Dzień Dziecka, obchodzony 1 czerwca, to szczególne święto, w którym rodzice obdarowują swoje pociechy rozmaitymi prezentami, starają się spędzić z nimi więcej czasu i poświęcić im swoją uwagę. Z okazji Dnia Dziecka często organizowane są również różnego rodzaju gry i zabawy, czy to w gronie rodzinnym, czy też w szkole lub przedszkolu.

Obecnie w sklepach znaleźć można tak wiele różnego rodzaju produktów dla dzieci, że trudno zdecydować się na konkretny prezent na dzień dziecka. Jaki upominek wybrać z tej okazji? Jaki prezent będzie najlepszym wyborem dla dziewczynki? My mamy już swoje typy – zobaczcie!

Książka dla dziewczynki

Książka - Dzieci z Bullerbyn
Źródło: empik.com

Książka to zawsze dobry i trafiony prezent – także na Dzień Dziecka. Pozwala rozwijać wyobraźnię, kreatywność i ciekawość świata młodego człowieka. Prezent w postaci książki jest doskonałą odskocznią od nowoczesnego świata pełnego technologii.

Dzięki lekturze dziecko nie tylko poznaje coraz to nowe, ciekawe historie, ale także kształtuje w sobie nawyk czytania oraz czerpanie z niego przyjemności. Ponadto książki sprzyjają szybszej nauce i zapamiętywaniu zasad gramatyki i ortografii.

W salonie Empik znaleźć można wiele ciekawych propozycji, zarówno dla dziewczynek w wieku 5,6 czy 7 lat, jak i nieco starszych, które powoli zbliżają się do wieku nastoletniego. Dla siedmio- czy ośmiolatki dobrym prezentem na Dzień Dziecka może być na przykład znana od lat i chętnie czytana przez dzieci skandynawska książka dla najmłodszych Dzieci z Bullerbyn. W lekki, ciekawy i zabawny sposób opowiada o przygodach sześciorga dzieci mieszkających w malutkiej wiosce.

Sklep Empik uczestniczy w programie goodie cashback, dzięki któremu możesz otrzymać do 6% cashbacku, czyli zwrotu pieniędzy wydanych na zakupy przez link goodie.

Rowerek biegowy

Drewniany rowerek biegowy
Źródło: 4toys.pl

Dla nieco młodszych maluchów, które uwielbiają aktywne spędzanie czasu i szybkie poznawanie otaczającego ich świata, ciekawym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka będzie rowerek biegowy. Wiele wyjątkowych i doskonałej jakości rowerków znaleźć można w dziecięcym sklepie 4Toys.

Rowerek biegowy to niezbędny atrybut dla każdego malucha, który najchętniej bawi się na świeżym powietrzu. Daje on dziecku mnóstwo radości, a także pomaga w rozwoju koordynacji ruchowej i równowagi. Dziecięcy rowerek to pierwszy krok, przygotowujący malucha do prawdziwego jednośladu.

Rowerek biegowy doskonale sprawdzi się niemal w każdej sytuacji – zarówno w codziennej drodze do przedszkola, na spacerze, rodzinnej wycieczce czy podczas weekendowych zabaw w ogródku.

Przy zakupie rowerku biegowego warto pamiętać o dokładnym dopasowaniu jego rozmiaru do wieku, wagi i możliwości dziecka, tak aby zapewnić mu możliwie bezpieczną zabawę i poznawanie świata.

Kupując w sklepie 4Toys możesz odebrać 4% cashbacku, jeśli przy zamówieniu skorzystasz z linku goodie.

Biżuteria dla nastolatki

Bransoletka z zawieszką dla nastolatki
Źródło: bydziubeka.pl

Jaki prezent na Dzień Dziecka dla 12latki wybrać? Raczej nie powinniśmy kierować się już w stronę zabawek. Młoda nastolatka nie będzie bawić się lalką czy misiem – w tym wieku chce być traktowana poważniej. Dlatego też dobrym pomysłem na prezent dla dziewczynki wchodzącej w wiek nastoletni jest pierwsza biżuteria.

