Pierwsze urodziny malucha to wyjątkowe przeżycie dla jego rodziców, mogących uczcić dwanaście miesięcy ze swoją pociechą. Podobnie jak w przypadku innych przyjęć urodzinowych, także na tak zwany roczek, wypada kupić solenizantowi coś wyjątkowego. Jaki upominek wybrać na tę okazję? Co kupić dziecku na roczek? Przygotowaliśmy listę naszych pomysłów i propozycji na upominek dla rocznej dziewczynki, które mogą być pomocne!

Pierwsze urodziny – co kupić na roczek?

Obecnie wiele sklepów z produktami i akcesoriami dla najmłodszych oferuje cały szereg ciekawych prezentów na pierwsze urodziny, zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Możliwości jest naprawdę wiele, ale żeby to sobie ułatwić, podzielmy wszystkie opcje na kilka grup tematycznych. Pierwszą z nich będą prezenty praktyczne – upominki nie tylko dla malucha, ale także dla rodziców.

Praktyczny upominek na pierwsze urodziny dla malucha jest dobrym wyborem dla osób, które nie czują się pewnie w kupowaniu zabawek dla najmłodszych. Może to być typowo użytkowy prezent taki jak zapas pieluch dla malucha, ułożony w estetyczną formę, przystrojony wstążką, jak również kolorowe, przyjemne w dotyku skarpetki i rękawiczki na chłodniejsze dni.

Praktyczne prezenty na roczek 

Równie praktycznym upominkiem będą akcesoria spacerowe dla solenizantki. Możesz skompletować zestaw w postaci czapki i szalika dla dziewczynki lub wybrać przydatne dodatki do wózka – kubek, bidon, moskitierę czy parasolkę. Rocznemu maluchowi, który powoli uczy się samodzielności, z pewnością przyda się także elegancki śliniak lub krzesełko z podstawką do spożywania posiłków.

Możesz również pokusić się o zakup kilku sztuk odzieży dla solenizantki, jednak w tym wypadku warto skonsultować się z rodzicami, aby wiedzieć jakiego rozmiaru szukać i czego akurat pociecha najbardziej potrzebuje. Wysokiej jakości ubranka dla dzieci, jak i różnego rodzaju praktyczne akcesoria dla najmłodszych i rodziców znajdziesz w sklepie Smyk.

Kolejna grupa prezentów to zawsze sprawdzające się książki. Dopasowane do wieku, interaktywne lub sensoryczne książeczki to doskonały pomysł na prezent dla rocznej dziewczynki. Warto już od najmłodszych lat budować w dziecku nawyk czytania i poznawania świata ze stron książek.

Na prezent możesz wybrać cienkie bajeczki lub nieco ambitniejsze, choć również dopasowane do wieku dziecka pozycje. Na początek przygody z książkami warto wybrać bajki, które w ogóle nie zawierają tekstu lub mają go bardzo niewiele – na przykład takie, które uczą dziecko kolorów czy różnych dźwięków. W książce znajdują się ilustracje zwierząt, przedmiotów czy też pojazdów z przypisanymi do nich odgłosami. Sprawdzą się wszelkiego rodzaju książki z zabawami dźwiękonaśladowczymi lub bajki do nauki nowych słów. W ten sposób dziecko poznaje otaczający je świat, przyzwyczajając się jednocześnie do formy książki. Bajki i książeczki dla rocznej dziewczynki znajdziesz w salonie Empik. W asortymencie sklepu znajdują się także kontrastowe tabliczki i układanki do nauki nowych wyrazów.

Zabawki dla rocznej dziewczynki

Kolejną, niezwykle obszerną kategorią pomysłów na prezent dla rocznej dziewczynki są zabawki. Tutaj możliwości jest naprawdę wiele. Ważne, aby były to przedmioty nie tylko ciekawe, ale także bezpieczne i rozwijające.

Dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju zabawki interaktywne, które nie tylko zajmą malucha na dłuższy czas, ale także pomogą w jego rozwoju. Dla solenizantki możesz wybrać na przykład interaktywny chodzik, który pomoże jej w stawianiu pierwszych kroków. Innym ciekawym pomysłem są różnego rodzaju muzyczne zabawki lub zestawy sensoryczne, na które składają się klocki czy kuleczki o różnym rozmiarze, kształcie i teksturze. Duże, dopasowane do możliwości malucha puzzle także sprawdzą się dobrze w roli prezentu. Ciekawe, a zarazem przydatne dla rocznej dziewczynki będą także interaktywne misie, które, podobnie jak edukacyjne książeczki, pomogą jej w nauce kolorów czy nazw części ciała. Oprócz tego sprawdzą się również wszelkiego rodzaju sortery, zajmujące i wspierające rozwój sensoryczny dziecka. Interaktywne, sensoryczne zabawki znajdziesz między innymi w sklepach Urwis oraz Cobi.

Zabawkami, które także dobrze sprawdzają się w przypadku rocznego malucha, są zabawki do kąpieli. Wodne zwierzęta, sensoryczne niezatapialne klocki lub kulki do kąpieli to doskonały pomysł na prezent oraz sposób na umilenie czasu spędzonego w wannie.

Jaki prezent wybrać na pierwsze urodziny?
Prezent dla rocznej dziewczynki powinien być dostosowany do poziomu rozwoju dziecka.

Prezenty na roczek dla dziewczynki – co jeszcze warto wybrać?

Tradycyjnym i sprawdzonym prezentem dla dziewczynki jest również lalka. Wiadomym jest, że większość dziewczynek uwielbia tę zabawkę i potrafi spędzać wiele czasu na ich pielęgnacji i opiece nad nimi. Bardzo ważne jest jednak, aby pamiętać, żeby tego typu prezent niezwykle starannie dobrać do wieku solenizantki.

Jaka lalka dla rocznej dziewczynki będzie najlepsza? Przede wszystkim taka, która nie posiada łatwych do ściągnięcia czy oderwania drobnych części. Najlepiej, żeby była to miękka lalka przytulanka, bezpieczna dla malucha.

Szmaciana lalka doskonale sprawdzi się jako prezent na roczek dla dziewczynki – miła w dotyku i bezpieczna zabawka pozwoli jej dowiedzieć się jak zajmować się słabszymi, pomagać i troszczyć się o innych. Możesz kupić dla solenizantki samą lalkę lub zdecydować się na dokupienie dla niej również wózka, co uczyni prezent jeszcze ciekawszym, nawet wtedy, kiedy maluch już nieco podrośnie. Duży wybór lalek znajdziesz w sklepie MamaGama.

Prezent na roczek – ciekawy i bezpieczny

Niezależnie od tego, co wybierzesz na prezent dla rocznej solenizantki, najważniejsze jest, aby był to prezent dopasowany do jej wieku i możliwości. Bardzo istotne jest, aby upominek był ciekawy dla malucha, ale także – a może przede wszystkim – bezpieczny.

Jeżeli nie masz pewności co kupić, skonsultuj swój wybór z rodzicami dziewczynki. Dzięki temu będziesz mógł wybrać lepszy i bardziej trafiony prezent na roczek!

W programie cashback biorą udział takie marki dziecięce jak: