Dla wszystkich dzieci, niezależnie od wieku, mama to jedna z najważniejszych osób w życiu. Jednak to przede wszystkim najmłodszych łączy z mamą szczególna więź. Czy może być lepsza okazja niż Dzień Matki, by uszczęśliwić ją wyjątkowym prezentem? Wtedy nawet przedszkolak szuka idealnego upominku dla mamy. Oto lista najciekawszych pomysłów na prezent na Dzień Mamy od przedszkolaka. Nie tylko prezentów wykonanych samodzielnie.

Prezent na Dzień Matki od przedszkolaka

Dzień Matki to okazja celebrowana przez dziecko już od najmłodszych lat. Z jego powodu urządza się w przedszkolu przyjęcia, często powiązane z występami dzieci, które chcą, aby mamom zrobiło się miło. Warto więc już małego przedszkolaka uczyć, że mama każdego dnia zasługuje na najlepsze traktowanie, a Dzień Matki to dodatkowy szczególny dzień, w który można miłość i szacunek dla mamy dodatkowo celebrować. Małe dzieci nie zawsze rozumieją o co chodzi, ale zawsze chętnie biorą udział w przygotowaniach. Niezwykle cieszą się również, gdy na twarzy mamy wywołają uśmiech, dlatego gdy chodzą do przedszkola, należy umożliwić im zaplanowanie i przygotowanie wyjątkowego prezentu. Dziecko na pewno ucieszy się również mogąc dodatkowo przygotować piosenkę, wierszyk lub specjalne życzenia na Dzień Matki.

Jaki prezent na Dzień Matki od przedszkolaka będzie trafiony

Choć już od najmłodszych lat powinniśmy w miarę możliwości uczyć dziecko samodzielności, niektóre działania wymagają jednak większej lub mniejszej pomocy osoby trzeciej. Tą osobą najczęściej jest tata, który pomaga dziecku wybrać idealny prezent dla Dzień Mamy. Bardzo często tata po prostu podpowiada dziecku, z czego mama najbardziej się ucieszy, a potem w imieniu dziecka kupuje wybrany prezent. Jakie prezenty cieszą się największą popularnością? Mamy uwielbiają między innymi perfumy i książki – są to prezenty, które zawsze się sprawdzają. Takie prezenty zamówisz na empik.com – sprawdź aktualne promocje. Jeśli tata chce postawić na coś bardziej oryginalnego, można rozważyć również voucher na masaż czy na przykład bilety do teatru na sztukę z ulubionym aktorem mamy. Dużym powodzeniem cieszą się też prezenty bardziej praktyczne jak tablety lub czytniki e-booków. Na wybór upominku na Dzień Matki od przedszkolaka często ma wpływ hobby lub pasja mamy.

Prezent na Dzień Matki, który sprawi, że mama odpocznie

Aby uszczęśliwić mamę z okazji jej święta, wcale nie trzeba wręczać jej drogiego prezentu. Czasem wystarczy wyrazić chęć pomocy w różnych pracach domowych. Każda mama z pewnością ucieszy się, gdy maluch posprząta swój pokój lub pomoże w codziennych obowiązkach. Jest to nie tylko pomoc, ale również wspólne spędzanie czasu, które ma pożyteczny efekt. Jeśli dziecko jest już trochę starsze, może na przykład umyć mamie samochód – uśmiech na twarzy mamy gwarantowany! Sprzątanie domu, pomoc w ogródku czy mycie auta to jednak dość spektakularne niespodzianki jak na przedszkolaka. Czasem wystarczy po prostu z pomocą taty zaparzyć dla mamy dobrą herbatę lub kawę i pozwolić jej odpocząć po ciężkim dniu i trochę się zrelaksować. Jesteśmy przekonani, że taki prezent dla mamy od przedszkolaka będzie dla matki miłą niespodzianką, z której bardzo chętnie skorzysta.

Prezenty dla mamy wykonane samodzielnie

Chyba żaden inny rodzaj prezentu nie wywoła w sercu mamy takiej radości, jak coś, co jej ukochana pociecha wykonała zupełnie samodzielnie. Nie musi to być nic skomplikowanego, liczy się gest i to, że dziecko podjęło wysiłek w przygotowaniu upominku na Dzień Matki. Świetnym pomysłem na prezent dla mamy od kilkuletniego przedszkolaka jest na przykład własnoręcznie wykonana z gliny figurka. To oryginalny prezent, a jednocześnie świetna zabawa plastyczna poprawiająca manualne zdolności dziecka. Ciekawą opcją jest również kolorowy witrażowy lampion np. ze słoika pomalowanego różnokolorowymi farbami witrażowymi. Taka ozdoba może cieszyć oko nawet przez kilka lat. Wykonanie takiej ozdoby to wielka frajda dla dziecka, a jednocześnie bardzo estetyczna dekoracja. Dużą popularnością wśród przedszkolaków chcących sprawić mamie niespodziankę są również różnego rodzaju wazony i lampy z butelek, albumy i obrazki, a także coś, co potrafi wykonać prawie każdy, nawet najmłodszy przedszkolak – laurka, która na pewno będzie prezentem na Dzień Mamy, który wywoła wzruszenie.

A może słodki prezent dla mamy na Dzień Matki?

Każdy lubi słodkości. Nie tylko obdarowana nim mama, ale również wręczająca prezent pociecha. Co zatem stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie wykonać dla mamy słodki prezent? Oczywiście z pomocą kogoś dorosłego! Nie musi to być od razu wielopiętrowy tort czekoladowy, wystarczy prosty przepis, aby podbić serce mamy. Zdrowe owsiane ciasteczka, które są bardzo proste w przygotowaniu? Słodkie, ładnie ozdobione babeczki? A może lodowy deser z owocami i bitą śmietaną, którego przyrządzenie zajmie dosłownie chwilę? Wybór jest niemal nieograniczony, a przygotowanie takiego prezentu dla mamy będzie dla dziecka ogromną frajdą. Oczywiście jeśli nie ma możliwości, aby ktoś dorosły pomógł dziecku w przygotowaniu słodkiego prezentu dla mamy na Dzień Matki, zawsze można zabrać mamę na pyszną kawę i deser do jej ulubionej kawiarni, np. kawiarni Grycan, gdzie za zakupy otrzymujesz dodatkowe bonusy.

Coś słodkiego na Dzień Matki od przedszkolaka
Coś słodkiego na Dzień Matki od przedszkolaka

Wspólne spędzanie czasu to też fajny pomysł na prezent na Dzień Matki

Każda mama wyjątkowo ceni sobie czas spędzony wspólnie z ukochaną pociechą. Dlatego i to może być ciekawa opcja na prezent dla mamy na Dzień Matki od przedszkolaka. Zabranie mamy na długi spacer do zoo, a potem na pyszny deser to świetny pomysł na wspólnie spędzony rodzinny dzień. Jeśli mama ma swoją ulubioną restaurację, można też wybrać się tam na uroczysty obiad lub kolację, aby w najbliższym gronie świętować wyjątkową okazję. Idealnie sprawdzi się też posiłek w plenerze – piknik, wspólne leniuchowanie na kocu i kosz pełen smakołyków? To po prostu nie może się nie udać!