Aby odpowiednio zadbać o swoją kondycję i wytrzymałość, coraz więcej osób decyduje się na samodzielne ćwiczenia wykonywane w domu. Niektórym jednak wciąż wydaje się, że taki trening nie może być udany i efektywny z powodu braku odpowiedniego sprzętu. Nic bardziej mylnego!

Obecnie na rynku istnieje wiele różnego rodzaju akcesoriów, które w znaczny sposób poprawiają jakość domowego treningu i polepszają jego wyniki. Jakie gadżety wspierające ćwiczenia warto kupić? Postaramy się pomóc i odpowiedzieć Wam na to pytanie.

Trening w zaciszu domowym ma swoje walory. Przede wszystkim to oszczędność czasu i pieniędzy, które pierwotnie należałoby przeznaczyć na comiesięczny karnet na siłownię czy basen.

Optymalnym rozwiązaniem dla wyjątkowo aktywnych może być także połączenie treningu w domu oraz na siłowni, czy zorganizowanych zajęciach.

Mata do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń Adidas
Źródło: adidas.pl

Mata do ćwiczeń to jedno z podstawowych akcesoriów potrzebnych do domowego treningu. Dzięki niej wygodnie wykonasz na przykład trening brzucha czy pleców. Mata doskonale sprawdza się także podczas różnego rodzaju ćwiczeń takich jak pilates czy joga.

Gimnastyczna mata dostępna w sklepie sportowym Adidas to niepozorny, lecz niezawodny pomocnik w domowych ćwiczeniach. Zapewnia wygodne, miękkie i antypoślizgowe podłoże podczas treningu, co pozwala zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo wykonywanych aktywności.

Zamawiając w sklepie Adidas za pośrednictwem goodie otrzymasz 4% zwrotu środków wydanych na zakupy.

Hantle

Hantle z regulowanym obciążeniem
Źródło: sklepmartes.pl

Jeżeli ćwiczysz siłowo przydadzą Ci się także hantle. To jeden z podstawowych sprzętów, dostępny na każdej siłowni. Doskonale sprawdzi się w domowym zaciszu, podczas codziennego treningu mięśni rąk, pleców, brzucha i nóg.

W sklepie Martes Sport znaleźć można wyjątkowy zestaw hantli regulowanych, dzięki którym Twój trening może być nie tylko efektywny, ale także zróżnicowany. Hantle umożliwiają Ci pracę nad poszczególnymi partiami mięśni ciała i dostosowanie intensywności ćwiczeń do Twoich potrzeb.

Łatwy w obsłudze zestaw składa się z podstawowego uchwytu oraz 15 różnych obciążeń. Tak szeroki wybór daje olbrzymie możliwości. Dzięki regulacji możesz ustawić hantle na obciążeniu 2, 4 czy 5 kilogramów na lekki trening lub na 12, 18, a nawet 24 kilogramy przy treningu siłowym. Pamiętaj jednak, że w przypadku ćwiczeń z hantlami równie ważna jest odpowiednio dobrana ilość powtórzeń.

Specjalnie zaprojektowany i wyprofilowany uchwyt gwarantuje stuprocentową wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Gumy fitness

Guma do ćwiczeń
Źródło: e-insportline.pl

Kolejne ciekawe akcesorium wspierające domowy trening to specjalne gumy do ćwiczeń. W ostatnich latach gumy bardzo zyskały na popularności. Trudno się temu dziwić, ponieważ mimo swojej niepozorności jest to wprost nieoceniony pomocnik dla każdego miłośnika aktywności.

W sklepie E-Insport line znaleźć można profesjonalne gumy do ćwiczeń o różnym obciążeniu. Charakteryzują się dużą trwałością, wytrzymałością i niezawodnością, gwarantując udany i bezpieczny trening w domu.

