Kody rabatowe to powszechnie znana forma promocji w obecnej dobie zakupów internetowych i aplikacji mobilnych. Szybkie i proste w zastosowaniu, są chętnie wybierane zarówno przez klientów, jak i sprzedających. Ten sposób docenienia i zachęcenia swoich stałych i potencjalnych klientów stosuje także aplikacja Uber Eats.

W jaki sposób zdobyć kody rabatowe lub skorzystać z darmowej dostawy zamówienia w Uber Eats? Podpowiadamy!

Uber Eats – synonim wygody

Uber Eats to aplikacja będąca częścią firmy Uber. Dzięki niej możliwie jest szybkie i swobodne zamawianie jedzenia za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Dodatkową wygodą jest fakt, że za zamówienie można zapłacić z tego samego konta, co za przejazdy z aplikacją Uber. Wszystko odbywa się niezwykle płynnie i intuicyjnie.

Mimo że Uber i Uber Eats istnieją już od, odpowiednio, 2013 i 2014 roku, popularność na szeroką, światową skalę zyskały dopiero w ciągu ostatnich dwóch, trzech lat. Dla aplikacji Uber Eats ostatni rok był również wyjątkowy. Czas pandemii i zamkniętych restauracji był okresem, w którym klienci o wiele częściej decydowali się na pomoc ze strony aplikacji. Firma wprowadziła specjalne, podwyższone normy sanitarne, nie przestając dowozić zamówionych dań pod same drzwi.

Jak działa Uber Eats?

Aplikacja umożliwia zamówienie dań wraz z dostawą z restauracji w otoczeniu danego użytkownika. W Uber Eats można wybrać jedzenie z konkretnego lokalu lub wyszukać możliwości na podstawie typu kuchni, na jaką akurat masz ochotę.

Po wybraniu restauracji wystarczy w prosty i intuicyjny sposób złożyć zamówienie za pomocą kilku kliknięć. Następnie aplikacja wyświetli Twój domyślny adres dostawy, który możesz potwierdzić lub zmienić. Otrzymujesz także informację o przybliżonym czasie realizacji oraz całkowitej kwocie zamówienia. Teraz wystarczy już tylko potwierdzić… i oczekiwać na dostawę!

Dodatkową zaletą aplikacji Uber Eats jest możliwość śledzenia statusu zamówienia, jak i dokładnego sprawdzenia, gdzie aktualnie znajduje się kierowca z Twoją dostawą.

Darmowa dostawa Uber Eats
Darmowa dostawa w Uber Eats w zasięgu ręki dzięki kodom promocyjnym.

Kody rabatowe i darmowa dostawa – Uber Eats

Aplikacja Uber Eats regularnie umożliwia swoim klientom oszczędzanie na zamówieniach. Firma oferuje zniżki zarówno swoim stałym klientom, jak i osobom, które nigdy jeszcze z niej nie korzystały.

Osoby, które nie miały wcześniej styczności z tą usługą, mogą otrzymać kod promocyjny na swoje pierwsze zamówienie. Po zainstalowaniu mobilnej aplikacji i utworzeniu konta, bądź połączeniu się ze swoim kontem z aplikacji Uber, otrzymasz powiadomienie o czekającej na Ciebie zniżce.

Informacja ta, jak i sam kod, dostępna będzie zarówno na Twoim koncie w aplikacji, jak również na mailu. Na pierwsze zamówienie możesz otrzymać 25 złotych zniżki, pod warunkiem, że jego koszt wyniesie co najmniej 50 złotych.

Aby skorzystać z promocji, wystarczy podczas lub jeszcze przed złożeniem zamówienia wejść w menu i wybrać zakładkę Płatność. Następnie należy kliknąć w opcję “Dodaj kod promocyjny/podarunkowy”, wpisać otrzymany kod i zatwierdzić.

Polecaj Uber Eats, by zyskać zniżkę 

Warto wiedzieć, że w Uber Eats zniżka należy się także osobom polecającym aplikacje znajomym. Każdy użytkownik posiada swój własny kod polecenia, który znaleźć można w danych konta. Kod ten należy udostępnić znajomym, którzy również pragną rozpocząć przygodę z aplikacją. Opcja ta jest o tyle ciekawa i atrakcyjna, że kod możesz udostępnić dowolnej liczbie osób, a co za tym idzie – zyskać naprawdę sporą ilość zniżek!

Jak to dokładnie działa? Jeżeli osoba, której udostępnisz swój kod polecenia, złoży swoje pierwsze zamówienie przy jego użyciu, otrzymasz rabat. Możesz wykorzystać go na bieżące zamówienie lub zachować na późniejsze dostawy.

W ten sposób możesz nie tylko otrzymać zniżki na zamówienie, ale także zyskać opcję darmowej dostawy z Uber Eats.

Innym sposobem na darmową dostawę z aplikacją jest skorzystanie z regularnie pojawiających się promocji. Warto śledzić stronę firmy, jak i własny panel użytkownika aplikacji oraz skrzynkę mailową. Można bowiem znaleźć tam informacje na temat aktualnych promocji, również tych dotyczących darmowej dostawy.

W sekcji aplikacji dotyczącej promocji na dostawę znajdziesz aktualną listę restauracji, w których istnieje możliwość skorzystania z danego rabatu. Na czas promocji wyłącznie w podanych lokalach można skorzystać z darmowej dostawy.

Warto również sprawdzić szczegóły promocji – może ona dotyczyć jedynie konkretnych lokali z całej sieci restauracji lub obejmować wyłącznie zamówienia powyżej określonej kwoty.

Uber Eats – kod promocyjny na kolejne zamówienia

Jeżeli jesteś aktywnym użytkownikiem aplikacji Uber Eats, prawdopodobnie otrzymasz od firmy dodatkowy rabat nie tylko na najbliższe, ale na następnych pięć lub dziesięć zamówień. Tego typu rabaty przyznawane są obecnie także z racji wzmożonych zamówień spowodowanych pandemią.

W wiadomości mailowej lub w swoim panelu w aplikacji otrzymujesz kod na konkretną sumę. Warunkiem jest najczęściej złożenie ich w określonym czasie, na przykład nie później niż w ciągu następnego miesiąca. Podobnie jak w przypadku rabatu na pierwsze zamówienie także ten kod należy wprowadzić w aplikacji, w zakładce Płatność, a następnie zatwierdzić i dokonać zamówienia.

Bądź na bieżąco!

Aplikacja Uber Eats regularnie umożliwia swoim klientom zaoszczędzenie kilku złotych na zamówieniu. Warto regularnie sprawdzać informacje, zarówno na stronie firmy, jak i na profilach w mediach społecznościowych oraz stronach restauracji współpracujących z aplikacją.

Często zdarzają się bowiem atrakcyjne promocje, informacje o różnego rodzaju możliwościach zdobycia rabatów lub zyskania darmowej dostawy do wykorzystania w określonym czasie. Uber Eats we współpracy z niektórymi lokalami organizuje również różnego rodzaju konkursy z nagrodami, jakimi najczęściej są właśnie kupony kody rabatowe.