Jak znaleźć wymarzony prezent dla 10-latki? Może tutaj pomóc Twoja wyobraźnia i dobra pamięć. Dlaczego? Ponieważ może tak się przecież stać, że to, o czym sam marzyłeś w dzieciństwie będziesz w stanie przełożyć na współczesny grunt i aktualne potrzeby dzieci. Dobrze, gdybyś przy okazji wykazał się kreatywnością, wszak każdy uwielbia dostawać podarunki, w które wkładamy całe swoje serce.

Pamiętajmy, że prezent dla 10-latki na urodziny powinien być spełnieniem jej marzeń i pragnień. Nie bez powodu dzieci tak bardzo wyczekują tego jedynego dnia w roku i tak wyjątkowej okazji. Dzieci w tym wieku bardzo często starają się być samodzielne i bardzo towarzyskie. Poza tym wiele czynności wykonują już bez pomocy rodziców, ewentualnie pod ich okiem. Dlatego to najlepsza okazja, żeby budować w pociechach poczucie pewności siebie, wartości i kibicować ich niezależności.

Oczywiście to również doskonały moment na rozwój wszelkich hobby. A skoro nadal zastanawiasz się nad oryginalnym, a do tego osobistym prezentem na 10 urodziny, który dodatkowo rozwinie zainteresowania dziewczynki,  to obowiązkowo sprawdź nasze propozycje i wybierz coś odpowiedniego.

Czytnik książek

Czy słowo pisane odchodzi do lamusa? Zdecydowanie nie, ale trzeba też patrzeć przychylnym okiem na wszystkie wynalazki. Takie, które ułatwiają czytanie i przechowywanie książek w jednym miejscu, do którego można sięgnąć w każdym momencie i o każdej porze. Taki czytnik to wyborny prezent dla dziewczynek w wieku 10 lat, ponieważ pomoże w odciążeniu dziecka, które na co dzień nosi przecież mnóstwo książek w swoim plecaku. Kupując czytnik w Media Expert otrzymasz dodatkowo 2% zwrotu kwoty zakupu, dzięki usłudze cashback, dostępnej na stronie goodie.

Dyskusja nad wyższością jednego lub drugiego medium nie ma sensu. Natomiast ten prezent dla dziesięciolatki zdecydowanie ma wiele atutów, które należy docenić.. Przede wszystkim spora pamięć wewnętrzna takiego urządzenia i to, że jest naprawdę lekki. Ile miejsca zajmowałyby wszystkie pozycje, które możesz skumulować w takim oto czytniku i ile by ważyły łącznie? To szalenie istotna zaleta. Poza tym ebook ma w zdecydowanej większości przypadków żywotną baterię. Można w nim również zmieniać i dopasowywać wielkość liter i żonglować innymi funkcjami, jak interlinie czy też szerokość marginesów. Dzięki czemu czytanie może być łatwe i wygodne.

Zakupy z dzieckiem

Gdy zastanawiasz się, co kupić na prezent na 10 urodziny i nic Ci nie przychodzi nadal do głowy, zastanów się nad wypróbowaniem dość oryginalnego rozwiązania. Spróbuj wariantu wspólnych zakupów ze swoim potomstwem. Może akurat okazać się, że dziecko ma całkiem zdefiniowany pomysł na wymarzony podarunek. Często przychodzą nam do głowy spontaniczne decyzje co do zakupu prezentów, choćby wtedy, gdy jesteśmy w Biedronce i przeglądamy aktualną gazetkę z promocjami.

Podczas wspólnych zakupów poznasz potrzeby dziecka i dowiesz się, co mu się podoba, a co niekoniecznie. Taka rodzinna przygoda powinna dać odpowiedź na pytanie, który z proponowanych prezentów będzie miał walor edukacyjny, umacniający rodzinne więzi, a także będący przy okazji być doskonałą zabawą. Świetnie w roli prezentów na urodziny dla 10-latki sprawdzą się planszówki, klocki albo puzzle, które można układać całą rodzinną paczką. Do gier rodzinnych, które stymulują intelektualnie należą Monopoly, Scrabble, Dixit albo Carcassonne. Wszystkie wymienione to mądre gry, które będą stanowić doskonałą zabawę dla całej rodziny.

Elektronika 

Prezentem dla 10-letniej dziewczynki mogą być zdecydowanie przedmioty będące w bezpośrednim związku z hobby, czy też innymi ulubionymi aktywnościami pociechy. Ten wiek to czas upominków, które mogą być modnymi i użytecznymi gadżetami, takimi jak case na smartfon czy też nowoczesny tablet. Inną grupą prezentów dla 10-latki na urodziny stanowią gogle 3D, smartwatche czy też minidrony.

Rozważając prezent dla dziewczynki w wieku 10 lat w epoce cyfrowej, nie możesz zapomnieć o takim podarunku jak choćby laptop, który będzie pełnić funkcję osobistego elektronicznego pamiętnika, w którym dziewczynka będzie przechowywać wszystkie swoje bieżące obserwacje oraz refleksje. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie dziecięcy aparat, specjalnie przystosowany do wymagań młodszego pokolenia użytkowników. Stworzony z bardziej wytrzymałych materiałów i dopasowany do mniejszych rączek. W efekcie obsługa takiego aparatu jest bardzo prosta. Dziecko dzięki takiemu podarunkowi może śmiało dokumentować to, co dzieje się codziennie w okolicy, robić zdjęcia najbliższym oraz swoim pupilom.

Elektroniczne gadżet na prezent dla 10-latki
10-latka będzie zachwycona, jeśli dostanie w prezencie elektroniczne gadżety.

Dla zainteresowanych modą

Jeśli nadal nie znasz odpowiedzi na pytanie, co wybrać na prezent dla 10-latki, a twoje potomstwo interesuje się modą, zdecyduj się na zestaw do komponowania sukien ślubnych lub też komplet do projektowania biżuterii. Innym pomysłem będzie coś dla małego projektanta, czyli zestaw inspirowany programem Top Model. Taki zestaw to doskonała zabawa dla dziewczynki, która wcieli się w projektantkę i będzie mogła szkicować, rysować, wymyślać różne stroje, w  tym codzienne, balowe, czy na inne szczególne okazje.

Dla małych fashionistek Reserved obecnie proponuje dodatkowe 20% rabatu na ofertę wyprzedażową. Tworzenie ubrań, ale też fryzur, czy makijaży będzie ułatwione dzięki specjalnym naklejkom. Spraw, by latorośl poczuła się jak prawdziwa stylistka, designerka lub projektantka!