Miłośnicy gier wideo już od siedmiu lat mają okazję cieszyć się trzecią generacją konsol produkcji Microsoft. Mimo iż już kilka miesięcy temu, pod koniec ubiegłego roku, przywitaliśmy oficjalnego następcę Xbox One, konsola ta w dalszym ciągu stanowi jedną z najchętniej wybieranych na całym świecie. Na przestrzeni lat powstało bowiem wiele rozmaitych gier na Xbox One, o różnorodnej tematyce czy stopniu trudności, które wciąż zaskakują graczy swoją fabułą. Bardziej zaprawieni mają już swoją listę ulubionych tytułów. Jednak mniej doświadczone osoby, rozpoczynające swoją przygodę z grami wideo, poszukujące prezentu dla bliskiej osoby lub świeży nabywcy konsoli mogą zadawać sobie pytanie – które spośród dziesiątek gier na Xbox One warto wybrać? Sprawdziliśmy dostępne opcje i przygotowaliśmy własną listę – zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto zainwestować w Xbox One?

Xbox One to jedna z najchętniej wybieranych konsol gier wideo, czemu trudno się dziwić, biorąc pod uwagę przynajmniej kilka jej najważniejszych walorów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wsteczną kompatybilność konsoli, dzięki której gracze zyskują możliwość powrotu do starszych tytułów z poprzednich wersji Xboxów. Wyjątkowo praktyczna funkcjonalność sprawia, że pula dostępnych gier, które tylko czekają na rozpoczęcie przygody, zwiększa się kilkakrotnie.

Xbox One to także wyjątkowo korzystne oferty abonamentowe, takie jak popularny Game Pass, dzięki któremu za jedyne 40 złotych miesięcznie zyskujemy dostęp nawet do 100 różnych gier. Co więcej, dostępnymi grami możemy sterować zarówno z poziomu pada, jak i własnego smartfona z systemem Android.

Właściciele konsoli gier wideo Xbox One mają okazję korzystać z wielu atrakcyjnych ofert i promocji na dostępne gry. Ta wyjątkowa możliwość pozwala na poznanie i wypróbowanie ogromnej ilości gier na Xbox One.

Najciekawsze gry na Xbox One

Gry na Xbox One to szeroka gama tytułów – gry zróżnicowane są pod kątem stylu, tematyki oraz stopnia trudności. Dzięki temu niemal każdy jest w stanie znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2
Źródło: mediaexpert.pl

Gra, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę to Red Dead Redemption 2. Ciesząca się ogromną popularnością, jak i doskonałymi opiniami recenzentów z całego świata, zdecydowanie wyprzedza w rankingach wszystkie inne gry Xbox One. Druga odsłona Red Dead Redemption to historia typu spaghetti western, w której główny bohater wraz z innymi członkami gangu Duthca van der Lindego zmaga się z codziennymi rozterkami życia opryszka z Dzikiego Zachodu. Grę znaleźć możemy w salonie Media Expert.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V
Źródło: neonet.pl

Miłośnicy gangsterskich porachunków zdecydowanie powinni także sięgnąć po prawdziwy klasyk, jakim jest Grand Theft Auto V, szerzej znana jako GTA. Piąta część kultowej serii mimo kilku lat bytności na rynku w dalszym ciągu cieszy się ogromną popularnością. Twórcy oferują graczom wcielenie się w jedną z trzech głównych postaci, swobodne przemierzanie najdalszych zakątków Los Santos, jak i branie udziału w rozmaitych misjach – zarówno głównych, jak i pobocznych, dodatkowych.