W jaki sposób gumy wspierają domowe ćwiczenia? Przede wszystkim doskonale sprawdzają się podczas ćwiczeń oporowych, między innymi przysiadów czy wymachów. Dając ciału odpowiedni opór, gumy zmuszają mięśnie do użycia większej siły, przyczyniając się tym samym do zwiększenia efektywności ćwiczeń.

Ćwiczenia na pośladki w domu staną się dzięki profesjonalnym gumom znacznie intensywniejsze, ale również bardziej satysfakcjonujące. Gumy wykorzystać można także do ćwiczenia mięśni rąk – umieszczając jeden koniec przyrządu pod nogą lub nogami i stopniowo naciągając drugi.

Taśmy

Taśmy TRX
Źródło: abcfitness.pl

Pod określeniem taśmy kryje się sprzęt zwany profesjonalnie systemem podwieszanym TRX. Jest to doskonały gadżet przydatny podczas domowych ćwiczeń, przeznaczony dla osób trenujących nieco intensywniej.

Taśmy, które dostać można na przykład w sklepie ABCfitenss, umożliwiają efektywne wykonanie wielu różnego rodzaju ćwiczeń ogólnorozwojowych, jak i siłowych. Sprawdzą się nawet jeśli chcesz wykonać trening cardio w domu.

Taśmy należy przymocować do stabilnej konstrukcji takiej jak drabinki, futryna drzwi lub solidna gałąź drzewa.

Wykonywane z pomocą taśm ćwiczenia wykorzystują grawitację oraz masę ciała. Zestaw można łatwo dopasować do własnych potrzeb i możliwości, a ogromny wybór ćwiczeń, jaki można dzięki niemu wykonywać, sprawia, że właściwie każdy znajdzie w nim coś odpowiedniego dla siebie. Taśmy pozwalają na efektywny rozwój poszczególnych grup mięśni ciała, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo i wygodę. Aktywności wykonywane przy użyciu taśm nie wiążą się bowiem z niepożądanym obciążaniem stawów czy kręgosłupa. Zestaw pomoże Ci poprawić ogólną kondycję ciała, wyrzeźbić poszczególne mięśnie i ukształtować sylwetkę.

Taśmy wykonane zostały z wyjątkowo trwałego materiału, który pozwala na intensywne ćwiczenia bez cienia zagrożenia.

Kółko do mięśni brzucha

Koło do ćwiczeń mięśni brzucha z podkładką
Źródło: decathlon.pl

Ćwiczenia na brzuch w domu wykonywać można na różne sposoby. Przede wszystkim rozwiązaniem są różnego rodzaju formy znanych brzuszków. Można wykonywać je w klasycznej formie, z obciążeniem lub ze skrętem.

Pomocne w ćwiczeniach na mięśnie brzucha jest także specjalne kółko do treningu. Znaleźć je można w sportowym sklepie Decathlon.

Na czym polega działanie kółka do mięśni brzucha? Kółko, nazywane także wałkiem, zbudowane jest najczęściej z pojedynczego bądź podwójnego kółka i dwóch bocznych uchwytów. Ze sprzętem ćwiczymy w pozycji na kolanach, opierając dłonie na uchwytach i stopniowo odjeżdżając kółkiem od kolan i powracając do nich. W ten sposób znacznie wzmacniamy nie tylko mięśnie brzucha, ale również kręgosłup oraz ręce.

Mocne kółko, wykonane z trwałych materiałów, jest niezawodnym pomocnikiem w domowym treningu. Jego trwała budowa i staranne wykończenie gwarantują pełne bezpieczeństwo i komfort ćwiczeń.

Sklep Decathlon bierze udział w programie goodie cashback, dzięki któremu możesz otrzymać zwrot 4% wartości zakupów.

Wiele różnego rodzaju sprzętów jest nieocenioną pomocą w domowym treningu. Warto jednak pamiętać, że najważniejsze są wytrwałość, samozaparcie i chęć osiągnięcia zamierzonego celu!

W programie cashback biorą udział takie marki jak: