Nauczyciele odgrywają niezwykle ważną rolę w kształtowaniu przyszłości naszego społeczeństwa. To właśnie dzięki nim młode umysły rozwijają swoje zdolności, odkrywają pasje i zdobywają wiedzę. 14 października obchodzimy dzień szczególnie ważny dla oświaty – Dzień Nauczyciela. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was listę życzeń, którymi możecie podziękować tym, którzy podjęli się misji edukacji.

Życzenia podzieliliśmy na dwie kategorie: „Krótkie życzenia dla nauczyciela/ki” – uniwersalne, zwięzłe i ciepłe, idealne na każdą okazję oraz „Rymowane życzenia dla nauczyciela/ki” – luźne, mające wydźwięk humorystyczny. Można je wykorzystać, kiedy osoba, której je składamy, jest nam dobrze znana. Taki tekst możemy przekazać w formie słownej, krótkiego listu lub umieścić na upominku.

Krótkie życzenia dla nauczyciela/ki:

W dniu dedykowanym Pani/u życzymy samych sukcesów! Dziękujemy za Pani/a ciężką pracę i oddanie wobec naszych umysłów. Za bycie inspiracją i cierpliwość dla nas –  uczniów. Wszystkiego najlepszego!

*****

Najlepsze życzenia z okazji dnia nauczyciela! Dziękujemy za Pani/a pasję i zaangażowanie w edukację. Niech Pani/a trud przynosi wiele owoców!

*****

Z okazji Pani/a dnia, życzymy samych sukcesów i spełnienia zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Dziękujemy za Pani/a codzienną troskę i wsparcie, które Pan/i daje LUB dostajemy (nam) na każdym kroku.

Rymowane życzenia dla nauczyciela/ki:

Dziś jest Dzień Nauczyciela,

Każdy uczeń tu się zbiera,

By móc Pani/u podziękować,

Za te wszystkie dobre słowa,

Za godziny nauczania,

Za wspólne drugie śniadania,

I za motywację nas,

Do rozwoju już za wczas.


*****

Z okazji Pani/a święta,

Życzeń dzisiaj będzie masa:

Żeby zawsze uśmiechnięta

Była cała Pani/a klasa,

Żeby spełniał/a swe marzenia,

Żeby dalej nie byłeś/aś srogi/a,

Żeby nie czuł/a już zwątpienia.

Nasz/a nauczycielu/ka drogi/a!


*****

Zapomnijmy ten raz w roku;

O sprawdzianach i kartkówkach,

Dziś dla Pana/i będzie tekścik,

Inaczej mówiąc klasówka.

Na jedno pytanie trzeba

Będzie dzisiaj odpowiedzieć:

Kim jest ktoś kto się poświęca

Żeby z nami tutaj siedzieć?

Ktoś, kto po godzinach sprawdza,

Prace, przez nas napisane,

I ktoś, kto co dzień wzbogaca;

O treści dotąd nie znane?

Jest nam wzorem i przykładem

To przyjaciel, pocieszyciel.

Wie już Pan/i o kim mowa?

Odpowiedz to nauczyciel!


W ten wyjątkowy dzień warto poświęcić chwilę na zastanowienie się, co zawdzięczamy naszym nauczycielom. Podziękujmy im za to miłym słowem. Można wziąć pod uwagę także kupno drobnego upominku. Dobrym pomysłem na prezent dla nauczyciela jest np. kalendarz lub zeszyt, w którego pierwszych stronach zapiszemy życzenia. Zobacz ofertę sklepu z artykułami papierniczymi. Przypominamy, jeżeli zrobisz zakupy z goodie, otrzymasz cashback – częściowy zwrot wydanych na zakupy środków.

Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas zestaw życzeń pomoże wyrazić swoją wdzięczność wobec nauczycieli i wspólnie z nimi świętować ten dzień.