Minecraft

Minecraft
Źródło: euro.com.pl

Dla tych, którzy preferują nieco spokojniejszą formę rozrywki, dobrym wyborem będzie kolejny klasyk o światowej sławie, jakim jest Minecraft. Budowanie, przemierzanie i aktualizacja niemal nieskończonych światów i przestrzeni, możliwość tworzenia własnych map oraz regularnego udziału w dodatkowych minigrach sprawiają, że omawiana pozycja jest grą, która nie może się znudzić. Wyjątkowo odprężająca jest sprawdzonym tytułem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Po kultowy Minecraft na Xbox One możemy wybrać się do salonu RTV Euro AGD.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki gon
Źródło: mediaexpert.pl

Jakie jeszcze kompatybilne z Xbox One gry warto wypróbować? Pamiętajmy o mocnym polskim akcencie, jakim jest Wiedźmin 3: Dziki Gon, jak również poprzednie części serii. Gra na Xbox Wiedźmin została szeroko doceniona i oceniona wyjątkowo pozytywnie przez tysiące odbiorców na całym świecie. Fabuła opiera się oczywiście na głównym bohaterze serii fantastycznych powieści Andrzeja Sapkowskiego, którym mamy okazję sterować w trakcie gry. Wciągająca akcja, piękny, pełen szczegółów obraz oraz wyjątkowe efekty audiowizualne sprawiają, że od gry wprost nie można się oderwać!

Forza Motorsport

Forza Motorsport
Źródło: mediamarkt.pl

Omawiając gry na Xbox One trudno nie wspomnieć o jednej z najpopularniejszych gier samochodowych, jaką jest Forza Motorsport. Najnowsza wersja to wyjątkowe emocje, niezwykła dynamika i doskonały, pełen detali obraz. Każdy gracz ma możliwość wyboru pojazdu aż spośród 700 różnych samochodów! Gra cieszy się popularnością zarówno wśród graczy, którzy w samochodówkach szukają jedynie prostego odprężenia, jak i bardziej wymagających miłośników motoryzacji. Numer jeden wśród wyścigowych tytułów na Xbox One znaleźć możemy w sklepie Media Markt.

A Way Out & Mortal Kombat

Mortal Kombat 11
Źródło: neonet.pl

Na tym jednak nie kończy się długa lista wyjątkowych możliwości rozrywki na Xbox. Gry kompatybilne z konsolą, które warto wypróbować, to między innymi pełna pojedynków, strzelanin i spływów łódką A Way Out, czy też 11 już część, wyposażona w pełne detali postaci kultowa gra typu bijatyka – Mortal Kombat.

Gry sportowe

Fifa 22
Źródło: empik.com

Gry Xbox One to także szeroka gama tytułów dla miłośników sportu. Najciekawsze, dostępne na Xbox gry sportowe to przede wszystkim kolejna już część piłkarskiego klasyku, jakim jest Fifa, a także coś dla amatorów boksu – Big Rumble Boxing Creed. To jednak tylko nieliczne z wielu dostępnych, ciekawych gier sportowych dostępnych na Xbox. Gry piłkarskie, koszykarskie oraz gry w tematyce sztuk walki znaleźć możemy w salonie Empik.

Assassin’s Creed

Assassin’s Creed
Źródło: allegro.pl

Listę zamyka przygodowa, pełna wyjątkowych przygód i rozległych, odprężających krajobrazów w otwartym świecie gra Assassin’s Creed. Na uwagę zasługuje każda z odsłon serii – wszystkie cieszą się także doskonałą opinią recenzentów, jak i graczy. Wszystkie części serii Assassin’s możemy znaleźć na Allegro.

Gry na Xbox One – na co zwrócić uwagę?

Wybierając gry na Xbox One, warto kierować się opiniami użytkowników i recenzentów, ale także własnym gustem i upodobaniami. Decydując się na konkretny tytuł, nie zaszkodzi też zapoznać się ze szczegółami fabularnymi, gatunkiem oraz ceną dostępnej na Xbox One gry. Ciekawe tytuły zgodne z naszymi upodobaniami znaleźć możemy zarówno w sklepach stacjonarnych i internetowych, jak i w rozległej bibliotece Xbox Game Pass.

W programie cashback biorą udział takie marki jak: