Już 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia – Dzień Dziadka. Są to wyjątkowe chwile, które warto spędzić ze swoimi najbliższymi – Babcią i Dziadkiem. Zadbaj o to, żeby Ci, którzy czytali Ci bajki na dobranoc, gotowali Twoje ulubione dania lub grali z Tobą w gry, szczególnie w te dni poczuli się wyjątkowo. Twój wspólny czas z Dziadkami jest najważniejszy, a miło będzie również przygotować prezenty. O tym, jakie wyjątkowe podarunki przygotować dla Babci i Dziadka, dowiesz się w naszym artykule.

Kalendarz z rodzinnymi zdjęciami

Tradycyjne, papierowe kalendarze są popularne szczególnie wśród starszych pokoleń. Ciekawym pomysłem będzie spersonalizowanie takiego kalendarza. Wybierz najlepsze wspólne zdjęcia, które przypominać będą wspólne chwile z Waszego życia lub np. ostatniego roku. Patrząc na taki kalendarz, Dziadkowie będą mieli okazję wspominać ciepłe chwile przez cały rok!

Książka z rodzinnymi przepisami

W wielu rodzinach są przepisy, które przekazują się z pokolenia na pokolenie. Warto je zebrać w jedno miejsce i stworzyć własną książkę kucharską. Taki prezent – łączący pokolenia – pozwoli gromadzić i przekazywać rodzinne sekrety kulinarne.

Drzewo genealogiczne

Można zastanowić się nad przygotowaniem drzewa genealogicznego z imionami i zdjęciami członków rodziny. To wspaniała okazja, żeby uhonorować historię, tradycję i korzenie rodziny.

Warsztaty tematyczne

Może Twoi Dziadkowie lubią malować, fotografować lub gotować? Warto wtedy rozważyć wykupienie kursu lub warsztatów, które pozwolą im rozwijać swoje pasje. To idealny prezent, który daje radość z nauki oraz odkrywania i rozwijania nowych umiejętności.

Spersonalizowany album muzyczny

Zabierz Dziadków do podróży sentymentalnej i przygotuj dla nich płytę z ich ulubionymi piosenkami. Taka niespodzianka przeniesie ich w czasie do wydarzeń, które są związane z tymi melodiami.

Spersonalizowany audiobook

Podobnie jak z albumem muzycznym, można stworzyć audiobook, który będzie zawierał ulubione opowieści, prozę i poezję Babci i Dziadka. Możesz też wgrać dodatkowe pozycje, które będą ciekawe do przeczytania.

Zestaw do hodowli roślin

Jeżeli Twoi Dziadkowie lubią ogród, to z pewnością docenią zestaw do hodowli roślin. Będzie to nie tylko hobby, lecz ciekawy sposób na dekorację domu.


Dzień Babci i Dzień Dziadka to doskonała okazja, żeby spędzić czas razem. Miłym akcentem będą niespodzianki, ale pamiętaj, że nic nie zamieni uwagi i wspólnie spędzonego czasu.