Zbliżający się nowy rok szkolny to czas szczególnych emocji. Powoli kończące się wakacje niechętnie żegnane są przez uczniów, szybko jednak pojawia się także chęć ponownego spotkania kolegów z klasy oraz oczekiwanie na nowe przygody i wyjątkowe zdarzenia.. Powrót do szkoły 2022 wiąże się także z koniecznością skompletowania wszystkich niezbędnych przyborów i akcesoriów. Co powinna zawierać wyprawka szkolna i na co zwrócić uwagę przy jej kompletowaniu? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania!

Wyprawka szkolna – od czego zacząć?

O ile kompletowanie wyprawki dla uczniów starszych klas nie jest już sprawą tak skomplikowaną, o tyle poszukiwanie wszystkich niezbędnych przyborów dla pierwszoklasisty może stanowić nieco większe wyzwanie. Rodzice przyszłego ucznia pierwszej klasy chcą bowiem znaleźć i kupić wszystko, co będzie mu niezbędne, wybierając w dodatku produkty sprawdzone i wysokiej jakości.

Podczas kompletowania szkolnej wyprawki warto pamiętać o zachowaniu balansu. Najlepiej wybierać praktyczne produkty dobrej jakości, ale także te, które będą odpowiadać gustom samego zainteresowanego, a więc ucznia lub uczennicy. Przy kompletowaniu wyprawki pomocne będzie wcześniejsze sporządzenie dokładnej listy potrzebnych rzeczy oraz określenie ich przybliżonej ceny. W ten sposób możliwe będzie oszacowanie kwoty oraz czasu niezbędnych nam do skompletowania całej wyprawki.

Warto już teraz zacząć wybierać produkty, które powinny znaleźć się w szkolnym plecaku. Ostatni dzień wakacji czy też pierwszy weekend września mogą okazać się terminami zbyt późnymi i niespodziewanie przywitają nas rozczarowującymi pustkami na sklepowych półkach.

Szkolna wyprawka – plecak to podstawa

Wyprawka do szkoły to przede wszystkim dobrej jakości, pojemny plecak, który pomieści wszystkie pozostałe, niezbędne przybory szkolne. Do wyboru mamy mniejsze i nieco lżejsze modele oraz dodatkowo wzmocnione tornistry o nieznacznie większych gabarytach, ale również większej ilości przegródek. Bardzo ważne jest, aby plecak był nie tylko pojemny, ale także wygodny i bezpieczny dla dziecięcego kręgosłupa. Dlatego też warto wybierać produkty wyposażone przynajmniej w delikatne wzmocnienie w części pleców, które determinować będzie poprawną pozycję kręgosłupa. Dla najmłodszych, drobnych uczniów można wybrać także praktyczne rozwiązanie w postaci tornistra na wygodnych kółkach – pozwolą znacznie odciążyć plecy. Takie tornistry znaleźć można w sklepie Moja Walizka.

Plecak na kółkach
Źródło: mojawalizka.pl

Wyprawka do szkoły – co spakować do plecaka?

Co jeszcze powinna zawierać wyprawka szkolna? Lista niezbędnych przedmiotów musi zawierać także wszystkie potrzebne podręczniki szkolne, do każdego z przedmiotów oraz odpowiednie zeszyty. Uczeń powinien posiadać osobny, dopasowany zeszyt do każdego przedmiotu. Obecnie w ofercie wielu sklepów znajdziemy najróżniejsze zeszyty, zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów. Zeszyty w klasycznym formacie A5, jak i większe, a także praktyczne kołonotesy kupimy w sklepie Biedronka.

Zeszyty
Źródło: biedronka.pl

Szkolny piórnik – o czym warto pamiętać?

Oprócz podręczników oraz zeszytów wyprawka szkolna powinna zawierać także pojemny piórnik, który pomieści najdrobniejsze elementy ekwipunku każdego ucznia. Piórniki szkolne dostępne w ofercie sklepów to produkty o najróżniejszych kształtach i kolorach. Do wyboru są tutaj kompaktowe modele w kształcie walca, zapinane na pojedynczy zamek, pojemne, jak również szczególnie atrakcyjne dla młodszych uczniów, rozkładane piórniki, w których zmieszczą się nie tylko długopis i ołówek, ale także cały zestaw kredek czy flamastrów. Do mody wracają także drewniane oraz stalowe piórniki w starym stylu, w których zmieszczą się najważniejsze przybory. Piórnik można skompletować we własnym zakresie, jak również – kupić gotowy zestaw. Starsi uczniowie z pewnością sami wybiorą niezbędne akcesoria, lecz najmłodszym adeptom nauki należy się w pełni skompletowany zestaw. Poniżej przedstawiamy elementy, które powinny się znaleźć w piórnikach uczniów rozpoczynających naukę:

  • zestaw długopisów (podstawa to długopis niebieski i czarny. Można też się zaopatrzyć w wersję ścieralną, żeby na bieżąco poprawiać drobne błędy 😊)
  • ołówki i kredki (oprócz klasycznych ołówków warto mieć też kolorowe. Najmłodsi uczniowie rozpoczynają swoją przygodę z nauką poprzez zabawę, a więc niezbędny jest dobry zestaw do malowania i kolorowania)
  • jeżeli mowa o ołówkach, to w piórniku nie może zabraknąć gumki do ścierania oraz temperówki
  • flamastry (mają intensywniejsze kolory i mogą być pomocne nie tylko w rysowaniu, ale też np. w podkreślaniu słów/wyrazów)
  • klej w sztyfcie oraz nożyczki (przydadzą się do zajęć plastycznych)
  • linijka (niezbędna do rysowania, zadania kształtów i pierwszych kroków w geometrii 😊)

Szeroki wybór różnorodnych modeli piórników w rozmaitych kolorach i wzorach odszukamy na Allegro. W sklepie znaleźć można także wiele innych akcesoriów i gadżetów, które zawierać powinna wyprawka szkolna. Allegro oferuje uczniom także szeroki wybór plecaków, zestawów plastycznych oraz worków na buty.

Piórnik szkolny
Źródło: allegro.pl

Powrót do szkoły nie może obyć się bez niezbędnego stroju na zajęcia z wychowania fizycznego. Warto dowiedzieć się, czy szkoła określa w jakikolwiek sposób rodzaj lub kolor stroju, jaki podczas zajęć powinni nosić uczniowie. Niektóre szkoły zalecają bowiem wyłącznie noszenie białych podkoszulków lub zakup specjalnych butów sportowych z białą podeszwą, które nie brudzą podłogi szkolnej sali gimnastycznej. Wybierając buty do szkoły pamiętać należy, żeby były lekkie i nie obciążały nogę, miękkie – dla większej wygody i komfortu noszenia oraz przyczepne, żeby uniknąć ślizgania się. Wszystkie elementy sportowego stroju na wf, bez którego wyprawka do szkoły nie będzie kompletna, znaleźć można w sklepie sportowym 4F.

Komplet sportowy
Źródło: 4f.com.pl

Szkolna wyprawka – drobne akcesoria i przybory

Wyprawka szkolna powinna obejmować również akcesoria przydatne nie tylko podczas lekcji, ale też w trakcie przerw. Chodzi tu oczywiście o praktyczne pojemniki na lunch oraz butelkę czy bidon. Pudełko lunchowe powinno być wykonane z trwałego, ale bezpiecznego materiału oraz wyposażone w wygodne przegródki, w których zmieszczą się różne elementy posiłku. Praktycznym rozwiązaniem jest również wyposażenie dziecka w bidon, dzięki czemu będzie ono miało stały dostęp do wody lub zdrowego soku. Zobacz ofertę Empik i skompletuj zestaw!

Lunchbox
Źródło: empik.com

Kompletna wyprawka – sztuka wyboru

Na zakupy w celu skompletowania szkolnej wyprawki warto wybrać się wspólnie z dzieckiem i razem dobierać niezbędne produkty i przybory od plecaka po gumkę do mazania. Dzięki wspólnie podejmowanym decyzjom będziemy mieć pewność, że wybrane produkty będą nie tylko praktyczne i trwałe, ale także ciekawe i atrakcyjne dla samego zainteresowanego, czyli ucznia lub uczennicy.

Sprawdź również oferty innych marek, takich jak eobuwie, Adidas, Biurwa, Papierowo.pl, Reporter Young, Aliexpress, Smyk, 5.10.15 wraz z wartością zwrotu cashback  i skompletuj idealną wyprawkę szkolną!