Urodziny, imieniny, Dzień dziecka – okazji na obdarowanie dwulatka wyjątkowymi prezentami jest naprawdę wiele. Kilkuletnie maluchy nie tylko bawią się, ale także rozwijają nawet za pomocą, wydawałoby się, zwykłej zabawki czy innego upominku. Jakie prezenty dla 2–latka warto wybrać? Sprawdziliśmy i stworzyliśmy naszą subiektywną listę ciekawych propozycji – zapraszamy do lektury!

Wybór prezentu dla dwulatka – od czego zacząć?

Prezenty dla 2–latka mogą być bardzo różne – od drobnych po duże, od typowych przytulanek po zabawki edukacyjne. Podczas wyboru odpowiedniego upominku warto kierować się przede wszystkim jakością wybranego produktu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że otrzymany przez malucha prezent będzie dla niego w pełni bezpieczny. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, wolne od sztucznych barwników czy niebezpiecznych składników zabawki zdecydowanie powinny być naszym wyborem numer jeden, bez względu na to, czym dokładnie będą.

Elementarz dwulatka
Źródło: empik.com

Książeczka lub bajka

Nigdy nie jest za wcześnie, aby sięgnąć po książkę dla dziecka. Nawet dla dwulatka znajdzie się coś odpowiedniego. Mogą to być kolorowe bajki i książeczki opisujące codzienne czynności, podstawy higieny osobistej czy odgłosy, jakie wydają zwierzęta oraz uliczne pojazdy. Popularne są także książeczki zawierające tematycznie pogrupowane zbiory słówek. Dzięki barwnym, intensywnie oddziałującym na umysł dziecka bajkom możemy w skuteczny sposób stymulować rozwój jego mowy, przyspieszyć chęć i możliwość nauki czytania oraz zapoznać dwulatka z podstawami codziennych czynności.

Szeroki wybór książek i bajek zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek znaleźć można w salonie Empik.

Rowerek biegowy
Źródło: smyk.com

Pierwszy rowerek

Jednym z popularniejszych i coraz chętniej wybieranych upominków, który sprawdza się jako prezent na 2 latka, jest pierwszy, mały rowerek dla malucha. Powinien być jednocześnie bardzo trwały i wytrzymały, jak również wyjątkowo lekki i zwrotny. Rowerki, jakie wybierane są dla dzieci w tym wieku, to najczęściej modele biegowe – niskie i niewielkie, pozbawione pedałów oraz hamulców, wyposażone w specjalną, płaską powierzchnię na stopy oraz wygodne siedzisko. Rowerek napędza się poprzez odpychanie się nogami od ziemi; stanowi on świetną wprawkę przed nauką jazdy na prawdziwym rowerze.

Rowerek biegowy świetnie sprawdzi się zarówno jako prezent na 2 urodziny dla chłopca, jak i dla dziewczynki. W sklepie Smyk znaleźć można najróżniejsze modele rowerków biegowych, o różnych kolorach i wzorach, które z pewnością spodobają się każdemu maluchowi!

Edukacyjne puzzle drewniane
Źródło: 4toys.pl

Klocki i puzzle

Klocki drewniane lub plastikowe, a także puzzle o ilości elementów dopasowanej zarówno do wieku, jak i możliwości dziecka to doskonały pomysł na prezenty dla 2 latka. Kolorowe klocki pozwalają budować kreatywność oraz myślenie przestrzenne, a także wspierają rozwój zdolności manualnych dziecka. W sklepie 4Toys.pl znaleźć można zarówno wysokiej jakości drewniane, kolorowe klocki, jak i doskonale znane wszystkim klocki Lego Duplo, a także złożone z dużych elementów puzzle, przedstawiające wizerunek zwierzątek, roślin czy pojazdów.

Układając puzzle z obrazkami oraz budując konstrukcje z klocków, dziecko poprzez zabawę uczy się otaczającego go świata, poznając jego elementy i prawidłowości. Kolorowe klocki sprawdzą się także dla rodzeństwa – spodobają się one bowiem nie tylko dwulatkowi, ale i nieco starszym maluchom.

Zabawki do kąpieli
Źródło: 4kidspoint.pl

Zabawki kąpielowe

Jako prezent na 2 urodziny dla chłopca, jak i dziewczynki świetnie sprawdzą się także różnego rodzaju zabawki kąpielowe. Wykonane z mocnego i bezpiecznego dla malucha tworzywa sztucznego zabawki, to najczęściej figurki przedstawiające morskie zwierzęta lub statki. Zabawki kąpielowe pozwalają na przekonanie malucha do często nielubianej kąpieli. Dzięki nim możliwa jest jej zmiana w czas wyjątkowej zabawy i poznawania świata. Co więcej, korzystnie wpływają one także na rozwój integracji sensorycznej dziecka.

W sklepie z zabawkami oraz akcesoriami dziecięcymi 4KidsPoint znaleźć można szeroki wybór zabawek kąpielowych, takich jak napełniane wodą wodne stworzenia oraz kolorowy mechanizm do montowania na wannie, który pod wpływem wody wprawiany jest w ruch.

Drewniany sorter
Źródło: dobrezabawki.com

Sortery i inne zabawki edukacyjne

Obecnie w sklepach dziecięcych znaleźć można szeroki wybór różnego rodzaju zabawek edukacyjnych. Dobrym i szczególnie popularnym wyborem, który sprawdza się jako prezent dla 2–latka, są zajmujące i uczące samodzielności oraz myślenia przestrzennego sortery.

Drewniane sortery, składające się z podstawy oraz zestawu klocków lub innych elementów o różnych kształtach, wielkościach i kolorach, pozwalają rozwijać zmysły malucha oraz jego zdolności koncentracji. W sklepie Dobre zabawki znaleźć można wiele interesujących sorterów oraz innych zabawek edukacyjnych, doskonałych dla dwulatka, takich jak mozaiki edukacyjne, układanki oraz gry magnetyczne i logiczne.

Pluszowa przytulanka
Źródło: fikomiko.pl

Pluszowy miś

Mimo szerokiego wyboru różnych zabawek, gier i układanek dla dwuletnich maluchów nie warto rezygnować z tradycyjnych wyborów. Jednym z nich jest pluszowa przytulanka, która zawsze dobrze sprawdzi się w roli prezentu dla malucha. Różnej wielkości zabawki, najczęściej w kształcie różnych zwierząt lub bohaterów bajek, miękkie i przyjemne w dotyku, pozwalają uspokoić się maluchowi i znaleźć ukojenie w trudnych chwilach. Duży pluszowy miś to także nieoceniony pomocnik w zasypianiu oraz towarzysz każdego spaceru.

W sklepie Fiko Miko znaleźć można różnego rodzaju przytulanki dla dwulatka, od misia, poprzez króliczki i żyrafę, na nosorożcu i pingwinie kończąc.

Zestaw tematyczny
Źróło: bee.pl

Zestawy tematyczne

Ciekawym prezentem dla dwulatka są także tematyczne zestawy zabawkowe, pozwalające na poznawanie różnego rodzaju czynności oraz zawodów, a także odgrywanie ról. W sklepie Bee.pl znaleźć można chociażby mały, drewniany warsztat z narzędziami, drewnianą kuchnię czy zabawkowy stragan, walizkę z narzędziami lub kasę sklepową.

Wybór odpowiedniego prezentu dla dwulatka to nie lada wyzwanie. Jednak dzięki szerokiemu asortymentowi dostępnemu w sklepach możliwe jest znalezienie odpowiednich zabawek. Mogą to być gry lub akcesoria, które doskonale sprawdzą się w roli wyjątkowego upominku dla malucha.

W programie cashback biorą udział takie marki jak: