W planie każdego przyjęcia weselnego zawartych jest kilka podstawowych elementów. Wśród nich znajdują się oczepiny, pierwszy taniec Młodej Pary, a także uroczyste podziękowania dla rodziców. Ten ostatni element jest momentem szczególnym, nierzadko bardzo emocjonalnym i wzruszającym. Przygotowując ślub oraz wesele oraz wszystkie jego szczegóły, Młodzi muszą także zastanowić się nad oprawą podziękowania dla rodziców oraz upominkami dla każdego z nich. Jaki prezent dla rodziców na wesele wybrać i jak zorganizować wręczenie upominków? Pomysłów jest wiele – przedstawiamy te, które naszym zdaniem są najciekawsze!

Prezenty dla rodziców – jaką oprawę wybrać?

Podziękowania dla rodziców na wesele wiążą się z uroczystym wręczeniem wybranych upominków, ale warto pomyśleć także o ciekawej oprawie tego momentu. Popularnym rozwiązaniem jest wybranie szczególnej piosenki, dzięki której Młodzi mogą podziękować rodzicom za wychowanie, wspólne lata i wsparcie. Innym pomysłem jest zorganizowanie mini sesji zdjęciowej podczas przyjęcia – w sali weselnej lub w atrakcyjnej, ciekawej lokalizacji, niezbyt oddalonej od miejsca imprezy. Przed lub podczas wręczania rodzicom upominków można także zorganizować pokaz zdjęć Pana i Panny Młodej z rodzicami, zarówno tych nowszych, jak i kadrów z dzieciństwa. Kolekcja będzie stanowić wyjątkowy sposób na wzruszające i pełne pięknych wspomnień podziękowania dla rodziców. Państwo Młodzi mogą także wykorzystać swoje talenty do wyrażenia wdzięczności, przygotowując pokaz taneczny, piosenkę na dwa głosy lub inny specjalny występ.

Prezent dla rodziców wesele
Wybierz sposób na podziękowanie rodzicom na ślubie. Możliwości jest wiele.

Upominki dla rodziców – najciekawsze pomysły

Po zorganizowaniu oprawy podziękowań Młodzi powinni wybrać także odpowiedni prezent dla rodziców. Ślub i wesele nierzadko nie mogłyby odbyć się bez ich wsparcia, dlatego tak ważne jest przygotowanie właściwych podziękowań, które rodzice zapamiętają na długo.

Kosz prezentowy
Źródło: pocztakwiatowa.pl

Kosz prezentowy

Ciekawym pomysłem na prezent dla rodziców jest kosz prezentowy. Pomysł może wydawać się zbyt popularny, być może nawet za mało oryginalny, jednak warto wiedzieć, że z pomocą Poczty kwiatowej można w niemal dowolny sposób skompletować upominek dla każdego z rodziców, dopasowując go do indywidualnych gustów i charakteru osoby obdarowywanej. W asortymencie poczty znajdują się bowiem zarówno klasyczne kosze z kwiatami, jak i zestawy prezentowe zawierające kwiaty, alkohol oraz maskotki i słodycze. Możliwe jest także wykonanie specjalnego prezentu na zamówienie. Po otrzymaniu gotowych koszy upominkowych Młodzi mogą także dodać do niego coś od siebie – kartkę z życzeniami lub wierszem, zabawny gadżet czy wspólne zdjęcie. Ten rodzaj prezentu daje bardzo rozległe możliwości wyboru.

Prezent z personalizowaną etykietą

Możemy wybrać dla rodziców klasyczne upominki, a następnie urozmaicić je dzięki specjalnym etykietom. Dobrym wyborem są butelki ulubionego alkoholu dla każdego rodzica, alkohol dla panów i słodkości dla pań lub flakoniki z perfumami czy wodą kolońską. Każdą z butelek można w wyjątkowy sposób spersonalizować, tworząc ciekawą etykietę ze zdjęciem rodzica, życzeniami, wierszem – humorystycznym lub na poważnie – czy imionami Młodych oraz datą uroczystości.

Etykiety tworzone na specjalne zamówienie znaleźć można na Allegro.

Biżuteria

Elegancka biżuteria niemal zawsze doskonale sprawdza się w roli prezentu. Estetyczne bransoletki, naszyjniki czy pierścionki lub sygnety w wyjątkowy sposób pozwolą wyrazić miłość i wdzięczność Młodych do rodziców. Para Młoda może wybrać jednakowe modele dla mam oraz ojców lub znaleźć różne produkty dla każdego z rodziców. W salonie jubilerskim Kruk z łatwością wybrać można piękne i eleganckie dodatki zarówno dla pań, jak i panów.

Każdy z upominków można także dodatkowo ozdobić grawerem, w postaci imion lub inicjałów Młodej Pary, cytatu lub daty ślubu.

Album ze zdjęciami
Źródło: empik.com

Album ze zdjęciami

Idealnym dopełnieniem pokazu zdjęć w ramach podziękowań dla rodziców jest wręczenie im własnoręcznie skompletowanych albumów ze zdjęciami. Może to być swoista chronologiczna opowieść o Panu i Pannie Młodej oraz ich rodzicach lub połączenie zdjęć Młodych oraz romantycznych i dawnych zdjęć każdej z pary rodziców. To wyjątkowy sposób na utrwalenie miłości Młodych, a także wspomnienie historii obydwu par starszego pokolenia. Wszystkie zdjęcia łatwo i sprawnie wydrukujemy z pomocą Empik Foto, natomiast w salonie Empik znaleźć można wiele ciekawych albumów na zdjęcia.

Bon prezentowy

Aby w ramach podziękowań zapewnić rodzicom niezapomniane chwile odpoczynku i relaksu Młodzi mogą także sprezentować im różnego rodzaju bony prezentowe. Może to być voucher na wizytę w salonie masażu, termach czy SPA lub pobyt w hotelu w ciekawej lokalizacji. To doskonały upominek dla wyjątkowo zapracowanych rodziców, którzy bardzo potrzebują chwili wytchnienia lub tych, którzy mimo szczerych chęci nigdy nie mogą samodzielnie zdecydować się na destynację wyjazdu. Bony i vouchery na ciekawe pobyty oraz wyjazdy znaleźć można na stronie Groupon.

Oprócz wakacji można zafundować rodzicom także nieco adrenaliny, wręczając im bon na przelot balonem, skok ze spadochronem czy ekstremalny przejazd Off Road. Te i wiele innych prezentów znaleźć można na stronie internetowej Prezent marzeń.

Las w słoiku
Źródło: kawaleklasu.pl

Las w słoiku

Jeden z najpopularniejszych prezentów lub dodatków do upominku to bukiet kwiatów. Jeżeli jednak chcemy, aby roślinny element prezentu dłużej utrzymał swój piękny wygląd, lepiej zdecydować się na ciekawy i wyjątkowo estetyczny upominek w postaci lasu w słoiku. To niezwykły podarek i ozdoba każdego wnętrza, która na długo po ślubie i weselu będzie upiększać domy rodziców. W sklepie Kawałek Lasu znaleźć można wiele pięknych dekoracji w postaci niezwykłych roślin, zamkniętych w ozdobnym szkle.

Istnieje wiele ciekawych pomysłów na podziękowania dla rodziców. Warto wybrać te, które będą najbardziej zgodne z gustami i charakterem każdego rodzica. Dzięki temu Młodzi będą mogli być pewni, że wybrany upominek nie tylko wywoła szczery uśmiech na twarzy rodziców, ale także zostanie zapamiętany na długo!

W programie cashback biorą udział takie marki jak: