Już niedługo 18 urodziny Twojego syna? Wciąż nie możesz uwierzyć, że ten mały chłopiec, który niedawno szedł do pierwszej klasy, za chwilę kończy osiemnaście lat? Czas leci nieubłaganie, dlatego tym bardziej warto uczcić tę wyjątkową okazję. Planujesz przygotować prezent niespodziankę? Oto kilka pomysłów, które mogą Cię zainspirować.

Prezent na 18 dla syna to ogromne wyzwanie dla rodzica. Chcesz obchodzić osiemnastkę dziecka hucznie, uroczyście i wystrzałowo, ale jednocześnie pragniesz podarować piękny upominek, który syn będzie wspominał jeszcze przez długie lata. Niestety, często prezent na 18 urodziny dla syna wiąże się ze sporym wydatkiem, jest to jednak graniczna data, kiedy dziecko jest bardzo bliskie opuszczenia rodzinnego domu. Dlatego warto kupić mu prezent, który będzie naprawdę absolutnie wyjątkowy i niepowtarzalny.

Co kupić synowi na 18?

Prezenty na 18  dla syna nie muszą być specjalnie wyrafinowane. Młode osoby stawiają raczej na prostotę i liczy się bardziej to, czy trafisz w gust i zainteresowania swojego dziecka. Bardzo popularne są praktyczne prezenty, które przydadzą się w codziennym życiu. Do takich należy na przykład rower lub inny sprzęt do uprawiania sportu. Może Twój syn marzy o domowej mini-siłowni?

Prezent na 18 urodziny dla syna może być też elegancki – często rodzice wybierają na przykład pamiątkowy zegarek z wygrawerowaną dedykacją z okazji tych urodzin. Coraz częściej jako prezent na osiemnastkę wręcza się również pieniądze, za które jubilat sam może kupić sobie dokładnie to, o czym marzy.

Co kupić synowi na 18 – może książki lub filmy?

Jeśli Twoje dziecko z zapartym tchem śledzi kolejne serie ukochanego filmu, możesz wykorzystać ten fakt jako inspirację. Wersja reżyserska „Władcy Pierścieni” w bardzo wysokiej jakości lub inna kolekcja – taki prezent na pewno sprawi obdarowanemu wiele radości. Jeśli Twój syn woli raczej seriale, w sieci znajdziesz gotowe pakiety prezentowe z popularnymi seriami. Podobnie jest z książkami – mogą to być pamiątkowe wydania znanych serii, beletrystyka lub… kolekcjonerski zestaw komiksów. Takie prezenty na 18 dla syna będą miłą pamiątką po urodzinach. Książki można również sprezentować w formie audiobooków – prezentem może być dostęp do jednej z najchętniej wybieranych platform.

Coś dla młodego muzyka

Młodzi mężczyźni często mają swoje ulubione zespoły, zdarza się też, że zainspirowani jakimś bandem, sami grają na gitarze lub innym instrumencie muzycznym. Takie hobby dziecka rodzic powinien jak najbardziej rozwijać! Prezentem na 18 dla syna może więc być profesjonalna gitara elektryczna lub perkusja. Choć może to przyprawić rodziców o mały ból głowy i uszu, radość dziecka jest bezcenna. Jesteśmy przekonani, że syn będzie przeszczęśliwy.

Sprawdź również, czy w okolicy w najbliższym czasie nie odbywa się koncert ulubionego zespołu jubilata. Bilety pewnie byłyby spełnieniem jego marzeń. Jeśli nawet w najbliższych miastach nie ma takiego koncertu, będziesz najlepszym rodzicem świata, gdy na taki event zabierzesz syna za granicę – na przykład do Berlina lub Londynu. Może nawet będzie szansa, aby zdobyć autograf ulubionego zespołu?

Prezent na 18 dla syna – gracza

Gry komputerowe? To domena wielu nastolatków! Godziny spędzone przed ekranem i zarwane noce – każdy rodzic zna to utrapienie. Jednak, jako że osiemnaste urodziny to tak wyjątkowa okazja, może zmienisz zdanie i kupisz synowi najnowszą konsolę lub wymarzony zestaw gier komputerowych? Jeśli nastolatek nie ma problemów z nauką i niewłaściwym zachowaniem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby takim prezentem go uszczęśliwić.

Pozostając w temacie gier i technologii, prezentem na 18 dla syna mogą też być różnego rodzaju akcesoria komputerowe. Maty chłodzące, bezprzewodowe klawiatury i myszki, zaawansowany technologicznie monitor dla początkującego grafika – wszystko to na pewno wywoła uśmiech zadowolenia. Może nawet pokusisz się o zakup dla syna nowego komputera lub laptopa? Sprawdź, co możesz znaleźć w ofercie RTV EURO AGD.

Prezentem na 18 dla syna mogą też być różnego rodzaju akcesoria komputerowe

Prezenty na 18 urodziny dla syna interesującego się fotografią

Fotografia to dość poważne i bardzo wciągające hobby. Niestety jest również dość drogie, jeśli chcemy zajmować się tym profesjonalnie. Warto jednak rozwijać u dziecka tak przyszłościowe i ciekawe pasje. Jeśli syn ma już porządny aparat, na pewno przydadzą mu się akcesoria – pokrowiec wodoodporny na sesje w plenerze, dodatkowe karty pamięci, które pomieszczą tysiące zdjęć, filtry i lampy błyskowe. Nie zaszkodzi też zaopatrzyć syna w dobrej jakości obiektyw i statyw – z pewnością wszystko to przyda się początkującemu fotografowi. Jeśli Twój syn ma tylko stary, niezbyt profesjonalny aparat, masz już gotowy pomysł na prezent na 18 dla syna. Profesjonalny aparat to bardzo duży wydatek, ale powiedzmy sobie szczerze, Twój syn tylko raz w życiu wchodzi w dorosłość!

A może tak… samochód?

Przyznaj, ten prezent chodził Ci po głowie od samego początku. Tak jak i na pewno synowi, który na 100% marzy o własnym aucie. Jeśli jubilat już robi lub zrobił prawo jazdy, taki podarunek może być naprawdę odjazdowym pomysłem. Własne auto na pewno uczy odpowiedzialności i kształtuje umiejętność dbania o warte dużo pieniędzy mienie. Jest to jednocześnie ogromne wyzwanie – syn musi być świadomy, jakie niebezpieczeństwa czyhają na niego na drodze. Dlatego zanim zdecydujesz się na taki poważny prezent, dobrze przemyśl, czy uważasz, że to Twój syn jest gotowy na to, aby posiadać własny samochód. Jeśli postanowisz, że zrobisz właśnie taki prezent na 18 urodziny syna, dobrze przygotuj go do pierwszych samodzielnych podróży.

Osiemnastka pełna wrażeń

Zdecydowałeś jednak, że Twój syn nie jest gotowy na posiadanie własnego samochodu? Jeśli jednak chcesz, żeby przeżył trochę mocnych wrażeń za kółkiem, zabierz go na jazdę off-road lub prawdziwy tor wyścigowy. Będzie to na pewno wyprawa pełna adrenaliny! Jeśli takiego miejsc nie ma w najbliższej okolicy, może zrobicie męską wyprawę do innego miasta i tam spędzicie ekscytujący weekend? Przygoda życia i dodatkowo rodzinny quality time gwarantowane. Pamiętaj, aby szukając noclegu w miastach w Polsce i za granicą skorzystać z promocyjnej oferty Booking.com!