Na co czeka każde dziecko co roku? Na Boże Narodzenie i świąteczne prezenty – to oczywiste!. Oprócz uroczystej kolacji, śpiewania kolęd czy rodzinnych spotkań, prezenty są tym, co najbardziej kojarzy nam się ze świętami. Dzieci szczególnie czekają na gwiazdkowe upominki. Jakie najbardziej? Tym razem przyglądamy się popularnym prezentom dla 5-latka. Jeśli nadal szukacie upominków dla swoich pociech, sprawdźcie z czego ucieszy się 5-letnie dziecko.

Święta to oczywiście tradycja dzielenia się opłatkiem, klasyczny karp, barszcz z uszkami, a dla dzieci to przede wszystkim wizyta Mikołaja, wór pełen upominków. W dzisiejszych czasach niełatwo jest spełnić oczekiwania najmłodszych, trzeba bowiem wykazać się nie tyle pomysłowością, co cierpliwością w poszukiwaniu tego wymarzonego. Nasze propozycje pozwolą Ci wybrać oryginalny i trafiony prezent dla 5-latka, który na pewno zapadnie na długo w pamięci Twojej pociechy.

Kreatywne zabawki

Prezent dla dziewczynki w wieku 5 lat i prezent dla 5-latka, chłopca, powinny być zgodne z ich zdolnościami. Tym, czym aktualnie się interesują i ku czemu się skłaniają. Dzieci w tym wieku chętnie przyswajają nowe umiejętności. Możesz więc śmiało wybrać zabawki matematyczne, związane z liczeniem, uczeniem się cyferek oraz takie, które rozwijają manualne umiejętności lub stanowią pomoc w nauce pisania. Śmiało możesz więc zdecydować się na różnego rodzaju kreatywne zestawy, tablice do rysowania oraz masy plastyczne. Dobrym pomysłem na prezent dla 5-latka będą na pewno puzzle i planszówki, które wzmacniają więzy rodzinne i są doskonałym pretekstem do spędzenia czasu razem.

Małe dzieci lubią bawić się w dorosłych, odgrywają role, dzięki czemu mogą lepiej zrozumieć to, co dzieje się dookoła nich. Stają się bardziej empatyczne, poznają reguły rządzące stosunkami społecznymi, a także mogą rozwinąć wyobraźnię i aparat mowy. A więc pewniakiem w przypadku prezentu dla 5-letniej dziewczynki będą lalki i wszelkie artykuły z nimi związane. Natomiast w ramach prezentu dla 5-latka możesz zakupić samochodzik oraz dodatkowe akcesoria. Moc kreatywnych niespodzianek znajdziesz na Allegro.pl, a na dodatek otrzymasz 3% zwrotu za wydane na zakupy środki.

Prezent dla 5-letniej dziewczynki może być kreatywny
Prezent dla 5-letniej dziewczynki może być kreatywny.

Drobiazgi, czyli niedrogie prezenty

Utarło się, że gwiazdkowy prezent, np. zabawki dla 5-letniej dziewczynki powinny być wartościowe, oczywiście pod kątem wydanej na nie kwoty. Ale na szczęście okazuje się, że nie musisz wydawać fortuny, żeby kupić coś naprawdę oryginalnego i co przy okazji będzie się podobać obdarowanemu. Postaw na rzeczy, które rozwiną dziecko, które wpłyną pozytywnie na jego intelektualny potencjał, czyli może być to zabawkowy szpital, stadnina koni czy też komplet do odgrywania roli małego lekarza. Takie zabawki rozwiną wyobraźnię, nauczą empatii i miłości do  zwierząt, a także dadzą podstawową wiedzę o zdrowiu i sytuacjach z nim związanych.

Szukając zabawek dla 5-latki, dziewczynki, zdecyduj się na któryś z dostępnych obecnie na rynku zestawów kreatywnych. Mogą to być obrazki, które wykleja się piaskiem. Taka aktywność na pewno pomoże dziecku w ćwiczeniu pewności ruchów oraz skupieniu się na zadaniu. Świetnym prezentem dla 5-latki będzie również zestaw, za pomocą którego zrobi własną biżuterię. Niedrogimi prezentami mogą być też puzzle oraz klocki.  Do takiego kreatywnego zestawu możesz dokupić jakiś dziecięcy drobiazg na wyprzedaży w sieci sklepów H&M.

Pomysły na prezent dla 5-latki

Dziecko w tym wieku idealnie orientuje się w kilku rzeczach, a takimi z pewnością są: data jego urodzin oraz Bożego Narodzenia. Można śmiało powiedzieć, że te daty 5-letnie dziecko zna na pamięć. Kojarzą się one bowiem z przyjemnym momentem, jakim jest obdarowywanie prezentami. A więc co konkretnie wybrać na prezent dla 5-latki, które uwielbiają np. lalki? Lata mijają, a pewne podarunki pozostają niezmienne. Zmienia się jedynie nieco ich charakter i stają się nowocześniejsze. Tak sprawa ma się właśnie z lalkami: mogą to być bobasy, które można przewijać i wozić w wózeczku, albo też kultowe lalki Barbie lub podobne. Jeśli dziecko ma już analogiczne zabawki, możesz dokupić jakiś dodatkowy artykuł, bądź uzupełnić jej kolekcję o nowe akcesoria.

Wspaniałym i kreatywnym prezentem dla 5-latki będą oczywiście wszelkie masy plastyczne, tzw. ciastoliny czy też sprytne plasteliny, bądź też piasek kinetyczny. Sprytna plastelina to wielki hit, a to ze względu na swoje właściwości: jest rozciągliwa, skacze, potrafi zmienić swoje kolory, a także zachowuje się jak magnes. Nie zapomnij również o planszówkach, które znów stały się popularne, a można w nie grać godzinami całą rodziną i są świetną zabawą.

Jaki prezent dla 5 latka na święta?
Zestawy kreatywne i samochodziki sprawdzą się na prezent dla 5-latka.

Różne prezenty dla 5-letniego chłopca

Mały chłopczyk w wieku 5 lat to bardzo często żywe srebro i trudno nad nim zapanować. Właśnie dlatego taki aktywny brzdąc ucieszy się z motoryzacyjnego prezentu. Mowa tu oczywiście o różnej maści pojazdach, tych sterowanych, ale również pomyśl o torze wyścigowym z resorakami.

Mały chłopiec, podobnie jak dziewczynka, powinni mieć sporo frajdy przy zabawie z masą plastyczną. Wpływa ona pozytywnie na wyobraźnię dziecka, dostarcza wielu pomysłów na kreatywną zabawę i jest polem do mnóstwa doświadczeń. Bardzo często plastelinę i ciastolinę można dostać w bardzo dobrych cenach w sieci sklepów Pepco. Takie hitowe podarunki z pewnością będą doskonałym pomysłem dla dziecka w wieku 5 lat.