Restaurację McDonald’s spotkać można niemal w każdym większym i średnim mieście, jak i przy ważniejszych drogach krajowych. Logo tej popularnej sieci restauracji znane jest niemal każdemu z nas.

Najczęściej w restauracji McDonald’s zamawiamy frytki, różnego rodzaju burgery oraz słynne kawałki kurczaka w chrupiącej panierce. Warto jednak wiedzieć, że menu restauracji zawiera znacznie więcej ciekawych pozycji, które można wypróbować. Atrakcyjną opcją jest na przykład oferta śniadaniowa – nieco mniej popularna, choć równie interesująca.

Co można zjeść na śniadanie w McDonald’s i jakich godzinach obowiązuje oferta? Postaramy się nieco przybliżyć ten temat!

McDonald’s – historia najbardziej znanej restauracji typu fast food

Być może niewiele osób o tym wie, ale początki restauracji McDonald’s sięgają końca lat czterdziestych ubiegłego stulecia! W roku 1948 bracia Richard i Maurice McDonald otworzyli swoją pierwszą restaurację. Przydrożny lokal znajdował się w miejscowości San Bernardino i, choć niepozorny, cieszył się sporą popularnością za sprawą wyjątkowo smacznych frytek, hamburgerów oraz koktajli mlecznych.

Z biegiem lat firma prężnie się rozwijała, uzupełniając swoje menu o nowe potrawy i otwierając filie w coraz większej ilości miast, aby ostatecznie osiągnąć obecną formę. Dziś na całym świecie istnieje już około 38 tysięcy restauracji McDonald’s! W różnych krajach menu restauracji nieco różni się od siebie, na przykład w Singapurze dostać można warzywnego burgera, natomiast we Włoszech dostępna jest kanapka w formie deseru, z ciastkiem z nutellą zamiast mięsa.

Śniadanie McDonald’s – co warto wiedzieć?

Restauracje McDonald’s kojarzą nam się głównie z daniami obiadowymi takimi jak wszelkiego rodzaju burgery czy smażone mięso z frytkami i sałatką. Jednak na początek dnia lokale z żółtym M w logo mają dla swoich klientów także smaczne propozycje śniadaniowe!

Co ciekawe, oferta śniadaniowa, która przynajmniej w naszym kraju wydaje się rzeczą względnie nową, jest obecna w menu restauracji już od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W 1972 roku do oferty McDonald’s trafił między innymi słynny Egg McMuffin, serwowany gościom w godzinach porannych.

Oczywiście od tego czasu menu śniadaniowe, podobnie jak sama restauracja, znacznie się rozwinęło. Co więc obecnie można zjeść na śniadanie w McDonald’s? Są to przede wszystkim, podobnie jak w menu klasycznym, różnego rodzaju kanapki na ciepło.

Dwie główne linie śniadaniowych dań stanowią kanapki McMuffin oraz ciepłe kajzerki. W pierwszej grupie, inspirowanej pierwszym porannym daniem restauracji, znajdują się:

  • McMuffin Jajko i Bekon – ciepła, okrągła bułka z masłem, jajkiem na twardo, ciągnącym się serem oraz bekonem, stanowi swoistą uproszczoną, kanapkową wersję English breakfast.
  • McMuffin Farmerski – śniadaniowa bułka na ciepło z wieprzowiną, serem cheddar oraz sosem musztardowo-chrzanowym.
  • McMuffin Wieprzowy z jajkiem – to swego rodzaju połączenie dwóch powyższych kanapek; w bułce znajduje się wieprzowina, jajka na twardo oraz ser cheddar.
  • McMuffin Jajko – to z kolei najprostsza kanapka śniadaniowa; w ciepłej pszennej bułce znajduje się jedynie ser żółty oraz jajko na twardo.
  • McMuffin twarożek i rzodkiewka – to typowo polska propozycja śniadaniowa. Jak sama nazwa wskazuje, w ciepłej, okrągłej bułce znaleźć można świeży twarożek, plasterki rzodkiewki oraz rukolę.

Dodatkowa oferta na śniadanie w McDonald’s

Dla miłośników większych porcji restauracja przygotowała także śniadaniowe kajzerki – bardziej sycące, z większą ilością składników. Wśród nich znaleźć można:

  • Kajzerkę Jajko i Pieczarki – to świetna propozycja śniadaniowa dla wegetarian. W wieloziarnistej bułce z masłem znajduje się świeża rukola, ciągnący się ser cheddar, pieczarki oraz jajko na twardo.
  • Kajzerkę Kurczak Premium – jest to spora porcja na początek dnia; kanapka z chrupiącym kurczakiem w panierce, świeżym pomidorem oraz rukolą.
  • Kajzerkę Podwójną Wieprzowa Deluxe – to propozycja dla najbardziej wymagających, która jest w stanie zaspokoić nawet największy głód. W świeżej kajzerce znaleźć można takie składniki jak wieprzowina, bekon, ser cheddar, świeży pomidor, krojona sałata oraz sos musztardowy.

Ponadto na śniadanie McDonald’s proponuje swoim gościom także dodatki, w postaci klasycznych frytek oraz sałatki. Dodatkowo można również zamówić do śniadania kilka rodzajów pobudzającej, pysznej kawy.

Restauracje często oferują różnego rodzaju zniżki w porze śniadaniowej. Najczęstszą z nich jest możliwość otrzymania darmowej kawy do śniadania. Promocja ta cieszy się dużą popularnością – większość z nas nie wyobraża sobie przecież poranka bez małej czarnej.

Śniadanie w McDonald's - propozycje
W McDonald’s znajdziesz ofertę pożywnych kanapek na śniadanie.

McDonald’s śniadania – do której godziny można skorzystać z porannej oferty?

Warto wiedzieć, że bogata i interesująca oferta śniadaniowa w McDonald’s posiada swoje ramy czasowe. Tylko do określonej godziny można zamówić w lokalu poranne wersje ciepłych kanapek z wybranym nadzieniem.

Śniadanie w McDonald’s można zjeść od momentu otwarcia restauracji, czyli zazwyczaj od godziny 7 lub 8 rano, do godziny 10:30. Wyjątkiem od tej reguły są weekendy, podczas których oferta śniadaniowa jest aktualna 30 minut dłużej – porannego McMuffina w sobotę zamówimy więc do godziny 11.

Śniadanie McDonald’s – na mieście lub w domu!

Śniadania w McDonald’s można zjeść zarówno na miejscu, jak i w domowym zaciszu, po zamówieniu porannych kanapek z dowozem. Elastyczna oferta restauracji jest wyjątkowo wygodna i korzystna zwłaszcza obecnie, kiedy jedyną możliwością jest dla nas opcja druga, czyli śniadanie na wynos.

Oferta śniadaniowa restauracji McDonald’s, podobnie jak jej klasyczne menu, cały czas ewoluuje. Wychodząc naprzeciw swoim klientom, restauracje starają się wymyślać coraz ciekawsze propozycje, dzięki którym będziemy mogli smacznie i przyjemnie rozpocząć nowy dzień. Także na chwilę obecną mamy do wyboru wiele ciekawych dań, które bez problemu trafiają w rozmaite gusta!