Warto pamiętać, aby była ona raczej prosta i dopasowana do wieku dziecka, a jednocześnie ciekawa i estetyczna. Co więc wybrać? Marka ByDziubeka oferuje swoim najmłodszym klientkom dyskretne zawieszki typu Charms. Jest to idealna biżuteria dla młodej nastolatki. Zawieszki Charms wraz z cienką bransoletką stanowią wyjątkowy zestaw, który w dodatku można dowolnie modyfikować. W sklepie znaleźć można bowiem wiele rozmaitych zawieszek w różnych rozmiarach i kolorach, nawiązujących do rozmaitych tematów. Są to przykład złote literki, które symbolizować mogą imię noszącej je osoby.

Tak zwane Charmsy to dyskretna i estetyczna ozdoba dla każdej młodej nastolatki!

Klocki Lego

Domek na plaży LEGO
Źródło: lego.com

Duńska marka Lego to doskonale znany producent najpopularniejszych klocków na świecie. Niezwykle szeroki wybór zestawów sprawia, że są one doskonałym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka, zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca, w wieku od 4 czy 5 nawet do 12 lat.

Sklepie firmowym Lego znajdziesz wiele różnego rodzaju zestawów, dzięki czemu bez trudu wybierzesz ten, który najlepiej będzie odpowiadał zainteresowaniom Twojego dziecka. Są to na między innymi takie zestawy klocków jak: klasyczny dom, domek na drzewie, miasteczko, ale także zestawy bajkowe – Minionki, Kraina Lodu czy Zamek Disneya.

Klocki Lego to doskonała zabawa dla dzieci w każdym wieku. Maluch może tworzyć budowle z klocków samodzielnie, z pomocą rodziców lub w grupie rówieśników. Zabawa klockami pomaga dziecku rozwijać kreatywność, myślenie przestrzenne oraz zdolności manualne.

Domek dla lalek

Domek dla lalek
Źródło: fikomiko.pl

Jednym z najbardziej typowych prezentów na Dzień Dziecka dla dziewczynki jest domek dla lalek. Pozwala on połączyć zabawę lalkami z kreatywną zabawą w dom oraz w budowanie i urządzanie wnętrz. Każda dziewczynka uwielbiająca lalki z pewnością ucieszy się z wyjątkowego prezentu, jakim będzie piękny dom dla jej podopiecznych.

Wyjątkowe domki dla lalek znaleźć można w sklepie Fiko Miko. Dostępne tam domki charakteryzują się ciekawą estetyką i dużą trwałością, która z pewnością przyda się podczas codziennych zabaw. Domek wyposażony jest w różnego rodzaju akcesoria, które pomagają stworzyć w nim wyjątkową atmosferę domu.

Ponadto domek można bez problemu złożyć, jak i rozbudować o kolejne części! Domek dla lalek może więc początkowo składać się z kilku pokoi, z czasem powiększając się o kolejne pomieszczenia, a także ogródek, basen czy garaż. Duży i wytrzymały domek dla lalek to zabawa na długie miesiące!

Zamawiając domek dla lalek w sklepie Fiko Miko skorzystaj z linku goodie, by otrzymać zwrot części wydatków w postaci do 4,8% cashbacku.

Wybierz najlepszy prezent na Dzień Dziecka!

Przy wyborze prezentu na Dzień Dziecka warto kierować się wiekiem malucha, ale także jego zainteresowaniami. Klasycznym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka dla córki czy wnuczki jest domek dla lalek, ale z pewnością są także dziewczynki, które znacznie bardziej ucieszą się na przykład z toru wyścigowego i samochodu składanego z klocków Lego, czy też piłki. Spróbuj dowiedzieć się, co naprawdę sprawi radość Twojemu dziecku, a kiedy już kupisz dla niego idealny upominek, poświęć chwilę czasu na wspólna zabawę – dopiero to połączenie będzie najlepszym prezentem na Dzień Dziecka.

W programie cashback biorą udział takie marki jak: