Ach, wakacje! Czas zabawy, rozrywki, uśmiechu i  radości! Jest to czas odpoczynku i dość często – rodzinnych wyjazdów. W tym artykule opowiemy o nietuzinkowych pomysłach na wspólne spędzenie czasu, które dadzą wiele pozytywnych emocji, zachwycą i jeszcze na długo pozostaną w pamięci dziecka i jego rodziców! 😊

Dzień z dzieckiem pełen zabawy i energii

Chcesz zaplanować całodniową zabawę poza miastem? Rozważ odwiedzenie np. któregoś z parków rozrywki, gdzie można, bawiąc się, spędzić cały dzień lub nawet więcej! Zazwyczaj takie miejsca są podzielone na określone strefy, które są dostosowane do różnych grup wiekowych. Oprócz tego, każda taka „strefa” najprawdopodobniej będzie miała swoją określoną tematykę, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Oprócz klasycznych parków rozrywki można zastanowić się nad odwiedzeniem centrów naukowych, tych otwartych dla zwiedzających. Warto wybrać takie miejsce, gdzie dziecko będzie mogło w praktyce doświadczyć określonych zjawisk naukowych. Dlaczego? Ponieważ nauka wcale nie jest trudna! W takich „doświadczalnych” centrach można przeprowadzić prawdziwe eksperymenty (oczywiście pod opieką fachowców), wejść w interakcję z robotem albo poznać wiele ciekawych rzeczy o kosmosie (jeżeli wybierzecie się do planetarium).

Dzień z dzieckiem pełen emocji i wrażeń

Zabierz dziecko na mecz lub koncert. Takie nietypowe spędzenie czasu może sprzyjać rozwojowi pasji sportowej bądź artystycznej dziecka. Sportowe wrażenia najlepiej dobierać bazując na zainteresowaniach młodego / młodej – konkretną dyscypliną lub ulubioną drużyną. Podobnie wygląda sytuacja z koncertami. Dla młodzieży cenne będą bilety na koncert ulubionego zespołu, wokalisty czy wokalistki lub koncert w konkretnym gatunku muzycznym. Jeżeli chodzi o młodsze dzieci – warto rozeznać się w ofertach różnych placówek edukacyjnych. Na przykład można wziąć udział w koncertach lub warsztatach muzycznych dla dzieci i rodziców, które są organizowane przez teatry muzyczne, uniwersytety, akademie i filharmonie.

Dla dziecka – inwestowanie w przyszłość

Warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci zarządzania finansami. Pokazać wartość pieniądza, sposoby na zarządzenie kieszonkowym, mądre oszczędzanie i kupowanie. Od czego zacząć naukę? Na przykład od założenia konta bankowego dla dziecka, żeby mogło posługiwać się nie tylko pieniądzem „fizycznym”, lecz uczyć się zarządzać pieniądzem w postaci „elektronicznej”. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami konta dla dziecka w Banku Millennium – Konta 360° Junior (czyli usługi prowadzenia rachunku płatniczego w banku), które rozwija się razem z dzieckiem. Konto 360° Junior jest prowadzone całkowicie za darmo, a Bank Millennium oferuje szeroki zakres usług bankowości elektronicznej. Jedną z nich jest aplikacja mobilna do konta, która niesie ze sobą spore korzyści, m.in.:

1) aplikacja mobilna jest w pełni dopasowana do wieku dziecka;

2) dostęp do konta oszczędnościowego „Profit”, dzięki któremu można gromadzić oszczędności z dodatkowym zyskiem;

3) dziecko (od 7. roku życia) ma możliwość wykonywania płatności BLIKiem, zbliżeniowo telefonem;

4) za pomocą aplikacji banku dziecko (w wieku od 13 do 17 lat) może kupić bilety do niektórych kin, niektórej komunikacji miejskiej lub doładować telefon – bezpiecznie i bez konieczności odwiedzania innych aplikacji;

5) rodzic ma dostęp do Konta 360° Junior z poziomu swojej aplikacji mobilnej;

6) za pomocą aplikacji mobilnej dziecko może wysłać do rodziców prośbę o kieszonkowe.

Dodatkowo, zakładając dziecku konto 360° Junior do 30.10.2024 r. możesz, po spełnieniu warunków opisanych w regulaminie promocji „Wprowadź dziecko w świat finansów z Kontem 360° Junior”, otrzymać do 200 zł na eKarcie podarunkowej goodie, którą można wykorzystać  (za pomocą płatności zbliżeniowych Google Pay lub Apple Pay) w dowolnym sklepie w Polsce. Obowiązuje limit 30 000 kont otwartych w promocji.

O wszystkich szczegółach dowiesz się z:

Regulaminu promocji „Wprowadź dziecko w świat finansów z Kontem 360° Junior”

Noty prawnej

Informacji na temat funkcji bankowości elektronicznej w aplikacji mobilnej


Artykuł powstał przy współpracy z Bankiem Millennium S.A.