Prezenty zarówno kupowane dla bliskich nam osób, jak i dalszych znajomych, na przykład z pracy, zazwyczaj stanowią nie lada wyzwanie. Najczęściej wybieramy je, biorąc pod uwagę gust osoby, która ma zostać obdarowana, jej zainteresowania lub profesję. Ten trop jest całkiem słuszny, ponieważ mamy przynajmniej jako taką pewność, że upominek może być trafiony.

W ten sposób dochodzimy do pytania: co kupić osobie, zajmującej się programowaniem? Sprawdziliśmy kilka możliwości i przygotowaliśmy dla Was pomocną listę!

Książka branżowa

Książka na temat programowania
Źródło: empik.com

Wiedzy nigdy nie za wiele – w niemal każdej branży warto regularnie się dokształcać. Dlatego też dobrym pomysłem dla programisty, zarówno nowicjusza, jak i bardziej doświadczonego, jest ciekawa, wartościowa branżowa książka.

Przed zakupem warto jednak, w miarę możliwości, sprawdzić poziom wiedzy i umiejętności osoby, która ma zostać obdarowana, lub dowiedzieć się, jakie lektury ma już za sobą. W ten sposób unikniemy popełnienia błędu, jakim byłoby kupienie już przeczytanej książki lub wybór pozycji niedopasowanej do poziomu bądź języka programowania osoby odbierającej podarunek.

W salonie Empik znajdziesz wiele ciekawych pozycji, które sprawdzą się jako ambitny prezent dla programisty. Na uwagę zasługuje na przykład trzytomowe kompendium programowania – Opus magnum C++ 11.

Książka branżowa to także doskonały pomysł na prezent dla małego programisty. Odpowiednia lektura wprowadzi go do świata kodu, zainteresuje procesem programowania, a także utrwali poznane już podstawy.

Zamawiając w Empiku za pośrednictwem goodie możesz otrzymać do 6% zwrotu środków wydanych na zakupy.

Kurs online

Kurs programowania online
Źródło: groupon.pl

Obecna sytuacja w kraju i na świecie sprawiła, że wiele kursów i szkoleń przeniosło się do przestrzeni internetowej. Dzięki temu, na przykład na platformie Groupon, znaleźć można wiele ciekawych kursów branżowych, także dla programisty. Na stronie dostępne są szkolenia dotyczące każdego języka programowania, które spełnia oczekiwania zarówno doświadczonego programisty, jak i początkującego miłośnika kodów.

Groupon uczestniczy w programie goodie cashback, dzięki któremu można otrzymać częściowy zwrot kwoty zakupu w wysokości do 13%.

Fotel biurowy

Fotel gamingowy
Źródło: mediamarkt.pl

Praca programisty wymaga długich godzin spędzonych przed komputerem. Spec od kodów, często pochłonięty pisaniem lub wyszukiwaniem błędów, nie zawsze pamięta o tym, jak ważne w pracy siedzącej są dbałość o odpowiednią pozycję i zdrowie kręgosłupa.

Dlatego też wysokiej jakości, ergonomiczny fotel biurowy, pomocny w zachowaniu zdrowej pozycji ciała podczas walki z kodem, to dobry pomysł na prezent dla programisty.

W salonie Media Markt znajdziesz ergonomiczny, wygodny fotel, doskonały dla programisty. Możliwość ustawienia pięciu różnych pozycji, regulowana wysokość i ułożenie podłokietników dają stuprocentową gwarancję pełnej wygody i bezpieczeństwa pracy za biurkiem.

Fotel kupisz na mediamarkt.pl i dodatkowo otrzymasz do 4,8% zwrotu za zakupy.

Słuchawki wygłuszające

Słuchawki bezprzewodowe
Źródło: euro.com.pl

Są osoby, którym najlepiej pracuje się przy głośnej muzyce czy innych dźwiękach. Są jednak również tacy, którym do pełnego skupienia potrzebny jest absolutny spokój i cisza. Dla takich doceniających niezmąconą ciszę programistów praktycznym i przydatnym prezentem będą wygłuszające słuchawki.

W sklepie RTV Euro AGD znajdziesz doskonałej jakości nauszniki wygłuszające, w różnych kolorach, które zapewniają absolutną ciszę i możliwość maksymalnego skupienia podczas pracy. Także w salonie RTV Euro AGD znajdziesz słuchawki dla programisty, który chętnie pracuje przy dźwiękach muzyki, ale docenia także możliwość odcięcia się od innych zewnętrznych bodźców. Taką rolę doskonale spełnią bezprzewodowe słuchawki Xblitz Pure Beast, które gwarantują doskonałą jakość dźwięku i wygodę użytkowania przy jednoczesnym odseparowaniu od świata zewnętrznego.

Słuchawki kupisz na euro.com.pl i dodatkowo dotrzymasz 2% zwrotu za zakupy.

Podkładka pod nadgarstek

Podkładka pod myszkę
Źródło: komputronik.pl

Długotrwałe siedzenie przy komputerze i intensywne wklepywanie kodów może skutkować bólami, a nawet schorzeniami nadgarstka. Bardzo ważne jest więc odpowiednie ułożenie rąk podczas pracy przy komputerze.

Pomocna jest w tym właściwie wyprofilowana, dobrej jakości podkładka pod nadgarstek, doskonała dla programisty, który długie godziny spędza przy klawiaturze.

W sklepie Komputronik kupisz odporną na intensywną eksploatację podkładkę pod nadgarstek. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa, żelowa podkładka zapewnia odpowiednie ułożenie ręki podczas pracy, a co za tym idzie, także jej komfort i bezpieczeństwo. Podkładki dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu możesz łatwo dopasować ją także do gustu obdarowanego lub wystroju jego biura, czy gabinetu.

Termos lub kubek na kawę

Bambusowy kubek termiczny
Źródło: fabrykagadzetow.com.pl

Ilość wypitej kawy jest wprost proporcjonalna do jakości pracy programisty, dlatego dobrym pomysłem na prezent dla mistrza kodu jest także wszystko, co z kawą związane. Szczególnie dobrze sprawdzi się termos do małej czarnej, w której obdarowany programista będzie mógł przechowywać ożywczy napój zarówno w domowym gabinecie, jak i w biurze oraz w drodze do pracy.

Fabryka gadżetów oferuje szeroki wybór termosów o różnej pojemności i kolorze. Ciekawym wyborem może być pojemny bambusowy termos z wewnętrzną powłoką z wysokiej jakości stali nierdzewnej, doskonale utrzymującej ciepło nawet przez 15 godzin.

Oprócz termosu dobrym pomysłem na prezent dla programisty może być także duży tematyczny kubek na kawę, młynek gwarantujący jeszcze lepszą jakość i aromat napoju lub domowy ekspres do kawy.

Roślina do biura

Rośliny tropikalne
Źródło: bricomarche.pl

Dość nietypowym, choć ciekawym pomysłem na prezent dla programisty jest także roślina doniczkowa, która ożywi wystrój jego biura lub biurka. Zielony, uspokajający kolor roślinki pomoże na chwilę rozluźnić umysł w czasie pracy i będzie kojącym miejscem skupienia dla oczu zmęczonych wypatrywaniem błędów na monitorze.

Warto wybrać roślinę łatwą w utrzymaniu, aby nie przysparzać obdarowanej osobie dodatkowych obowiązków. Może to więc być niewymagający sukulent lub mały las w słoiku – dostępne w sklepie Bricomarche.

W programie cashback biorą udział takie marki jak: