Orlen, a właściwie Polski Koncern Naftowy Orlen, to energetyczno-paliwowy koncern, będący europejskim liderem w swojej branży. Polski gigant rozpoczął swoją działalność już ponad dwadzieścia lat temu, po ogłoszonej w maju 1998 roku decyzji Rady Ministrów, informującej o utworzeniu koncernu naftowego. Całość sformalizowana została 7 września 1999 roku, a w kwietniu roku 2000 spółka zyskała handlową nazwę Orlen. Od tego czasu sporo się zmieniło, a stacja Orlen kojarzona jest już nie tylko z paliwem. Jak zmieniała się marka i co obecnie możemy znaleźć w jej ofercie?

Co nowego w Orlenie?

Przez wszystkie lata swojej działalności i bytności na rynku Orlen regularnie ewoluował. Obecnie koncern posiada sześć rafinerii, liczne bazy paliw oraz tysiące stacji w całym kraju. Ponadto zajmuje się także dystrybucją gazu ziemnego oraz logistyką. Marka wprowadza jednak także zmiany bardziej widoczne dla przeciętnego odbiorcy, zwykłego klienta. Na półkach każdej stacji pojawiają się coraz to nowe produkty, a sama spółka oferuje swoim klientom szeroki asortyment i ciekawe promocje. Sukcesywnie poszerza się również gastronomiczna oferta stacji.

Dynamiczny rozwój menu gastronomicznego stacji Orlen spowodował, że w ramach spółki, na terenie stacji zaczęto otwierać specjalne lokale z bogatą ofertą śniadaniowo-obiadową. Punkty Orlen stop cafe, o których mowa, oferują swoim klientom świeże i ciepłe posiłki oraz aromatyczną kawę lub herbatę. W srodku znajdują się wygodne krzesła i stoliki, przy których można zjeść zamówiony posiłek.

Obecnie odwiedzając Orlen, możemy już nie tylko zatankować samochód w podróży, ale także zjeść coś ciepłego oraz wypić kubek aromatycznej kawy. Wszystko bez konieczności szukania przydrożnej restauracji. W menu stacji znaleźć można świeże kanapki oraz zestawy śniadaniowe i lunchowe, sałatki, makarony, burgery, naleśniki oraz różnego rodzaju desery.

Najświeższym elementem wciąż rosnącej oferty gastronomicznej marki jest ciepła, wykonywana na miejscu pizza.

Orlen - promocja na pizzę
Gdy następnym razem będziesz na Orlenie, koniecznie spróbuj nowej pizzy!

Pizza z Orlenu – co warto wiedzieć o nowej ofercie marki?

Nowość na stacji Orlen – pizza za 10 zł – to produkt, który dostępny jest w menu marki od maja tego roku. Do tej pory pizza nie była daniem, które mogło kojarzyć nam się ze stacją benzynową. Aromatyczny, włoski placek przywoływał raczej skojarzenia ze znanymi restauracjami oferującymi różne jego rodzaje – New York Pizza Department czy Pizza Hut. Mimo to pizza Orlen już w pierwszych tygodniach swojej obecności w ofercie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Marka poinformowała o nowości w swojej ofercie zarówno bezpośrednio na stacjach, jak i za pomocą mediów społecznościowych, a także ogólnopolskiej reklamy telewizyjnej. W spocie mogliśmy dowiedzieć się nie tylko o nowości w menu stacji, ale także o zorganizowanej z tej okazji promocji. Przez cały miesiąc kierowcy, którzy zatankowali na Orlenie za co najmniej 100 złotych, mogli spróbować nowej pizzy z gastronomicznej oferty stacji za jedyne 10 złotych. Promocja dobiegła już końca, jednak niewykluczone, że marka powtórzy akcję promocyjną.

Pizza na Orlenie to dla wielu osób wygodna alternatywa. Zamiast dwukrotnie zjeżdżać z trasy w celu tankowania oraz znalezienia miejsca na obiad. Wystarczy tylko zajechać na stację, aby znaleźć na niej wszystko, czego potrzebujemy – od paliwa, poprzez przekąski i kawę, na pizzy dla całej rodziny kończąc.

Mimo iż stosunkowo nowa w ofercie, pizza już cieszy się sporą popularnością wśród klientów. Nic więc dziwnego, że niecierpliwie czekają oni aż ponownie wystartuje wcześniej przygotowana przez stację Orlen promocja – pizza za 10 złotych.

Jakie pizze oferuje Orlen?

Pizza Orlen to trzy różne, choć równie wyjątkowe smaki i kompozycje składników. W menu stacji znaleźć możemy jedną z najbardziej klasycznych i najczęściej wybieranych. Chodzi oczywiście o pizzę Capriciose, w której – oprócz standardowego sera i pomidorowego sosu – mamy też soczystą, świeżą szynkę oraz wieńczące całość swoim wyjątkowym smakiem pieczarki. Jest to typ dla miłośników kulinarnej klasyki, który ufają sprawdzonym, tradycyjnym kompozycjom. Obok Capriciosy w jadłospisie znaleźć można także coś dla amatorów nieco mocniejszych smaków. Dostępna na stacji Orlen pizza Pepperoni to intensywny smak i wyjątkowy charakter – gorący, idealnie ciągnący się ser oraz pikantne salami pepperoni. Ostatnią z propozycji jest pizza 4 sery. Trzecia z pizz proponowanych przez Orlen, pizza mocno serowa, to ukłon w stronę miłośników nieco bardziej oryginalnych smaków. Jest to także alternatywa dla osób niejedzących mięsa.

Pizza z Orlenu nie odbiega ani wielkością, ani kształtem od swojej klasycznej wersji, którą zamówić możemy w popularnych pizzeriach i restauracjach, takich jak Pizza Dominium czy DaGrasso. Okrągła, dobrze wypieczona i aromatyczna, wydawana jest w standardowych, tekturowych pudełkach, dzięki czemu możemy poczuć się jak w prawdziwej pizzerii.

Aktualne promocje Orlen

Obecnie klienci korzystający z usług stacji Orlen mogą skorzystać także z jednej z kilku obowiązujących promocji. Dotyczą one popularnych produktów z oferty gastronomicznej, a warunkiem otrzymania zniżki lub możliwości odebrania darmowego napoju lub posiłku determinuje najczęściej wykonanie tankowania za określoną kwotę. Szczegóły wszystkich promocji znaleźć można w regulaminie na stronie marki Orlen lub stacji StopCafe.

Do 1 listopada 2021 roku tankujący na stacji mają okazję odebrać gratisowy zestaw StopCafe, w którego skład wchodzić może kawa, śniadaniowy muffin oraz wrap, jak również kawa oraz pizza. Marka wprowadziła także promocje na dwie nowości. Jest to wegetariańska kanapka w ziarnistej bułce oraz deser, w postaci ciastka, z ciasta francuskiego malinowy koszyk.

Warto na bieżąco śledzić informacje pojawiające się zarówno bezpośrednio na stacjach, jak i w mediach społecznościowych lub na stronie internetowej marki. Spółka wciąż dynamicznie się rozwija, regularnie przygotowując dla swoich klientów atrakcyjne promocje i nowości. Być może już niedługo marka zaproponuje nam nowe kompozycje smakowe dla swojej autorskiej, aromatycznej pizzy!