Chodźmy na kawę! 29 września to zdanie powinno rozbrzmiewać ze szczególną częstotliwością. Dlaczego? Ponieważ tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy! Napój dający energię, towarzyszący spotkaniom, ukazujący się w różnych odmianach (espresso, cappuccino, latte etc.) jest codziennym rytuałem kawowych smakoszy.

Kawowe must-have

Dla każdego picie kawy jest czymś innym: dla jednych jest to specjalny rytuał, drudzy nie wyobrażają sobie początku dnia bez aromatu pysznego napoju. Dla kogoś kawa to obowiązkowy element dnia w pracy, a ktoś lubi kontemplować smak siedząc w ulubionej kawiarence.

Poniżej zebraliśmy zestaw kawowego must-have mając nadzieję, że każdy miłośnik kawy znajdzie w nim coś dla siebie:

1. Kawa

Ziarna kawy
Źródło: empik.com

Od niej właśnie zacznijmy. Arabika, robusta, czy liberica. Kawa ziarnista, czy mielona. Jasno, średnio, czy ciemno palona. Wymogów jest wiele, jak i gustów. Wybierz swój smak i kub ulubione ziarna w Empiku. Po przejściu do sklepu za pośrednictwem linku na goodie możesz otrzymać do 3,2% zwrotu cashback.

2. Filiżanki 

Filiżanka do kawy
Źródło: duka.com

Estetyczne, minimalistyczne, z wzorem lub bez – każdy kawosz powinien mieć w swoim arsenale zestaw filiżanek do kawy.

Odwiedzając sklep DUKA z pewnością znajdziesz paletę różnorodnych kawowych filiżanek. A robiąc zakupy z goodie, odzyskasz 7,5% zwrotu cashback.

3. Kawiarka

Kawiarka
Źródło: home-you.com

Robiąc kawę w kawiarce można poczuć się jak w Italii, ponieważ to właśnie tam przygotowywanie kawy w kawiarce jest elementem codziennego życia. Odrobina kawy, woda i voila – pyszny, aromatyczny napój jest gotowy.

Mnóstwo inspiracji znajdziesz w sklepie home&you, a wybierając zakupy z goodie, możesz uzyskać aż do 6,5% zwrotu cashback.

4. French Press

French press
Źródło: przyjacielekawy.pl

Nieco inne urządzenie do parzenia kawy, niemniej jednak również bardzo popularne i do tego kompleksowe. Czy wiesz, że French Pressem można również zaparzyć herbatę lub ubić piankę do cappuccino?

Znajdź wymarzony French Press w sklepie Przyjacielekawy.pl i otrzymaj do 5,2% zwrotu cashback kupując za pośrednictwem goodie.

5. Ekspres do kawy

Ekspres ciśnieniowy
Źródło: mediamarkt.pl

W mignięciu oka przygotuje ulubiony napój – kawę tradycyjną, espresso, cappuccino, latte… wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk. Wybierać można spośród ekspresów ciśnieniowych, ekspresów na kapsułki oraz ekspresów przelewowych.

Wybierz swój ekspres w Media Markt i odbierz do 4% zwrotu cashback przy zakupie z goodie.

Międzynarodowy Dzień Kawy – ciekawostki o kawie 

Przedstawiamy zbiór nietuzinkowych faktów o kawie, które z pewnością Was zaskoczą:

  • Parzyć napój należy w wodzie o temperaturze pomiędzy 92 a 96 stopniami Celsjusza.
  • Kawa usytuowała się na drugim (po ropie naftowej) miejscu, jako produkt handlu światowego.
  • Arabica i Robusta są najbardziej znanymi gatunkami kawy.
  • Badania wskazują, że regularne picie kawy jest dobre dla zdrowia, ponieważ redukuje zagrożenie powstania niektórych chorób.
  • Finlandia jest liderem picia kawy! W tym kraju na jedną osobę przypada około 13 kg w skali roku.
  • Dzienny wskaźnik picia kawy na całym globie to ok. 2,25 miliarda filiżanek!
  • Znany kompozytor L. van Beethoven podobno wyliczał dokładnie 60 ziarenek kawy na 1 kubeczek.
  • Dodana do napoju śmietanka sprawia, iż kawa trzyma ciepło o 20% dłużej.
  • Mleko powściąga działanie kofeiny.
  • Kawa ma dobre oddziaływanie na pamięć.

Kawa to z pewnością wyjątkowy, pyszny napój. Ma sporo walorów wspomagających zdrowie, ale uważajmy na ilość, żeby sobie nie zaszkodzić.