu zmienić swój tryb życia na zdrowszy i bardziej aktywny!

Walentynki 2021 – przez perfumy do serca!

Jednym z bardziej popularnych i wyjątkowo udanych pomysłów na prezent walentynkowy są perfumy.

Węch jest wyjątkowym zmysłem człowieka – pozwala na przywołanie wspomnień czy rozpoznanie miejsca lub osoby. Kiedy cząsteczki zapachu docierają do naszego nosa, nasz organizm wytwarza enzymy, które wędrują do mózgu i „kodują” w nim daną woń. To właśnie między innymi dlatego w towarzystwie bliskiej osoby podświadomie czujemy się dobrze i bezpiecznie. Można więc powiedzieć, że ulubiony zapach dla niej lub dla niego to właściwie prezent dla Was dwojga!

Wystarczy znaleźć właściwą buteleczkę dla drugiej połówki na Notino.pl – tę, którą uwielbia i od lat używa lub zupełnie nową i równie piękną, która doskonale współgra z jej naturalnym, tak dobrze znanym zapachem!

Romantyczna kolacja bez restauracji? Czemu nie!

Walentynkowy wieczór najczęściej kojarzy nam się z romantyczną kolacją we dwoje, jedzoną w pięknym nastrojowym miejscu. Nie wiemy, czy w tym roku taka wizja będzie możliwa do spełnienia. Na tę chwilę wszystkie restauracje pozostają zamknięte, jednak nie znaczy to, że nie możecie zaplanować dla siebie romantycznej, walentynkowej kolacji bez konieczności samodzielnego gotowania.

Wiele lokali oferuje swoje dania na wynos – znajdźcie tylko to, co oboje najbardziej lubicie i zamówcie pyszną kolację dla dwojga. Na Pyszne.pl znajdziecie listę restauracji w okolicy, które dowiozą dla Was Waszą ucztę!

Wyjątkową randkę możecie spędzić także w zaciszu własnego domu – wystarczy dobre nastawienie i pyszne jedzenie! Walentynkowy, romantyczny klimat także możecie stworzyć samodzielnie. Kilka nastrojowych świec i lampionów, które znajdziesz na przykład w sklepie Dekoria, do tego miłosne dekoracje, nastrojowa muzyka – zadbajcie o kilka szczegółów, a zapomnicie, że nawet nie wyszliście z salonu!

Po nastrojowej kolacji możecie wybrać się na wspólny spacer w Wasze ulubione miejsce lub powędrować w zupełnie nieznane zakamarki. Możecie zabrać ze sobą deser na wynos i odwiedzić zaciszne miejsce widokowe. Zróbcie sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie, a potem wyłączcie lub wyciszcie telefony, tak aby nic nie przeszkadzało Wam tego wieczoru – niech to będzie chwila tylko dla Was!

Taki sposób spędzenia walentynek jest z pewnością nieco inny, ale czy gorszy? Najważniejsze jest przecież to, aby spędzić razem trochę czasu, tylko we dwoje, porozmawiać, pośmiać się, pomilczeć. Cieszyć się swoim towarzystwem i spokojnym wieczorem. Pamiętajcie, że dodatkowym prezentem przy każdej z powyższych możliwości powinien być czas – wspólnie spędzony i niezapomniany!

W programie cashback uczestniczą takie sklepy z upominkami jak: