Zegarek chętnie wybierany zarówno przez panie, jak i panów, to wyjątkowe akcesorium, które łączy w sobie aspekt estetyczny i praktyczny. Dopasowany do stylu pozwala na podkreślenie charakteru garderoby, a wyposażony w praktyczne funkcje, ułatwia codzienne czynności.

Szczególnym rodzajem zegarków są obecnie coraz popularniejsze zegarki sportowe, o ciekawym stylu i wyjątkowych walorach praktycznych. Nowoczesny zegarek nie tylko zdobi nadgarstek osoby, która go nosi, nie tylko wskazuje godzinę, ale także pozwala zmierzyć tętno, a nawet odebrać połączenie telefoniczne.

O czym należy pamiętać, wybierając sportowy zegarek dla siebie lub bliskiej osoby? Jak znaleźć wśród szerokiej oferty rynkowej model idealny dla siebie? Podpowiadamy!

Rodzaje zegarków sportowych

Szeroką gamę zegarków sportowych podzielić można na kilka podstawowych grup. Najbardziej klasycznym typem jest zegarek sportowy, o standardowym wyglądzie i funkcjach. Uniwersalny, praktyczny i estetyczny, świetnie sprawdza się zarówno podczas treningu, jak i na co dzień, a nawet podczas wyjść i spotkań towarzyskich. Klasyczne sportowe zegarki cechuje prosta obsługa i przystępna cena. Oprócz nieco bardziej sportowego stylu i kilku dodatkowych funkcji nie różni się bardzo od eleganckich zegarków. Tego typu sportowe modele znaleźć można w salonach i sklepach internetowych z zegarkami, jak chociażby Zegarownia.

Męski zegarek do biegania
Źródło: zegarownia.pl

Kolejnym typem są opaski sportowe, wybierane równie często co klasyczne, sportowe zegarki. Opaski noszą także nazwę smartband i stanowią nowszą, inteligentną wersję zegarka sportowego. Charakteryzują się dyskretną i bardzo nowoczesną budową i estetyką oraz większą niż zegarek ilością dodatkowych funkcji. Z pomocą opaski sportowej nie tylko sprawdzimy godzinę, ale także zmierzymy swój puls oraz włączymy stoper. Smartbandy dostępne są zarówno w sklepach z zegarkami, jak i w salonach ze sprzętem elektronicznym i AGD, na przykład w sklepie RTV Euro AGD.

Ostatnim typem są smartwatche, stanowiące najnowocześniejszą wersję sportowych zegarków. Multifunkcjonalne smartwatche są już właściwie nie tylko zegarkami, ale minikomputerami, zakładanymi na nadgarstek. Dzięki nim możliwe jest korzystanie z różnego rodzaju aplikacji, słuchanie muzyki, a nawet odbieranie połączeń telefonicznych. Nowoczesne smartwatche wyposażone w liczne funkcjonalności znaleźć można w sklepach z elektroniką, na przykład w salonie X–kom.

Popularne marki zegarków sportowych

Obecnie na rynku znaleźć można wiele różnego rodzaju zegarków. Jeżeli jednak zależy nam na dobrej jakości i niezawodności wybranego sprzętu, zarówno zegarek sportowy damski, jak i zegarek sportowy męski warto wybrać spośród asortymentu znanych i sprawdzonych marek, które cieszą się uznaniem klientów. Sportowy zegarek, noszony nie tylko na co dzień, ale także podczas treningów, powinien być sprzętem najwyższej jakości, wytrzymałym i odpornym na wstrząsy, czy intensywną eksploatację.

Smartwatch Garmin
Źródło: swiss.com.pl

Zegarek Garmin, zegarek marki Polar oraz Suunto to jedne z najlepszych możliwych wyborów, jeśli chodzi o nowoczesny, klasyczny zegarek sportowy. Marki te szczycą się sprzętem najwyższej klasy, przygotowanym na najtrudniejsze warunki i najbardziej wymagających użytkowników. Te marki znaleźć można na przykład w salonie Swiss.

Z kolei jeśli chodzi o smartwatche, warto wybierać sprzęt marki Samsung, Huawei, Huami, Oppo, Fitbit lub Apple. Są to znane i chętnie wybierane przez klientów firmy, produkujące sprawdzone, zaawansowane technicznie sprzęty o wyjątkowych parametrach i dużej odporności. Dobrej jakości smartwatche dostępne są w sportowym sklepie Decathlon.

Smartwatch Huawei
Źródło: euro.com.pl

Dopasuj sprzęt do swoich potrzeb

Jeśli wiemy już, jakie rodzaje sportowych zegarków dostępne są na rynku oraz na jakie marki warto zwracać uwagę, możemy przejść do następnego kroku, jakim jest zawężenie pola wyboru do modeli, które będą odpowiadać naszym potrzebom i oczekiwaniom. Warto zastanowić się jakie funkcje i parametry zegarka sportowego najbardziej nas interesują. Czy ma to być model bardziej uniwersalny, czy też zegarek zaprojektowany specjalnie z myślą o konkretnych użytkownikach, na przykład biegaczach czy pływakach.

Przeznaczenie zegarka wiąże się jak wiadomo z listą posiadanych przez niego funkcjonalności. Zegarek dla pływaka musi być sprzętem wodoodpornym, model dla biegacza lub osoby uprawiającej nordic walking będzie posiadał funkcję pulsometru czy miernika kroków, natomiast zegarek dla miłośników trekkingu czy zjazdów rowerowych pozwoli między innymi na głosowe sterowanie odbieraniem połączeń i powiadomień.

Warto wziąć pod uwagę także wielkość zegarka oraz materiał, z jakiego jest wykonany. Parametry również należy dostosować do swoich potrzeb i aktywności. Zegarki sportowe to modele najczęściej wykonywane z silikonu oraz mocnego szkła. Do najdyskretniejszych modeli zalicza się niewielkie, opływowe smartwatche, znacznie większe są natomiast klasyczne zegarki sportowe, pełniące także funkcje ozdobne.

Istotne są również styl i estetyka zegarka. Osoby, które chcą nosić zegarek zarówno podczas treningu, jak i na co dzień, mogą wybrać bardziej klasyczne modele, które równie dobrze pasują do sportowego stroju, jak i do garderoby codziennej oraz nieco bardziej eleganckiej. Dla tych natomiast, którzy poszukują akcesorium typowo sportowego, lepsze będą nowoczesne, silikonowe modele.

Wybór zegarka sportowego – co jeszcze warto wiedzieć?

Dużo łatwiejszą sprawą jest wybór zegarka sportowego dla siebie. Co jednak w przypadku, kiedy poszukujemy odpowiedniego modelu na prezent? W takiej sytuacji należy kierować się przede wszystkim jakością i niezawodnością. Warto więc przede wszystkim zdecydować się na zegarek sportowy dobrej i sprawdzonej firmy.

Jeśli wiemy, jaką dyscyplinę sportu uprawia osoba, którą chcemy obdarować, możemy spróbować samodzielnie lub z pomocą obsługi klienta wybrać właściwy model o odpowiednim pakiecie funkcji. Jeżeli natomiast nie mamy co do tego pewności, znacznie bezpieczniej będzie wybrać bardziej uniwersalny zegarek sportowy. Taki model o klasycznej estetyce i praktycznych funkcjach sprawdzi się na nadgarstku miłośnika dowolnej dyscypliny, jak i amatora sportowego stylu.

W programie cashback biorą udział takie marki jak: