Już niebawem jedno z najpopularniejszych świąt, nieodzownie kojarzonych z powszechnie wręczanymi kwiatami – Dzień Kobiet. Jak uczcić ten dzień wraz z żoną czy partnerką i jakie niespodzianki przygotować dla koleżanek z pracy, uczelni czy szkoły? Przygotowaliśmy kilka ciekawych pomysłów na Dzień Kobiet – mamy nadzieję, że pomogą w miłym spędzeniu tego wyjątkowego święta!

Dzień Kobiet – skąd wzięło się marcowe święto?

Kilkadziesiąt lat temu, w czasach PRL-u, Dzień Kobiet był w Polsce kojarzony z klasycznym tulipanem w celofanie i rajstopami w prezencie. Obecnie wciąż popularne święto diametralnie zmieniło swoją formę. Obchodzi się je w domu, w pracy i w szkołach na wiele rozmaitych sposobów.

A jak to wszystko się zaczęło? Jako rok, który zapoczątkował świętowanie Międzynarodowego Dnia Kobiet, podaje się 1909. Wtedy też w Nowym Jorku miał miejsce marsz upamiętniający strajk kobiet pracujących w zakładach przemysłowych, który odbył się rok wcześniej. Następnego roku świętowano już oficjalny Dzień Kobiet, ustanowiony podczas kopenhaskiej konferencji, dotyczącej praw kobiet.

Od tego czasu Dzień Kobiet sukcesywnie zyskiwał na popularności i stawał się oficjalnym świętem w coraz to nowych krajach, także w Polsce.

8 marca w domu – pomysły na Dzień Kobiet z żoną

Współczesne święto kobiet to już nie tylko symboliczny kwiatek, ale cały szereg rozmaitych możliwości. Prezent z tej okazji można z łatwością dopasować nie tylko do swoich możliwości, ale także do gustu i oczekiwań osoby obdarowywanej.

Oczywiście nie należy rezygnować z klasycznego upominku kwiatowego. Pojedyncza róża bądź tulipan, większy lub oryginalny bukiet w ozdobnym pudełku mogą stanowić tradycyjny dodatek do głównego prezentu. W naszym artykule kwiaty na Dzień Kobiet znajdziesz ciekawe inspiracje.

Jeśli więc nie sam kwiatek lub bombonierka, to co? Przede wszystkim wspólnie spędzony czas, który wykorzystać można na wiele sposobów. Miłośniczka aktywnego trybu życia z pewnością doceni prezent w postaci wspólnego, weekendowego wypadu w góry. W ciągu dwóch dni można połączyć aktywny wypoczynek przy zdobywaniu szczytów, zwiedzanie ciekawych miejsc i romantyczną kolację po zakończonej wędrówce. Niezbędny do górskiej wyprawy sprzęt kupisz w sklepie Insportline, a na stronie Groupon znajdziesz ciekawe promocje na pobyt w atrakcyjnych hotelach.

SPA, kino, kolacja – więcej inspiracji, jak spedzić Dzień Kobiet 

Ciekawym pomysłem jest także karnet do SPA. Każda kobieta lubi poczuć się piękna i zadbana, jednocześnie odpoczywając w miłym miejscu. Wykup dla niej relaksacyjny masaż i zabiegi pielęgnacyjne, a po wszystkim zabierz na romantyczną kolację – do restauracji lub w domowym zaciszu. Możesz także samodzielnie zorganizować salon urody w domu! Wystarczy nastrojowa muzyka, świece, kadzidełka oraz niezbędne kosmetyki. Przydadzą się zapachowe olejki do masażu, maseczki i akcesoria do kąpieli. Wszystkie produkty potrzebne do domowego SPA znajdziesz w drogerii Sephora.

Jeżeli Twoja partnerka jest miłośniczką kina, możesz także zorganizować dla niej domowy seans filmowy. Wspólnie obejrzyjcie filmy, które najbardziej lubi lub te, które zawsze chciała obejrzeć, ale w codziennym pośpiechu nie było na to czasu. Filmowy Dzień Kobiet możesz również uzupełnić tematycznym prezentem – kubkiem bądź innym gadżetem z motywem jej ulubionej produkcji.

Zwolenniczce niecodziennych wrażeń możesz z okazji Dnia Kobiet zorganizować równie ekstremalny prezent jak na przykład lot balonem, paralotnią czy skok na bungee. Możecie także wybrać się na rajd terenowy lub strzelnicę. W organizacji tak oryginalnych prezentów pomaga strona Prezent Życia.

Pomysł na Dzień Kobiet w pracy

Dzień Kobiet to święto wszystkich pań – warto w tym dniu pamiętać także o koleżankach z pracy. Istnieje bowiem wiele ciekawych możliwości, by sprawić im niespodziankę.

Pomysłem jest oczywiście wręczenie każdej koleżance tradycyjnego tulipana, goździka bądź róży. Nawet tak drobny, klasyczny gest z pewnością ucieszy panie i umili ten dzień pracy. Można również przygotować słodkie upominki, dopasowane do branży firmy. Sklep Chocolissimo oferuje różnego rodzaju czekolady, czekoladki i zestawy słodkości w dowolnych formach; znaleźć tam można między innymi słodycze w kształcie butów, szminki, samochodu, roweru czy komputera.

Jako upominek na Dzień Kobiet w pracy sprawdzą się także różnego rodzaju kosze prezentowe – ze słodyczami, kwiatami lub kosmetykami. Koszyki warto ustawić na biurku lub w miejscu pracy każdej z koleżanek. Najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem dnia pracy – tak, aby miła niespodzianka czekała już na panie.

O ile drobne podarki takie jak kwiaty czy słodycze wręczane są osobiście przez kolegów z pracy, o tyle bardziej oryginalne i nietypowe pomysły na ten dzień są organizowane odgórnie, przez zarząd firmy.

Coraz częściej nie tylko żony i partnerki, ale również koleżanki z pracy obdarowywane są przez swoich kolegów różnego rodzaju karnetami na zabiegi kosmetyczne czy wizyty w SPA. Jest to ciekawy prezent, który zazwyczaj wywołuje uśmiech na twarzy każdej z obdarowanych pań. Karnet posiada często długi termin wykorzystania, co czyni go prezentem praktycznym i elastycznym.

Zyskującym na popularności prezentem na Dzień Kobiet w pracy jest również organizacja sesji z wizażystkami lub stylistkami. Tak zorganizowany dla pań dzień można także dodatkowo zakończyć sesją zdjęciową. Z całą pewnością taki prezent na długo pozostanie w pamięci wszystkich pracowniczek danej firmy!

Dzień Kobiet w pracy - jak zorganizować?
Jaki prezent na Dzień Kobiet podarować koleżance z pracy?

A może świętowanie integracyjne?

Świętowanie Dnia Kobiet można także połączyć z wyjściem integracyjnym dla całej firmy. Takie rozwiązanie sprawdza się raczej w przypadku mniejszych przedsiębiorstw lub pojedynczych działów większych marek. Wspólne wyjście do kina, na kręgle lub do escape roomu, zakończone obdarowaniem wszystkich pań kwiatkiem lub słodkim upominkiem, jest ciekawym połączeniem tradycji i nowoczesności, a przy okazji możliwością do lepszego poznania się i zgrania całej grupy pracowników.

Pomysłów na prezent na Dzień Kobiet – zarówno ten dla partnerki, jak i koleżanek z pracy – jest naprawdę wiele. Może to być zarówno materialny podarunek – kwiaty, słodkości, czy kosmetyki – jak i organizacja całego dnia, wizyta w spa, strefa relaksu w domu lub w biurze czy wspólne wyjście. Wystarczy jedynie odrobina kreatywności i szczere chęci, aby wywołać uśmiech na twarzy obdarowanych pań i zaliczyć to wyjątkowe święto do udanych!

W programie cashback biorą udział takie marki jak: