Przez pierwsze miesiące życia najważniejszymi bodźcami dla niemowlęcia są twarze i głosy jego rodziców. Mimo wszystko nawet wtedy warto zaopatrzyć się w dobrej jakości zabawki dla niemowlaka, które będą wspierać jego rozwój intelektualny lub emocjonalny.

Należy je jednak starannie wybrać, dostosowując do wieku malucha. Powinny one być bezpieczne i trwałe, wykonane z dobrej jakości materiałów. Jakie zabawki dla niemowlaka wybrać? Stworzyliśmy przydatną listę inspiracji!

Gryzaki

Gryzak silikonowy Lama
Źródło: 4kidspoint.pl

Gryzak to jeden ze standardowych gadżetów dla niemowlęcia. Nie tylko potrafi zaciekawić malucha swoim kształtem i kolorem, ale także wpływa pozytywnie na jego rozwój sensoryczny, jak i pomaga w trudnym okresie wyrzynania się pierwszych ząbków.

W sklepie 4KidsPoint dostępne są różnego rodzaju zabawki sensoryczne dla niemowląt, między innymi dwuelementowe kolorowe gryzaki. W pełni bezpieczne, wykonane z drewna bukowego oraz silikonu, stanowią doskonałą zabawkę dla kilkumiesięcznego malucha.

Warto pamiętać, aby mimo wszystko nie pozostawiać dziecka z gryzakiem bez nadzoru. Należy dbać także o zachowanie jego odpowiedniej czystości, aby gryzak nie stał się źródłem bakterii i zanieczyszczeń.

Zamawiając w sklepie 4KidsPoint możesz otrzymać 3,5% zwrotu środków za zakupy.

Kolorowa piramidka

Kolorowa drewniana piramidka
Źródło: mamabrum.eu

Kolorowe piramidki do układania to zabawka, która towarzyszyła dzieciom już kilkadziesiąt lat temu. Produkt ten doskonale sprawdza się także teraz, a przez lata znacznie ewoluował. Drewniane zabawki dla niemowląt w ostatnich latach znacznie zyskują na popularności, dlatego też w sklepie MamaBrum znaleźć można nowoczesne, wykonane z drewna – nie jak to miało miejsce dawniej, z plastiku – piramidki do układania.

Ta zabawka to doskonała pomoc dla malucha w codziennym poznawaniu i zdobywaniu świata. Drewniana piramidka rozwija kreatywność oraz wyobraźnię przestrzenną niemowlęcia. Regularna zabawa w układanie części piramidki ćwiczy wyobraźnię malucha oraz zwiększa jego umiejętności motoryczne. Stabilna, drewniana konstrukcja piramidki gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabawy, a solidne wykonanie zapewnia dużą trwałość i wytrzymałość zabawki.

Sklep MamaBrum uczestniczy w programie goodie cashback, dzięki któremu można otrzymać częściowy zwrot kwoty zakupu w wysokości 8%.

Edukacyjne maty

Interaktywna mata edukacyjna
Źródło: 4toys.pl

Mata edukacyjna dostępna w ofercie sklepu 4Toys.pl to wyjątkowa zabawka sensoryczna dla niemowlaka. Mata przeznaczona jest dla kilkumiesięcznych maluchów, które intensywnie odkrywają świat, czerpiąc z niego wszystkimi zmysłami. Mata pozwala niemowlęciu poznawać nowe kształty, kolory i dźwięki, gwarantując mu jednoczesną wygodę zabawy. Maluch ułożony na miękkim spodzie maty w wygodnej i zdrowej dla niego pozycji na plecach może skupić całą swoją uwagę na otaczających go elementach.

Mata sensoryczna pomaga również rozwijać wyobraźnię oraz umiejętność koncentracji malucha. Zabawka posiada trzy różne tryby:

  • tryb zabawy, w którym emitowane są ciepłe kolory oraz muzyka jazzowa
  • tryb rozrywki, podczas którego na przemian emitowane są ciepłe i chłodne kolory oraz melodie z gatunku New Age
  • tryb relaksu, w którym mata emituje chłodne kolory oraz spokojną, muzykę klasyczną

Zamawiając online w sklepie 4Toys.pl za pośrednictwem goodie możesz zyskać nawet 5% zwrotu środków za zakupy.

Sensoryczna kostka edukacyjna

Kostka edukacyjna dla dzieci
Źródło: fikomiko.pl

Zabawki sensoryczne dla niemowlaka to ważne dla malucha gadżety, wspierające jego rozwój. Na uwagę zasługuje na przykład dostępna w sklepie FikoMiko.pl wyjątkowa kostka edukacyjna.

Zabawka ta na każdej z sześciu ścianek posiada inne edukacyjne mini plansze, wykonane z różnych materiałów. Są to między innymi:

  • książeczka z trzema plastikowymi karteczkami
  • kolorowe walce oraz grzechotki
  • barwne kuleczki
  • plansza z przyciskami przedstawiającymi zwierzęta

Kostka pozwala na holistyczny rozwój sensoryczny malucha. Jej niejednorodna konstrukcja sprawia, że dziecko stale może odkrywać w niej coś nowego. Rozwijająca wszystkie zmysły kostka to wyjątkowo atrakcyjna, a jednocześnie bezpieczna zabawka dla niemowlaka.

Zamawiając w sklepie FikoMiko.pl możesz otrzymać do 6% zwrotu środków za zakupy.

Interaktywny zestaw kąpielowy

Zabawki do zabawy w wannie
Źródło: naszsmyk.pl

Dla kilkumiesięcznego malucha każda chwila w ciągu dnia jest okazją do zabawy i poznawania świata. Dlatego też warto zaopatrzyć się w zabawki interaktywne dla niemowląt, którymi maluch może bawić się nie tylko w swoim łóżeczku czy pokoju, ale również na przykład w czasie kąpieli. W sklepie Nasz Smyk znaleźć można ciekawy zestaw kąpielowych zabawek interaktywnych, przedstawiających morskie zwierzęta. Zabawki wykonane są z wysokiej jakości materiału odpornego na wilgoć, dzięki czemu stanowią doskonałe gadżety umilające każdą kąpiel.

Zabawki posiadają specjalne, ruchome elementy, które można wprawić w ruch za pomocą wody. Wystarczy jedynie napełnić je wodą i obserwować wraz z maluchem ich dalszą drogę!

Dzięki kąpielowym zabawkom maluch nie tylko zacznie pozytywnie kojarzyć sobie czas mycia, ale także lepiej pozna właściwości wody oraz żyjące w niej zwierzęta.

Kolorowa zawieszka do łóżeczka

Pluszowa zawieszka
Źródło: edukatorek.pl

Sklep Edukatorek posiada w swoim asortymencie wyjątkową, kolorową zawieszkę interaktywną dla niemowląt. Doskonale sprawdza się zarówno w dziecięcym pokoiku, umiejscowiona nad łóżeczkiem, jak i podczas spacerów, w wózku, oraz dłuższej podróży – zawieszona w samochodowym foteliku.

Zawieszka pozwala skupić uwagę malucha, a także uczy go rozpoznawania podstawowych kolorów i faktur. Składa się ona z trzech zabawek. Jest to maskotka, lusterko wydające dźwięki oraz kółko ze stymulującymi elementami.

Zabawka wykonana jest z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów, dzięki czemu jest ona w pełni bezpieczna dla każdego malucha.

Zabawki dla niemowląt – co jeszcze warto wiedzieć?

Przy wyborze odpowiednich zabawek dla niemowlaka warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich bezpieczeństwo oraz wytrzymałość. Powinny one być ciekawe dla malucha, ale najważniejsze jest, aby były dla niego bezpieczne.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie zabawki edukacyjne dla niemowląt oraz gadżety interaktywne będą najlepsze, warto pamiętać, że nie powinny one być zbyt stymulujące. Powinny  działać na jeden lub dwa zmysły malucha jednocześnie. Zbyt krzykliwe, kolorowe zabawki bezustannie wydające dźwięki nie sprzyjają właściwemu rozwojowi niemowlęcia.

Warto także pamiętać, aby zabawę właściwymi zabawkami uzupełniać równie istotną czynnością, jaką jest interakcja z rodzicami.

W programie cashback biorą udział takie marki dziecięce jak: